Чорна орхідея: особливості та догляд

У світі зростає величезна кількість рослин, які володіють унікальними і оригінальними формами, розмірами, а також відтінками, і кожен має неповторну красу, таким квіткою є і чорна орхідея. По сей день, багато людей впевнені, що це вигадка, а хтось вважає, що такий квітка дійсно існує і його походження просто неможливо пояснити.

Особливості чорної орхідеї

Багато людей вважають, що такий неймовірно красивий і загадковий квітка дуже вибагливий, але це помилкова думка, незважаючи на це, орхідея буде радувати око тривалий час своєю унікальною і неповторною зовнішністю. У природних умовах існує велика кількість відтінків, в яких народжуються орхідеї, але темні найбільш популярні.

Чорний колір, як правило, в народі вважається траурним, але до орхідеї це не відноситься, тому що такий відтінок надає їй ще більше стрункості, витонченості і елегантності.

У природних умовах немає такого пігменту, завдяки якому утворюється чорний колір, тому і орхідея такого відтінку існує умовно. До чорної групи належать орхідеї максимально наближеного відтінку, наприклад, темно фіолетовий, коричневий або бордовий.

Різновид квітки

У природі не існує чисто чорного такої квітки, але в результаті селекціонування з’явилися темні відтінки, максимально наближені до цього кольору. Такі суцвіття зовні виглядають, як чорні, але справжній колір коливається від темно-синього до темно-бордового відтінку, є такі, які з’явилися завдяки природі, а є і ті, які виведені фахівцями. Але саме головне достоїнство всіх цих квітка і загальна риса полягає в тому, що вони володіють неповторною красою та оригінальною зовнішністю.

Фаленопсис BlackButterfly, квітка, який відрізняється тим, що на темних пелюстках є білі «щічки», нижня частина рослини має темно бордовий відтінок, можна сказати, чорний. Квіточки, розташовані трохи вище володіють відтінком світлішу, а на самій верхівки ростуть плямисті квіти.

Dracula roezlii, різновид такої рослини, яка має довгі квіти у вигляді ремінця, місцями, навіть схожі на дракона. Стебла рослини невеликі, як і сама орхідея, головна відмітна особливість полягає в тому, що є темні і оригінальні смужки, як прожилки, вони надають рослині максимально чорний відтінок.

Maxillaria schunceana, самий темний вигляд рослини, який володіє витонченістю і акуратністю, у нього ростуть темні, але дрібні квіточки, за формою нагадують трикутник. Крім того, такий вид рослини часто і красиво цвіте, до того ж приємно пахне.

Paphiopedilum de Nachtwatch, цей вид орхідеї дає квітки темного коричневого або бордового відтінку, але дуже насиченого.

PaphiopedilumPisgah Midnight, також один з найбільш темних рослин, цвітіння якої виходять однотонної забарвлення, пелюстки такий орхідеї повністю пронизані прожилками, також чорного кольору.

Fredclarkeara After Dark, цей вид орхідеї відрізняється рясним цвітінням в насичених глибоко темних відтінках, пурпурного, практично чорного кольору. Квіти такої рослини дуже схожі на бутони тюльпана, що стосується запаху, то вони видають дуже слабкий аромат.

Cumbidium Kiwi Midnight, цей вид орхідеї відрізняється чудовими великими гілками, які набувають холодний винний відтінок.

Особливості догляду за чорною орхідеєю

Зовнішній вигляд квітки не має ніякого значення в процесі догляду, як і всі інші фаленопсиси, цій рослині необхідно покласти в горщик деревну кору і відмінну просушку. Простими словами, умови вирощування чорної орхідеї повинні бути максимально наближеними до природного середовища проживання. Крім того, для такого виду квітки необхідно купувати високі горщики, але вузькі ємності, що стосується субстрату, то він повинен бути вологим.

Сьогодні вирощувати орхідею може кожен бажаючий, головне, створювати максимально наближені природні умови, наприклад, необхідне освітлення і досить тіла, тоді квітка буде жити добре, і радувати своїми цвітіння. Для створення затишних і справжніх умови перебування, необхідно знати, в якому середовищі вона живе найкраще, що йому підходить.

