Цикламат натрію: чи шкодить вживання підсолоджувача здоров’ю

Всілякі харчові добавки давно вже не є чимось унікальним і важкодоступним. Зараз ці речовини можна придбати у великому гіпермаркеті або спеціалізованому магазині.

Одна з добавок, є цукрозамінником – цикламат натрію, вживання якого тягне за собою ряд негативних наслідків. Однак і певна користь підсолоджувача теж відзначена.

Докладно про речовині

Розглянутий підсолоджувач має більш поширена назва – Е952. При вигляді такої абревіатури в складі продукту відразу складається негативна думка про нього.

Цукрозамінник цикламат натрію має ряд мінусів, якщо говорити про вплив на організм, але користь теж є. Ефекти від вживання цієї добавки можна розглядати з різних сторін. Насамперед, необхідно з’ясувати, що з себе представляє цикламат натрію сахаринат натрію (подібний аналог-підсолоджувач, який надає першого більш приємний смак).

Цикламат натрію (Е952) являє собою білі дрібні гранули, що нагадують порошок. Відноситься добавка до цикламиновым кислот. Розглянутий цукрозамінник дуже солодкий (майже в 50 разів солодше оригіналу), а при змішуванні з такими добавками смак стає ще більш насиченим. Підсолоджувач не має відчутного запаху.

При перевищенні рекомендованої дози вживання можна відчути присмак металу у роті. Підсолоджувач цикламат натрію не розчиняється в жирах, але у воді на цей процес підуть лічені секунди.

Цикламат натрію і сахарин натрію часто плутають, адже перший відмінно заміняє другий. Чому сахарин і цикламат так популярні? Ці речовини рекомендовані людям, що бажають позбутися від ненависних кілограмів і привести своє тіло в порядок. Щоб визначити шкоду для організму від прийому цієї добавки, необхідно докладно вивчити основні характеристики цукрозамінника.

Головні з них:

 • Швидке виведення з організму;
 • Штучне походження;
 • Висока ступінь солодощі порівняно з сахарозою;
 • Можливість вживання як у чистому вигляді, так і в якості добавки до напоїв.

За розглянутими характеристиками, досить складно зрозуміти, шкідливий чи цикламат натрію чи ні. Допустима добова доза становить – 0, 8 г.

Корисні властивості

Користь від регулярного вживання розглядуваного цукрозамінника невелика, проте речовина допомагає людям, яким заборонено цукор з високим вмістом швидких вуглеводів. Цикламат натрію та натрію сахаринат не зміцнюють імунітет, не додають енергії і тонусу, але не марні: певна користь є.

Використовувати підсолоджувач можна з наступних позитивних характеристик:

 1. Використання в якості додання напою солодощі при мінімальній концентрації. Цукру потрібно додавати у багато разів більше, ніж цикламата натрію або сахарину. До того ж це позитивно впливає на кулінарний процес, його швидкість.
 2. Нульовою калорійністю. Вся користь для фігури полягає в тому, що речовина не затримується в організмі, а відразу ж виводиться, отже, людина не набирає зайвої ваги, як у випадку з цукром. Це найголовніше перевага сахарину і цикламата Е952. Для додання приємного смаку обидві добавки потрібно змішувати разом.
 3. Швидке і нескладне розчинення підсолоджувача в будь немаслянистой рідини, наприклад, в кисломолочних продуктах, у воді, в соках або чаї.

Основна користь сахарину або цикламата натрію помічена лише у випадках надмірної ваги або формах цукрового діабету. В інших випадках вживання аналізованих речовин не викличе ніякого позитивного дії, але може призвести до виникнення побічних ефектів. Цикламат натрію, шкода від якого повинен насторожити людину ще до рішення додавати його в їжу, може спричинити багато небажаних ефектів.

Негативний вплив

При докладному вивченні такої добавки, як цикламат натрію, користь і шкода якої тривалий час перебували під питанням, потрібно враховувати, що в багатьох країнах речовина заборонено до вживання.

Можна придбати цей підсолоджувач у відділах аптек Сполучених Штатів, але переглядаючи складу випускаються в країні напоїв, цикламат і сахарин натрію знайти не вдасться. Користь від прийому добавки досить розпливчаста, однак і серйозної шкоди від вживання доведений не в повній мірі.

Негативні прояви і побічні ефекти на практиці представлені виходячи з наступного:

 • Значного збільшення навантаження на роботу життєвоважливих органів, особливо – на нирки (в деяких випадках відмічена стимуляція утворення і зростання каменів).
 • Розвитку ракових пухлин: клінічні тести на гризунах підтвердили, що цей цукрозамінник збільшує можливість виникнення злоякісних новоутворень у сечовому міхурі.
 • Гальмування процесу нормального обміну речовин, що викликає такі побічні явища, як множинні набряки.
 • Сильної алергії на речовину. У людини червоніють очі, на шкірі з’являються почервоніння, турбує сильний свербіж і печіння.
 • Порушення функціонування серцево-судинної системи.

Не можна з абсолютною точністю стверджувати згубний вплив на організм такої добавки, як підсолоджувач цикламат натрію. Шкоди від нього доведений більшою мірою, ніж користь, проте при вирішенні спеціаліста і відсутності протипоказань приймати його при діабеті та ожирінні можна. Однак при відсутності необхідності варто утриматися від добавки, в дії якої не впевнені багато фахівців з різних країн світу. Крім того, при рішенні про прийом підсолоджувача варто не забувати про рекомендованій добовій дозі запобігання виникненню небезпечних для здоров’я і життя наслідків.

Де використовується

Незважаючи на досить велику небезпеку нанесення шкоди своєму здоров’ю всілякі цукрозамінники досить затребувані, що пов’язано в першу чергу з низькою вартістю добавок у порівнянні з натуральним цукром.

Крім цього, багато жінок з-за низької харчової цінності намагаються якомога частіше приймати сахаринат натрію цикламат натрію, шкідливість яких для здоров’я цілком може бути. В цілому дійсно можна випивати по кілька чашок улюбленого солодкого напою і не переживати про цифри на вагах, але не варто забувати про можливе заподіяння шкоди організму.

Розглянутий підсолоджувач широко використовується на виробництвах десертів, напоїв з низьким вмістом спирту, мармеладу, морозива, продуктів з фруктів і овочів з заниженою харчовою цінністю. Крім того, речовина часто зустрічається на упаковці з жувальною гумкою, банку з джемом або консервованими фруктами. Нерідко підсолоджувач можна знайти в кремі кондитерських виробів або цукерки.

Крім харчової галузі, цикламат зустрічається і в інших сферах:

 • Косметичної: для виготовлення помади;
 • Фармацевтичної: льодяники від кашлю, спреї, сиропи, комплекси вітамінів.

Розглянутий підсолоджувач вважається умовно безпечним, але без необхідності додавати в свій щоденний раціон його не рекомендується. Кожен організм індивідуальний, і якщо в однієї людини прийом цукрозамінника може пройти без ускладнень, то в іншого не виключені небезпечні наслідки для здоров’я.

Залишити коментар