Чому з’являється вушний кліщ у собак?

Ваш вихованець постійно розчісує вушка і трясе головою? Причиною такої поведінки є отодекоз, який виникає в результаті зараження комахами Otodectes cynotis. Ці паразити перебувають у слуховому проході і всередині вушних раковин.

Otodectes cynotis – дуже шкідливий паразит, який живиться частками епідермісу, кров’ю і сірої носія

Ознаки наявності вушного кліща у собак

Основні ознаки – поява свербежу, з часом прогресує і турбуючого тварина. Він трясе головою, треться об стіну, намагається заспокоїти свербіння кігтями, буквально роздираючи шкіру.Внаслідок цього утворюються гнійні ранки, які переходять у залисини.

Крім цього при корості виділяється серозний ексудат, що змінялася гнійним. Іноді ексудат змішується з фекаліями паразитів, потім висихає і на місці засихання з’являються кірки, з-за чого з’являється неприємний запах.

Як відбувається зараження вушними кліщами у собаки?

Відразу ж варто відзначити, що кліщі не можуть оселитися на людину. Зате це захворювання має велику поширеність серед чотириногих вихованців. Заразитися отодекозом вихованець може від інших тварин, в тому числі зараження відбувається при контакті з бродячими псами, кішками, кроликами, а також тхорами.

Вушний кліщ у собаки – як він виглядає?

Якщо ви захочете побачити кліща, вам необхідно зібрати вушні виділення тваринного ватною паличкою на чорному аркуші паперу. Кліщ, залишаючи звичне середовище перебування, почне плазувати. І ці дрібні рухомі точки, які ви побачите на папері, і будуть одним з найстрашніших паразитів, здатних завдати шкоди тварині.

Симптоми і способи лікування вушного кліща у собак

Основним симптомом цього захворювання є вушна короста. Тому, якщо ваш вихованець починає сильно чухати вуха і на ураженій ділянці видніються коричневі виділення, можна припускати, що стало причиною зараження шкідником.

Існує ще пара ознак, які дозволяють визначити наявність кліща у вашої тварини.

Якщо ви помітили у вихованця ці прояви, можливо, він заразився коростою:

  • відмова від їжі;
  • схиляння голови набік;
  • часте мотание головою;
  • катання по підлозі;
  • скавчання без видимої причини;
  • прояв неспокою.

Також варто зауважити, що такі симптоми можуть бути і при інших хворобах, наприклад, отиті. Тому для більш точної діагностики даного захворювання краще звернутися до ветеринара.

Часто кліщі, які напилися собачої крові, розбухають і робляться більшими, помітніше, що дає шанс виявити їх самостійно.

Паразити перебувають у внутрішній порожнині вушних раковин, а також в слуховому проході. Якщо лікування не буде своєчасно розпочато, то незабаром на вухах у песиків з’являються гнійні пухирці, які будуть лопатися.

Також зверніть увагу, що кліщі викликають ряд інших серйозних захворювань, серед яких пироплазмоз, менінгіт, запалення м’якої і павутинної оболонки, запалення середнього вуха та інші хвороби. Собака може навіть оглухнути або померти. Тому дуже важливо вчасно розпочати лікування.

Процес зцілення проводиться за наступною схемою:

  1. Видалення комах. Спочатку обробіть хворий ділянку рослинним маслом. Воно послабить хватку комахи. Потім пінцетом або ниткою видаліть шкідника. Тільки стежте за тим, щоб голівка або інша частина не залишилася. В іншому випадку ви не тільки вилікуєте хвороба, але і нашкодите вихованцеві ще більше. Далі протріть уражену ділянку спиртом. Для тварини це не дуже приємна процедура, тому воно буде крутитися або навіть може вкусити. Постарайтеся заспокоїти його, погладити, поговорити з ним;
  2. Використання крапель. Цей варіант рекомендується, якщо паразита не видно. Першим ділом пострижіть шерсть, щоб вона не заважала. Вухо закапайте маслом і через пару хвилин за допомогою ватної палички видаліть забруднення. Тепер настав час крапель, які потрібно застосовувати, суворо дотримуючись прикладену до медикаменту інструкцію. Обробіть 2 вуха тварини. Через два тижні процедуру повторіть. Якщо самопочуття не покращився, терміново звертайтеся до лікаря;
  3. Використання уколов. Даний метод дає можливість позбутися від паразитів в короткі терміни. Правда, є ризик появи побічних ефектів через передозування. Не можна використовувати уколи при вагітності тварини, захворюваннях печінки і нирок. Також вони протипоказані деяким породам собак, і краще користуватися ними після консультації ветеринара. Якщо після курсу уколів хвороба проявилася знову, можливо, у собаки слабкий імунітет, або ви неправильно її лікуєте. У даному випадку варто відкласти самолікування і звернутися до кваліфікованого фахівця.

Краплі для лікування вушного кліща у собак

Краплі – найбільш популярні засоби по співвідношенню вартості і ефективності. Можна виділити наступні засоби: «Декта», «Эктодес», «Барс», «Отоведин».

Застосування цих крапель не викликає складнощів, просто дотримуйтесь інструкції. Під час лікування слухового проходу просто закопуйте краплі в кожне вухо, потім масажуйте їх, щоб ліки розподілилося більш рівномірно.

Профілактика зараження собак кліщами

Профілактика зараження собак вушним кліщем полягає в дотриманні простих правил гігієни. Просто регулярно оглядайте вушка вихованця на наявність виділень, використовуючи ватні палички. Під час прогулянок не дозволяйте тварині спілкуватися з бродячими псами.

Існує безліч препаратів і ошийників для профілактики вушного кліща. Наприклад, це засоби марки «Больфо», препарати «Меріал», нашийники «Килтис», спрей «Фронтлайн».

Варто зауважити, що всі ці кошти мають сильні компоненти і можуть викликати алергію. Тому під час використання спостерігайте за самопочуттям своєї собаки і при найменших відхиленнях від норми припиніть їх застосування.

Вушний кліщ у собак не тільки отруює життя тварин, але і сприяють виникненню серйозних захворювань. Тому дуже важливо вчасно почати лікування.

Залишити коментар