Для чорної орхідеї неприпустимі прямі сонячні промені, крім того, на відміну від простих видів, така квітка слід встановлювати в затінених місцях. Можна, навіть, ставити квітку в повній темряві, головне, щоб не на сонці, тому що рослина пропаде, наука стверджує, що більша частина всіх орхідей, воліє жити і розвиватися в тіні.

Допустима температура повітря і полив чорної орхідеї

Для такої рослини необхідно створювати стабільно теплі умови, наприклад, днем для нього необхідна температура, максимум до 28 градусів, мінімум 18. Вночі ці показники трохи нижчі, допустимо від 12 до 20 градусів тепла.

Що стосується поливу, то тут слід бути максимально обережними, по-перше, поливати рослину слід тільки в крайній необхідності. В горщику не повинна бути занадто волого, до того ж, самі квітки рослини також не можна мочити, тому після кожного поливу необхідно перевіряти і видаляти зайву вологу, якщо є.

У народі вважають, що таке рослина – це розумне рослина, яка самостійно може дати господареві зрозуміти, коли його необхідно поливати. Про це рослина скаже своїми діями, наприклад, поверхня листя стане зморшкуватою, чим довше людина буде займатися вирощуванням орхідей, тим швидше він буде розуміти, коли слід виконувати полив.

Чорну орхідею поливають двома основними методами, перший передбачає рясне зрошення, при цьому, горщик з рослиною треба тримати над раковиною або інший ємністю, щоб зайва рідина скла. Необхідно контролювати, щоб зайвої води в самому горщику не було, досить того, що грунт буде вологою. В іншому випадку, зайва волога стане причиною гниття кореневої системи і загибелі.

Другий спосіб передбачає занурення разом з горщиком воду на 20 хвилин, рівень рідини повинен бути не вище, ніж живці, якщо там залишиться волога, це теж стане причиною гниття і загибелі його. Після цього, горщик прибрати з води і залишити, щоб стекла зайва рідина. Як і з іншими видами, влітку їх необхідно поливати сильніше і частіше, а в зимовий період зрошення виконується помірно.

Важливо! Не можна заливати квітка, він краще перенесе недолік рідини, ніж надлишок.

Підгодівля і пересадка орхідеї

Як і будь-якій іншій рослині, чорної орхідеї необхідна підгодівля, хоча б раз у два тижні, і для цього використовують спеціально створене добриво. Як правило, це необхідно робити в період, коли відбувається активне зростання, в зимовий період підживлення не здійснюються.

Що стосується пересадки, то цей процес слід виконувати тільки з необхідності, як правило, це буває, коли розміри горщика вже стають маленькими. Квітка в тісному ємності погано росте, тому йому необхідно збільшити простір. Пересаджувати його слід тільки в горщик, більшої ємності. Якщо врахувати всі поради та рекомендації фахівців, орхідея буде не просто рости, але і радувати своїми квітками, прикрашати будь-який будинок або сад.

Основні правила вирощування

Такий квітка не переносить протягів і його не можна ставити під прямі сонячні промені, місце, де стоятиме він, повинно добре освітлюватись, але без прямого попадання сонця. Влітку краще винести на свіже повітря, коли настануть холоди, температура повітря для цього рослини не повинна бути нижче, ніж 14 градусів. Приміщення для рослини слід постійно провітрювати, але таким чином, щоб потік повітря не зачіпав її.

Крім того, рослина не повинен стояти поруч з гарячими батареями, камінами або іншими обігрівачами, тому що вони занадто сушать повітря, для квітки це згубно, так як вони несприятливо впливають на його спосіб життя.

Грунт для зростання можна приготувати самостійно або купити готовий субстрат, куди входить соснова кора, торф’яна земля, мох і вермикуліт, матеріал природного походження, який покращує якість суміші для посадки рослини.

Додаткову інформацію про чорної орхідеї, можна подивитися на відео

Залишити коментар