Циклонний фільтр в пилососі: плюси і мінуси

Щодня ми використовуємо різні види побутової техніки. Одні – щоб зберігати продукти харчування, інші – щоб надати їжу термообробці, треті – для полегшення завдань по прибиранню приміщень, четверті – для спрощення догляду за речами. Так, у кожного з нас в квартирі є холодильник, телевізор, кухонна плита з духовкою, пральна машина, праска, пилосос і ще багато корисних девайсів.

Виробники побутової техніки та електроніки пропонують велику різноманітність моделей побутового обладнання різної комплектації. У цьому матеріалі нам хотілося б розглянути особливості застосування пилососів з циклонним фільтром. А також розповісти, як своїми руками зробити циклонний фільтр.

Особливості конструкції пилососа з циклонним фільтром

Циклонні пилососи відносяться до різновиду безмешковых конструкцій. З точки зору економії витратних матеріалів така техніка більш практична, так як виключає потреба купувати мішечки-сміттєзбірники.

Замість цього агрегат забезпечений циклонним фільтром, де під впливом невеликого повітряного вихору всмоктується і абсорбується пил усередині пилососа. Фільтраційна система є проміжною ланкою, зібране сміття під впливом відцентрової сили, в кінцевому рахунку, осідає на стінках пилоуловлювального контейнера. Після прибирання блок від’єднується, і зібрану бруд можна відразу відправити в помийницю.

В експлуатації техніка такої конструкції дуже зручна. А співвідношення ціни і якості вивели фільтраційні пилососи в число лідерів ринку. Одна з явних переваг використання такого пилососа – відсутність зниження потужності пристрою та ймовірності виходу пилу назад через забитий сміттям мішка. У циклонній системі модуль фільтрації і пилозбірник розділені, від того ніщо не впливає на функціональність обладнання.

До істотним недоліків можна віднести хіба що контакт з частинками пилу при очищенні контейнера (чого не буває, якщо використовується пилосос з одноразовими мішечками). І утворення дрібних подряпин на пластиковій поверхні контейнера з часом.

Циклонний фільтр для пилососа своїми руками

Якщо ж у Вас звичайний пилосос, але ви хотіли б покращити його експлуатаційні якості, змайструєте з підручних засобів циклонний фільтр.

Необхідні деталі:

 • пилосос в повній комплектації;
 • пластикова бочка з кришкою;
 • гофровані та гладкі пластикові труби (каналізаційні);
 • повітряний фільтр циліндричний (можна автомобільний);
 • сталевий кронштейн;
 • капронову панчоху;
 • герметик, метизи, кріплення.

Процес виготовлення:

 1. В центрі кришки вирізаємо отвір діаметром пилососів шланга.
 2. Кріпимо по центру кронштейн, на нього встановлюємо фільтр.
 3. Поверх фільтра одягаємо панчохи. Він захистить елемент від великих частинок сміття.
 4. На одній із стінок контейнера робимо отвір і закріплюємо в ньому фрагмент труби.
 5. Закрийте ємність кришкою з встановленим фільтром.
 6. Зазори можна обробити герметиком.
 7. Гофровану частина пилососів шланга під’єднуємо до кришки, тримач з насадкою-щіткою – до бічної трубі. Тепер Ваш пилосос теж став циклонним.

Вся збирається пил і сухий бруд будуть агрегуватися у пластиковій бочці. Потужність звичайного пилососа не буде знижуватися навіть при капітальної прибирання. Саморобні циклонні фільтри для пилососа часто використовуються для прибирання приміщень від будівельного пилу і дрібного сміття. З допомогою такого доповнення Ви не наносите шкоди побутового приладу. Якість прибирання залишається на рівні.

Залишити коментар