Чому хочеться спати під час вагітності?

При вагітності жінки часто скаржаться на те, що дуже хочеться спати, причому постійно, навіть якщо ніч пройшла досить спокійно. Особливо часто ці скарги озвучуються на ранніх і пізніх термінах.

Деякі жінки – не перший раз переживають цей стан вагітності здогадуються тому, що починають засинати на ходу. Чому дуже хочеться спати при вагітності і як це пояснюється?

Чому хилить в сон на ранніх термінах вагітності?

В цей час в організмі відбуваються гормональні перебудови, які стосуються абсолютно всіх органів і систем.

Знижується імунітет – інакше організм просто відторгне «чужорідне тіло». Це призводить до того, що з’являється слабкість і знижується тиск.

Починається авітаміноз – з резерву поживних речовин починають витрачатися вітаміни і мікроелементи на формування нового організму. Багатьох вимотує токсикоз – під час нього з блювотними масами теж вимиваються корисні речовини, може з’явитися анемія.

Часу на необхідний відпочинок під час вагітності вже не вистачає – усталений режим розрахований на звичайне існування, і перебудуватися відразу не виходить. Навіть найспокійніші жінки, які вагітність, в перший час знаходяться в стані стресу.

Дратівливими факторами, що впливають на загальний стан нервової системи, є саме звістка про новому життєвому етапі, необхідність пристосовуватися до обставин, бажання дізнатися якомога більше інформації про своє становище, роздуми про те, як донести новину до оточуючих – домашніх і колег по роботі. З останнім завданням впоратися важко – від ставлення колег багато в чому залежить психологічний стан.

Деякі жінки прагнуть приховати своє змінений стан від оточуючих, щоб не «зглазили» – це в свою чергу додає переживань.

Ендокринні зрушення вибивають з робочого ритму, а звичайні стимулятори – кава і міцний чай – це час небезпечні для стану здоров’я. Допустимі методи, що допомагають при вагітності, сонливість перебороти на ранніх термінах – повноцінне харчування, розумний баланс праці і відпочинку, здоровий сон не менше 8-9 годин на добу.

Бажано знайти компроміс з колегами, щоб вони дозволяли короткі перерви в роботі, щоб змінити позу, зробити кілька вправ. Їм і самим має бути неприємно, якщо поряд знаходиться напівсонний істота.

Живіт вже видно, а очі все так само закриваються…

Чому ж хочеться спати при вагітності, коли вже видно живіт?

Адже вже і організм пристосувався до свого стану, вироблений режим, при якому розпланований робочий день і відвідування консультацій, пораділи і змирилися оточуючі.

Організму, як і раніше, доводиться працювати за двох – це послаблює. Навіть при наявності повноцінного харчування корисних речовин вистачає «впритул», при цьому приходять думки про те, що «не можна так роз’їдати, як я буду виглядати після вагітності».

Та й не у всіх вагітність протікає гладко. Можуть з’явитися набряки, лікар лає за кожен зайвий набраний кілограм, здається, що улюбленого відштовхує зміна вигляду…На цьому етапі часто настає депресія, з’являється розлад сну.

Якщо звичайні заходи: прогулянки на свіжому повітрі, повноцінне харчування, розслаблюючі засоби перед сном – чай або тепле молоко з медом – не допомагають, лікар призначає легкі седативні засоби, а іноді і антидепресанти.

Майбутні матусі повинні знати, що якщо їм порадили пити заспокійливі трави – необхідно порадитися з лікарем. Під час вагітності фітотерапію слід застосовувати з особливою обережністю.

Список заспокійливих трав для вагітних обмежений – собача кропива, м’ята, валеріана. Дозу відвару і курс лікування повинен призначати лікар.

Третій триместр – хоч з ліжка не вставай…

Те, що хочеться спати на 32-38 тижні вагітності, пояснюється усіма попередніми причинами, і додається ще одна – виспатися в такому стані дуже важко.

Живіт заважає, поки знайдеш зручне положення – вже ранок. Та й часто доводиться вставати в туалет – вагітна матка тисне на сечовий міхур, котра вчить сечовипускання.

Добре, якщо малюк перший – а якщо діти вже є і їм потрібна увага, не виспишся днем?

Вміння спати на боці потрібно починати виробляти з 2 триместру. Для цього спочатку підкладають валик із згорнутого ковдри під спину або живіт – хто як звик засинати – потім поступово збільшують висоту «крену».

Вагітним неможливо заснути на животі, але і на спині теж небажано спати. Якщо систематично пережимати великі судини, що живлять матку і нижні кінцівки киснем, порушити зворотний відтік крові, то у плода з’являється гіпоксія, а сама жінка може відчути серйозні погіршення здоров’я.

На 38 тижні повноцінно виспатися дуже важко – організм вже готується до пологів, і при нічному відпочинку, в розслабленому стані, з’являються сутички-вісники. Одна-дві хвилини і вони затихають, тонус матки послаблюється, але потім заснути неможливо.

Інші причини сонливості

Втома і млявість у 2 і 3 триместрах вагітності можуть бути супутниками несприятливих змін в організмі: авітамінозу, анемії, гестозу. Ці стани негативно позначаються на формуванні плоду.

Додаткові ознаки несприятливих змін: нудота, блідість шкірних покривів,
ламкість волосся, набряки кінцівок.

Погіршення стану відображається в показниках аналізів крові і сечі, тому дуже важливо, щоб жінка регулярно відвідувала гінеколога і виконувала всі рекомендації.

Коригування анемії та авітамінозу можлива призначенням вітамінних і залізистих препаратів, які вводяться ін’єкціями – так їх організму простіше засвоювати.

При гестозу – так називають токсикоз на пізніх строках – може знадобитися стаціонарне лікування. Не слід відмовлятися від госпіталізації, якщо її пропонують. Якщо виникне інтоксикація організму, то може виникнути завмерла вагітність.

Коли постійно хочеться спати при вагітності, а аналізи нормальні, потрібно виділити на відпочинок більше часу. Нехай доведеться відмовитися від перегляду улюбленої передачі – зате організм добре відпочине, якщо жінка ляже спати в «дитячий» час – о 21.00.

Деякі майбутні матусі, які виношують немовля вперше, думають: «От народжу, і висплюся!». Якби вони знали, як помиляються!

Їм доводиться не раз пошкодувати про те часу, коли виспатися була можливість, а вони чомусь їй не скористалися. Милі жінки! Бажаємо вам солодких снів, спокійною вагітності і легких пологів!

Залишити коментар