Цікаві варіанти створення дитячого альбому своїми руками

Новачкам скарпбукінгу (оформлення, створення альбомів) властиво купувати готові чисті альбоми, потім прикрашати їх за власним смаком. Але якщо ви вирішили виготовити повністю ексклюзивний варіант, доведеться витратити набагато більше часу і грошей.

Основи скарпбукінгу

Скарпбукинг передбачає спеціалізовані магазини, в яких можна придбати всі необхідні деталі. А спеціальний майстер-клас допоможе втілити в життя унікальний дитячий фотоальбом своєї мрії.

Для початку визначитеся з тематикою для дитячого альбому своїми руками. Це можуть бути: перший рік життя (по місяцях або подій), від 1 до 3 років, випускний в дитячому саду, історія нашої родини з моменту знайомства батьків і т. д.

Фотоальбом своїми руками

Для того щоб створити фотоальбом на будь-яку тематику своїми руками, вам знадобляться:

 • скарпбукинг-папір на обкладинку;
 • 5 аркушів ватману або іншою щільною папери, 6 аркушів кальки такого ж розміру;
 • білий картон (4 аркуші для обкладинки і 8 смужок для вставок);
 • лист гофрованого картону;
 • килимок ніж для різання паперу;
 • голка, нитки;
 • стрічка з атласу;
 • тонкий скотч, клей ПВА;
 • встановлювач люверсів.

Докладний майстер-клас

Складіть в стопочку 5 щільних аркушів бажаного розміру, від лівого краю необхідно відступити 2 см і позначити лінію згину. За допомогою встановлювача люверсів виконайте три отвори вздовж папери, відступивши збоку 1 див. Беремо вставки по 2 см шириною, які будуть розташовуватися між основними аркушами, і також проробляємо в них отвори.

Калька знадобиться вам для захисту фотографій, краси і естетичності. Листя кальки повинні бути того ж розміру, що і сторінки ватману, у них також створюються отвори. Тепер скріпіть всю внутрішню частину майбутнього предмета, наносячи клей на лінії згину в такому порядку: вставка, калька, потім аркуш паперу і так до самого кінця. Склеєну частину вироби бажано обмотати щільним папером і скріпити затискачами для надійності.

Обкладинка складається з передньої і задньої частини, вони робляться окремо. Покладіть скарп-папір (вона має бути більшою за площею), на неї смужку ліворуч і, відступаючи 0,5 см, лист картону. Папір закріпіть на картоні, використовуючи двосторонній скотч, а зверху наклейте лист чистого білого картону. На смужці зліва проробіть отвори. Задня частина обкладинки фотоальбому робиться таким же чином.

Обов’язково зробіть корінець з гофрованого картону, щоб альбом було зручно перегортати. Ширина корінця повинна бути приблизно 6-7 см, праворуч і ліворуч відступивши на 0,5 см і зробіть по три отвори в довжину (як на аркушах). Тепер тільки залишилося зібрати дитячий альбом для фотографій своїми руками: спочатку розташовується передня частина обкладинки, потім корінець, сторінки зі вставками, знову корінець і задня частина обкладинки. Закріплюється це все з допомогою голки і стрічки довжиною близько 1 м. Стрічку красиво зав’язати бантиком. Прикрасьте обкладинку і внутрішність предмета в залежності від тематики.

Необов’язково застосовувати цей майстер-клас, є способи простіше. Розглянемо їх нижче.

Фотоальбом для новонародженого

Для тих, хто дуже хоче, але не знає, як виконати оформлення дитячого альбому своїми руками, доступна інформація з готовими ідеями на різні тематики. Приміром, вам необхідно оформити виріб по темі новонародженого.

Назва може бути таким: «Наш малюк народився» або «Перший рік життя нашого малюка». Обклейте сторінки яскравими вирізками і наклейками. Для хлопчиків вибирайте мультяшних героїв, машинки, паровози, кораблики, скейти, м’ячі.

Кольори, в які бажано оформляти альбоми для хлопчиків: коричневий, бежевий, білий, зелений, жовтий, синій, блакитний, червоний.

Дівчатам підійдуть принцеси з мультиків, бантики, тварини, солодощі. Вклеюйте стрази, блискітки. Кольори для паперу: червоний, рожевий, білий, фіолетовий і ліловий, бузковий. Якщо ви ще чекаєте дитину і не впевнені, хто народиться, виконуйте саморобку в нейтральних тонах: жовтий, зелений, бежевий, білий. Поєднуйте різні відтінки, вибирайте папір для скарпбукинга з візерунками (гуртки, клітина, ромби, смужки, квіточки) різних кольорів.

