Чому з’являються чорні крапки на ногах і як від них позбутися?

Деякі дівчата з жалем відзначають, що їхня шкіра стає не такою привабливою через прояви на ній негативних наслідків від різних процедур, зокрема, гоління. Крім роздратування, на дермі можуть утворюватися чорні крапки на ногах і інших частинах тіла.

Їх поява зазвичай асоціюється з вуграми, але не завжди вони є «провокаторами» утворення чорних крапок.

Причини

Вони, як правило, полягають у видаленні волосся. При цьому неважливо, ви робите це за допомогою бритви, воску, електричного епілятора або інших засобів.

Зазвичай це пов’язано з тим, що видаляються тільки волосинки, розташовані над поверхнею дерми, а їх фолікули залишаються під нею. Вони і провокують поява чорних крапок на шкірі ніг після епіляції.

Відбувається це тому, що волосок стає слабкішим, стоншується з кожною наступною процедурою епіляції, при цьому шкіра стає більш грубою. Вона перешкоджає вивільненню волосинки через товщу дерми, внаслідок чого перша загинається і проростає всередину шкіри.

Як правило, в місці, де це відбувається, спостерігається почервоніння, може з’явитися свербіж. Якщо вчасно не вирішити, що з’явилася проблему, можливо поява гнійників і навіть синця.

У деяких випадках після гоління ніг можуть залишатися чорні крапки у вигляді волосинок, які з часом можуть вирости. В силу того, що траєкторія їх зростання вже змінена, вони можуть проростати не вгору, а вбік, у зв’язку з чим вони знову проникають в дерму, але вже крізь інші фолікули, розташовані поруч. У цьому випадку волосся має вигляд дуги, яка зростає одночасно з двох місць.

Деякі дівчата звертаються в салони, щоб позбутися від малопривабливих чорних крапок на ногах, але, так як цю процедуру можна виконувати самостійно, багато людей віддають перевагу саме такий варіант.

На жаль, в даний час немає способу позбавлення від непотрібних волосся таким чином, щоб згодом не утворювалися чорні точки.

Примітно і те, що після застосування спеціальних кремів і бритв така проблема виникає набагато рідше, ніж при використанні воску, шугарінга, епілятора. Пов’язано це з тим, що при застосуванні цих коштів виявляється вплив тільки на частину волосся, розташовану над шкірою. Не дають гарантії відсутності такого неприємного ефекту і методи, що застосовуються в салоні – лазерна епіляція, елос, фотоепіляція і т. д.

Як боротися з проблемою в домашніх умовах?

Для цього знадобиться набір інструментів, які ви, швидше за все, знайдете в своєму «арсеналі».

Найпростіше позбутися від проблеми тонкошкірою дівчатам. Їм достатньо застосувати скраб для тіла, який відлущить не тільки ороговілі шари дерми, але і дозволить вивільнити врослі волосинки. У деяких випадках під час процедури вдається відразу ж позбутися і від самої цибулини.

Іншим дівчатам прибрати чорні крапки на ногах буде трохи складніше, тому що один лише звичайний скраб зробити цього не дозволить.

Впоратися з неприємним явищем допоможуть наступні засоби:

 • Голка;
 • Спирт;
 • Пінцет.

Ось як потрібно проводити процедуру.

 • Під час неї руки повинні бути чистими. Ретельно вимийте їх з застосуванням мила, потім витріть спиртом;
 • Останню маніпуляцію потрібно виконати і з голкою. Для зменшення ризику занесення інфекції деякі дівчата перед тим, як за допомогою голки позбутися від врослого волосся, розжарюють її над вогнем;
 • Акуратним рухом введіть голку в ту пору, в якій утворилася чорна точка. Не переживайте, що цей захід завдасть біль – як правило, кровоносні судини і нервові закінчення тут не розташовуються;
 • Коли введете голку, постарайтеся підхопити волосок, витягніть голку у зворотний бік. Завдяки цій маніпуляції прорветься плівка, яка утворилася на дермі;
 • Добре, якщо після першого ж рухи край волосинки вийшов на поверхню шкіри. Якщо цього не сталося, повторюйте процедуру, поки це не відбудеться;
 • Далі візьміть пінцет і акуратно видаліть волосинку разом з цибулиною. Ця маніпуляції теж болю принести не має.

Незважаючи на те що яких-небудь складнощів цей захід зазвичай не викликає, боротися кожен з цією проблемою, яка може з’являтися з інтервалом у кілька місяців – не найприємніше заняття.

Неприємні і моменти, коли виявлення врослих волосків застає зненацька, і ви стикаєтеся з неприємним явищем у невідповідному місці і в невідповідний час.

Поради косметологів

Щоб позбутися від проблеми, спробуйте скористатися іншим способом епіляції – можливо, той, який ви застосовуєте зараз, вам не підходить.

Щоб знизити ризик її виникнення, можна виконувати наступні рекомендації косметологів:

 • Перед проведенням епіляції необхідно розпарити шкіру, щоб пори відкрилися, а волоскам було простіше виходити з них. Дозволить це зробити теплий душ, який також дозволить очистити дерму. Це, в свою чергу, посприяє тому, що процедура буде менш болючою, якщо ви використовуєте такі засоби, як віск, електроепілятор;
 • Відразу після заходу і приблизно через добу зробіть скрабування шкіри. В цілому необхідно користуватися скрабом для тіла не рідше 1-го разу/тиждень – це дозволить не тільки допомогти прибрати існуючі чорні точки, але і провести профілактику цього неприємного явища за рахунок того, що шкіра стане тонше, м’якше, ніжніше;
 • Якщо ви користуєтеся епілятором, його необхідно регулярно очищати, що дозволить йому більш ефективно працювати, відповідно, шкіра буде оброблятися ретельніше;
 • Не слід використовувати повторно один і той же віск або воскові смужки. З кожним разом вони все гірше будуть зчіплюватися з шкірою і волоссям, відповідно, все гірше будуть видаляти їх. Це і буде сприяти утворенню чорних точок — волосся будуть вростати, оскільки після використання неякісного воску будуть видалені тільки ті частини волосся, які розташовані над шкірою. Якщо проведення процедури ви довіряєте фахівців салону, незайвим буде нагадати їм про те, щоб вони застосовували тільки невикористану віск і якісні матеріали. Може здатися, що такий банальний рада, тому і згадувати про це не варто. Тим не менш подбати про власну гігієну ніколи не буде зайвим;
 • Застосовуйте для догляду за шкірою крему для пілінгу, мають у своїй основі фруктові кислоти. Ці засоби дають ефект, подібний до ефекту від використання скрабу – роблять шкіру м’якше, тонше, що дозволить знизити ризик виникнення чорних крапок після гоління або застосування інших методів позбавлення від волосся. Їх відмінність від скрабів полягає в тому, що вони роблять більш інтенсивний вплив.

В деяких випадках потрібно просто трохи почекати, і проблема зникне сама. Пов’язано це з тим, що з часом дерма і волосся адаптуються до епіляції.

Гарантії того, що ви раз і назавжди позбавитеся проблеми вростання, не дадуть ні виробники різних засобів, ні фахівці з салону краси.

Тим не менш, при правильному підборі способу епіляції, правильного проведення процедури, використання допоміжних засобів і дотримання порад косметологів дозволить максимально знизити ризик зіткнення з цим неприємним явищем.

Залишити коментар