Чому з’являється діастема і як від неї позбутися?

У вас завжди була ідеальна посмішка, але раптово ви виявили, що між різцями з’явився невеликий отвір? Це може принести вам багато дискомфорту, адже від цього здатні змінитися ваше вимова, ваш зовнішній вигляд, ваша усмішка.

Ви навіть можете відчувати біль під час прийому їжі. Багато людей звертаються до фахівців в паніці, бо хочуть негайно позбутися від щілини. Але служить наявність дефекту приводом для занепокоєння чи ж це не так вже й небезпечно?

Що ж таке діастема?

Це наявність міжзубного простору, тобто вільного проміжку між різцями або іншими зубами. Його ширина може коливатися від 1 до 10 міліметрів. Частота випадків діастеми на зубиках верхньої щелепи більше 70%, так як нижній – менше 1%.

Це досить поширене і неприємне явище, яке з’являється внаслідок дуже розвиненою вуздечки верхньої губи. Вона прикріплюється до борозенці, яка утворюється поміж різцями нижньої або верхньої щелепи.

Причини появи отвори між передніми різцями

Причин цього явища може бути багато:

 • спадковість;
 • неправильне розташування вуздечки верхньої губи;
 • неправильна форма і розмір різців;
 • погані звички – наприклад, діти часто гризуть щось тверде, смокчуть пальці або соску;
 • запізніле поява постійних зубів;
 • вільне місце (щілина між зубами) після видалення зуба;
 • щелепи не відповідає розміру зубів – буває, що щелепа більшого розміру і тому відстань поміж різцями буде широке;
 • неправильне розташування нових постійних зубів;
 • неправильний рефлекс ковтання;
 • наслідки після пародонту – втрати кісткової тканини, яка підтримує зубики, у великій кількості, що і призводить до появи щілини;
 • у дитини діастема з’являється, коли випадають молочні різці.

Як прибрати щілину між передніми зубами?

Якщо ваша дитина ще маленький, дошкільного віку, та ви помітили у нього між різцями невеликий отвір, не варто відразу панікувати і витрачати гроші на дорогі методи боротьби з цією щелочкой. Різці у дитини випадають, змінюються на постійні. Вони не встигають рости разом з щелепою. Тому, поки всі зубки не з’явилися, не треба турбуватися. Адже часто при появі постійних зубів щілину просто сама зникає.

Тип цієї діастеми називається помилковим і вона не є фізіологічно небезпечною.

Якщо ж ви помітили ознаки цього явища у дорослого, тоді вже можна почати планувати, як позбавитися від щілини. У такому разі діастема вже несе певну небезпеку.

Як прибрати щілини між зубами безболісно?

Перед тим як розпочати виправлення ваших зубів, лікар повинен детально дослідити міжзубний простір і з’ясувати, на якій відстані від центральної лінії знаходяться різці. Переміщати треба тільки той зубик, який відхилився від неї.

Не всі люди поспішають позбутися цього явища. Багато знаходять його привабливим і навіть сексуальним. Деякі зірки, у яких є ця щілина, вважають її приводом для гордості і відмінною рисою їх зовнішності. Такий дефект мали Алла Пугачова, Мадонна, Елтон Джон, Едді Мерфі та інші. Але зазвичай люди хочуть швидше від цього позбутися, вдаючись до різних методів корекції. І робити це треба негайно, відразу після виявлення простору проміж різцями, адже тоді ситуація ще не вийшла на стадію критичною.

Найпопулярніші методи лікування

 • Ортодонтичне лікування. В його основі – лікування брекетами. Вони зміщують зубики, роблячи проміжок проміж ними менше. Позитивна сторона – результат буде постійним протягом життя, а негативна – лікування цим способом коштує великих грошей і займає дуже багато часу. В сучасному світі вже існують майже непомітні брекети. Їх потрібно носити приблизно 2 роки (але все це індивідуально). Цей метод не шкодить емалі і дентину.
 • Коронки. При використанні цього способу лікування потрібно бути готовим до видалення тканин і частини зуба, який потрібно обточити перед установкою коронки. Це порушує емаль, тому даний спосіб не дуже рекомендують стоматологи. Цей метод використовують все рідше. Коронки можна потім просто зняти, їх потрібно весь час замінювати іншими.
 • Вініри. Це найдорожчий спосіб корекції щілинки поміж зубами, але якщо ви можете собі це дозволити, то взамін ви отримаєте сліпучу і красиву посмішку, як у зірок Голлівуду. Вініри, зроблені з порцеляни, приклеюють до різцю спереду. Товщина вінір не більше півміліметра;
 • Френкэтомия. Цей спосіб застосовують, коли причиною діастеми є велика вуздечка. Зменшити її можна хірургічним способом. Якщо операція виконана, у дитини щілинка між передніми зубами може зникнути сама по собі.
 • Адгезивна стоматологія. Це самий ефективний спосіб усунення дірочки між зубиками. За формою вашої щелепи на замовлення виготовляють люмініри. Цей спосіб підходить тим, хто хоче, щоб лікування не було помітно оточуючим, щоб вони не бачили пластинок, шурупів та ін. Ці пластинки роблять з пластика кольору емалі.
 • Протези та реставрація (ортопедична стоматологія). В основі цього методу операція з усунення відхилення від фізіологічної норми. Його використовують, якщо кількість або розмір зубиків недостатній. В такому випадку людині вставляють імплантати або протези. Реставрація зубів – це нарощування стінок, розмір яких є недостатнім. До кольору вашої емалі підбирають точний колір фотоматеріалу. У цьому випадку можна довіритися тільки дуже досвідченому професіоналу, адже робота дуже відповідальна. Процедура триває приблизно дві години. Але є і негативні сторони цього методу. Якщо ви їсте тверді продукти, є ризик того, що фотополімер може потріскатися і зовсім зруйнуватися.

Прийняти рішення залишити зуби в спокої або все ж позбутися від присутнього дефекту іноді буває нелегко в силу різних обставин. Комусь подобається щілинки, комусь вона приносить дискомфорт при прийомі їжі або під час посмішки. Іноді у людей просто немає фінансової можливості виправити недолік, і вони змушені миритися з появою комплексів на цьому грунті.

Негайно треба йти до стоматолога слід тоді, коли розмір отвору збільшується, і ви мрієте про те, щоб скоріше прибрати між зубами щілину. Адже якщо вчасно цього не зробити, до того ж можна отримати неправильний прикус або навіть карієс.

Залишити коментар