Прикрашайте предмет гудзиками, вишивкою, мереживом. Робіть гарні рамки в фотошопі, обклеивайте фотографії картинками навколо, обрізайте зайве з фото, якщо там, звичайно, є щось зайве.

Скарпбукинг включає в себе деякі види оригінального оформлення сторінок та застосовуйте їх:

 • штампінг – застосування печаток, маркерів, аплікаторів;
 • ембоссінг – виготовлення опуклих зображень;
 • дистрессинг – створення ефекту старіння (потертість сторінок і написів).

Обов’язково визначтеся з тегами для кожної сторінки, виберіть те, що вважаєте найбільш важливим і цікавим.

Теги до альбому для новонародженого

Класичні теги для скарпбука:

 • фото животика майбутньої мами з підписами «Чекаємо малюка», «Аліночка в животику», «Максимко чекає своєї появи на світло» і т. п. Багато вклеюють фото з УЗД;
 • дані малюка при народженні (вага, зріст, дата народження), цікаві факти того, як він з’явився на світ. До цих даних зазвичай додаються фото з пологового будинку і бірочка новонародженого – можна покласти її під вклеєний конверт або зафіксувати ниткою;
 • фото з дня виписки;
 • таблиця, де вписуються дані росту та ваги по місяцях;
 • відбиток ручки і ніжки;
 • перше купання, прогулянка з батьками (фотографії);
 • таблиця з даними про те, коли дитина почала тримати голівку, перевертатися, повзати, сидіти і крокувати.
 • дані про час прорізування кожного зубика, фото першого прорезавшегося зуба;
 • фото з першого Нового року, дня народження, хрестин, зустрічі з родичами.

Оригінальні ідеї для тегів, завдяки яким дитячий альбомчик для новонародженого своїми руками буде гріти ваші спогади протягом усього життя.

 1. Залиште невелике містечко для царапок або шкарпеток, вклейте після того, як вони стануть маленькими дитині.
 2. Виберіть сторінку для вклеювання першого малюнка.
 3. Зробіть таємні кишеньки, в яких будуть записки з цікавими і смішними випадками.
 4. До кожного випадку придумайте або знайдіть короткі тематичні вірші.
 5. Внесіть дані про друзів малюка, домашніх вихованців, улюблених іграшках.
 6. Впишіть перше слово немовляти.
 7. Текст улюбленої потішки або пісеньки.
 8. Напишіть історію про походження імені сина/доньки.
 9. Розмістіть фото, на якому дитина їсть. Поруч розпишіть зразкове меню.
 10. Запишіть диск з найцікавішими відео і помістіть його в кишеню.

Ідеї для дитсадівського альбому

Одним з важливих періодів у житті дітей – час, проведений у дитячому садку. Саме там малюки пізнають світ більшою мірою розвиваються, вчаться спілкуванню та режиму. До випускного альбому в дитячому саду своїми руками можна зробити безліч милих фотографій. Запечатліть моменти, де ваша дитина зі своїми ровесниками і вихователем займається творчістю, обідає, спить на тихому годині, робить зарядку, гуляє після сну. Роздрукуйте самі захоплюючі знімки і занесіть їх у випускний альбом. Ну і, звичайно, знімайте ранки, в яких малюк активно бере участь.

Випускний альбом оформіть цікавими тематичними віршами, власноручно написаними. На папері сміливо розміщуйте зображення казкових і мультяшних героїв, тварин, фруктів – вони будуть, як ніколи, до речі.

Фон повинен бути яскравим, різних відтінків. Запишіть випускний в садку на відео, а потім покладіть диск в потайну кишеню. Коли дитина виросте, йому буде дуже цікаво подивитися запис.

Якщо вам не хочеться створювати цілу книгу, присвячену дитячому саду, ви можете внести деякі дитячі фото по цій темі в ваш сімейний альбом (він теж повинен бути виконаний в стилі скарпбукинг). На одну тему досить виділити кілька сторінок, і при цьому помістити чимала кількість фотографій (наприклад, якщо з’єднати в гармошку кілька роздрукованих знімків одного формату).

Так що сімейний альбом з розділом «в дитячому садку» своїми руками необов’язково робити великим.

Ідей безліч, експериментуйте. Тим більше, що завжди можна підстрахуватися і подивитися скарпбукингу (оформлення власними руками альбому) майстер-класи в інтернеті. У вас обов’язково все вийде! Пройдуть роки, і ви всією сім’єю з задоволенням будете розглядати свої «маленькі шедеври»!

Залишити коментар