Чому витікає сперма з піхви?

Коли пара починає планувати появу дитини, підвищена увага приділяється навіть таких питань, які в іншій ситуації зовсім залишилися непоміченими. Наприклад, чому після сексу з піхви випливає сперма?

Чи це Нормально, чи пора шукати у когось з партнерів відхилення здоров’я? Залежить як від даного нюансу здатність жінки завагітніти або чоловіки – подарувати якісний матеріал для зачаття?

Що повинно відбуватися зі спермою після статевого акту?

Сім’явипорскування – процес, що з медичної точки зору від досягнення оргазму не залежить: після декількох поштовхів, обумовлених скороченнями гладкої мускулатури, сперма, так чи інакше, виходить із статевого члена.

І, у випадку, якщо секс відбувався без презервативів і традиційним способом, вона виявляється в піхву партнерки. Як далеко вона потрапляє безпосередньо в момент еякуляції, залежить від глибини проникнення, будови піхви та ін. факторів, тому цей нюанс завжди індивідуальний. Відповідно, не в кожному випадку вона відразу доходить до маткових труб, а цілком може опинитися близько до статевих губ.

Як буде «прийнята» чоловіча сперма жіночим організмом, визначається кількома моментами:

  • По-перше, виділення природної змазки у жінки, а вона в свою чергу защелачивает мікрофлору піхви. Для повного розуміння ситуації варто врахувати, що в «звичайному стані» піхва є смертельною зоною для сперматозоїдів, т. к. агресивно реагує на їх попадання.
  • По-друге, тимчасове зміна розмірів і обсягів піхви через збудження, внаслідок чого в ньому з’являється своєрідна ніша, куди повинна потрапити сперма, щоб після сперматозоїди з неї почали своє сходження по матковій трубі назустріч яйцеклітині. Крім того, одночасно з цим маткова шийка і сама матка теж скорочуються, а після «втягують» у себе потрапив у піхву еякулят.

Таким чином, від жіночого збудження і подальшого оргазму більшою мірою залежить подальша доля сперматозоїдів, ніж від чоловічого. І тут вже потрібно звернути увагу на те, що, якщо жінка оргазм після статевого акту не зазнала, сперма буде витікати з піхви майже в повному обсязі, т. к. переважно збереться біля статевих губ, тобто близько до виходу, навіть якщо проникнення було глибоким.

Незалежно від того, як відбувався статевий акт, сперма витече з піхви в деякому обсязі.

Це може статися навіть у випадку, якщо жінка ще кілька годин провела у горизонтальному положенні після сексу, а у кого-то відбувається при сечовипусканні, т. к. м’язи тазу тиснуть на піхву, виштовхуючи залишки еякуляту. Сам факт витікання сперми після сексу вважається нормою і не вимагає термінового візиту до лікаря, оскільки обумовлюється як впливом сили тяжіння, так і особливостями будови піхви (переважно задньої стінки).

  • Організм людини розумніші, ніж здається: сперма, яка виходить з піхви через деякий час після сексу (півгодини-годину і більше) є «зайвою», тобто в ній немає придатних для подальшого запліднення сперматозоїдів. Відсів здійснюється слизом, що знаходиться в матковій шийці.

Кількість же вийшов еякуляту залежить від спочатку викинутого статевим членом кількості, пози, в якій відбувався статевий акт, активності жінки після нього.

Впливає чи витікання сперми з піхви на зачаття?

Якщо жінку турбує питання планування вагітності, і вже кілька спроб успіхом не увінчалися, вона може почати шукати причини навіть у дрібницях. Вже описаний природний процес виходу частини эякулата теж піддається підозрами, але лікарі впевнені – це особливого впливу на можливість зачаття не надає.

Значно важливіше, щоб всі частини викинутої насінної рідини змішалися і накопичилися в піхву, змінилася форма сперматозоїдів, збереглася їхня висока активність, а сама субстанція втратила початкову густоту. При дотриманні цих умов, витікає сперма з піхви після сексу чи ні, вже ролі грати не буде. Тим більше, що вже після свого природного розрідження еякулят в будь-якому випадку почне виходити. Але до того моменту одна з його частин вже повинна буде дійти до маткової шийки.

У відкритих джерелах (і навіть на прийомі у деяких гінекологів) можна почути пораду – піднімати вгору ноги після сексу, наприклад, до стінки або узголів’я ліжка, і перебувати в такому положенні декілька хвилин.

Фахівці впевнені, що ця рекомендація особливого сенсу не несе, оскільки, як вже було сказано, якщо хоча б 3 мл еякуляту потрапило в маткову шийку, і в цьому обсязі був хоч 1 активний сперматозоїд, зачаття все ж відбудеться. А якщо ж всі вони були пасивними, то нехай навіть весь обсяг сперми залишиться в піхву, про вагітність можна не думати. Втім, якщо чисто психологічно «вжиття заходів» заспокоює жінку, можна робити що завгодно. Головне, відразу пояснити всі партнеру, який може не зрозуміти подібних дій після статевого акту.

Підводячи підсумок, потрібно ще раз відзначити, що після будь-якого статевого акту чоловіча сперма буде витікати з піхви, це не свідчить про патології в організмі чоловіка або жінки. Більш того, на можливість запліднення це теж не впливає. Якщо ж виходить занадто велика кількість сперми, можливо причина в загин матки, який перешкоджає проникненню еякуляту в її шийку. Зі слів гінекологів, проблема вирішується зміною пози під час сексу.

Залишити коментар