Чому виділяється рідина з пупка: лікування

Пуп є у кожної людини – це пам’ять про нашому внутрішньоутробному розвитку, рубець на місці прикріплення до материнського організму.

Оскільки пуповина гоїться в дитячому віці, надалі станом цієї галузі увагу приділяють мало. Коли у дорослих з’являється неприємний запах з пупка і виділяється рідина, вони дивуються, як це може бути? Адже пупок давно заріс.

Подібні симптоми свідчать про неприємні стани чи початку запальних захворювань, які потрібно лікувати.

Причини появи роздратування пупкової області

Причин, чому у дорослих з’являються виділення з пупка з неприємним запахом, достатньо:

  1. Нехтування гігієнічними процедурами. Природна западина на животі заповнюється сміттям, пилом, частками одежних волокон, крім того, шкіра потіє. Створюються ідеальні умови для пробудження активності умовно-патогенних мікроорганізмів, постійно присутніх на людській шкірі. Спочатку з’являється періодичний свербіж, потім шкіра запалюється, починається утворення пупкової ранки при розчісуванні. Приєднується вторинна інфекція, і лікувати доводиться уже гнійно-запальний процес;
  2. Вторинне інфікування – це впровадження в ранку анаеробних бактерій або грибкової флори. В цьому випадку вже виділяється гнійна або серозна рідина, що має дуже неприємним запахом;
  3. Провокує запалення пупка освіта кісти сечового міхура. Вона тисне зсередини, подразнює нервові закінчення. Постійна хворобливість призводить до запалення, а потім – з-за зовнішніх впливів – до нагноєння. При появі кісти загальний стан погіршується, при загостренні процесу з’являється температура, починаються цистит або навіть пієлонефрит – якщо хвороботворні мікроорганізми з-за порушення спорожнення сечового міхура будуть підніматися по сечоводах до нирок і балії;
  4. При подразненні пупкової області активується Кандида – умовно-патогенний організм, грибок. При мікозі з’являються грудочки, схожі по консистенції на скисле молоко. Пахне хвороба відповідно – кислим молоком;
  5. Травми і вторинне інфікування.

Особливо часто таке явище зустрічається у молоді. В бажанні бути красивим пупок проколюють і вставляють у нього прикрасу. У випадках, коли асептика при процедурі не дотримувалася, або бруд потрапила у відкриту ранку, починається гострий гнійний запальний процес. Також пірсинг може спровокувати утворення пупкового свища. Щоб він не виник, після прокладання потрібно робити перев’язки – адже ця процедура теж операція, хоча і косметична.

Якщо не почати лікування вчасно, то спроба прикрасити себе може закінчитися сепсисом – зараженням крові.

Захворювання пупка і лікування

Якщо у дорослої болить пупок і виділяється гнійна рідина, але внутрішніх органічних змін при УЗД-обстеженні не виявляється, незалежно від етіології захворювання, ставиться діагноз – омфаліт.

Тільки з допомогою мила та води хвороба на цій стадії усунути неможливо, потрібно застосовувати терапевтичну схему, як і при будь-яких гнійних процесах.

Свербіння набряклу шкіру обробляють антисептиками, припікають розчином йоду або зеленки. Якщо запалення вже проникло всередину тканини і гній накопичується під шкірою, може знадобитися застосування компресів з маззю Вишневського або іхтіолової. Припікають ранку нітратом срібла або перекисом водню.

Коли запальний процес зупинити не вдається і є підозра, що гній починає проникати всередину організму – підвищується температура, збільшуються пахові вузли – доводиться вдаватися до хірургічного втручання.

Спочатку рану зондують і очищають від гною, потім роблять перев’язки із застосуванням антисептиків. Ефективно допомагають усунути омфаліт синтомициновая емульсія, «Поліміксину-м сульфа», «Бактробан» у формі крему або мазі.

Якщо на питання «Чому виділяється рідина з пупка і з’явилися дивні білі грудочки?» відповідь – грибкове зараження, то усунути подібний стан досить просто.

Живіт слід регулярно мити, а пупок мазати протигрибковим засобом. Від кандидозу позбавляють: «Ністатинова» мазь і будь-який засіб з клотримазолом місцевої дії.

У людей зі зниженим імунним статусом кандидоз може мати локальний характер – поширюватися в глиб організму, вражати внутрішні органи, зокрема, кишечник. У цьому випадку застосовуються пероральні протигрибкові засоби.

Лікуванням локального кандидозу – досить небезпечного захворювання – повинен займатися лікар.

Ще одна неприємність – мокнучий пупок, також з’являється із-за діяльності грибкової флори. Дерматомікози на стадії виділення рідини з пупка і появи серозних скоринок – до початку запального процесу – усунути досить легко.

Підвищену увагу до особистої гігієни, обробка антисептиками, використання присипки, щоб шкіра не мокла.

При порушенні цілісності шкірного покриву в жирову тканину навколо пупкової області можуть проникнути хвороботворні мікроорганізми:

  • стафілококи;
  • стрептококи;
  • кишкові та синегнойные палички;
  • інші види патогенної мікрофлори.

Вони потрапляють у жирову тканину, яка обов’язково присутня на животі, після травм, ін’єкцій, лімфо — або гематогенним шляхом, і викликають розвиток флегмони – дуже небезпечного гнійно-запального процесу. Здоровий організм прагне запалення жирової тканини обмежити оболонкою – капсулувати. Якщо це відбувається, то хвороба обмежується формуванням карбункула або абсцесу, але іноді гній розчиняє оболонку і процес прогресує, охоплюючи навколишні тканини.

Не єдиний симптом флегмони – виділення рідини у дорослого з пупка, якщо запалення доходить до даної стадії, то болить не тільки пупок, іноді відчувається хворобливість при русі, віддається в спину. Температура підвищується, патологічним змінам піддаються судини, що знаходяться у верхніх шарах шкірного покриву. Процес небезпечний і вимагає термінового хірургічного лікування.

У більшості випадків свищ – вроджена патологія. У верхньому шарі шкіри залишається не зарослий протока з’єднується з сечоводом або кишечником. Недотримання правил особистої гігієни призводять до того, що в пупочном поглибленні скупчується сміття, злущені епітеліальні клітини і сальний секрет, внаслідок чого свищ запалюється при виділенні гною. Пупковий свищ може з’явитися після травм і пірсингу.

Лікування у дорослого при виділенні рідини з пупка, якщо основною причиною є свищ, таке ж, як і при інших гнійно-запальних процесах: обробка антисептиком і мазі з антибіотиками. При важкому стану вдаються до допомоги хірурга.

Неприємний запах з пупка зустрічається досить часто, особливо у чоловіків у віці – але мало хто приділяє цьому серйозну увагу. Пальцем прибирають з природною западини накопичився там сміття, і все. Після обмивання не замислюються, що це місце потребує осушення – особливо коли воно глибоке.

Якщо після обмивання приділяти увагу пупкової западині, осушувати її, при появі подразнення обробляти спиртовою настоянкою календули або водної – фурациліну, то ризик появи запального процесу зведеться до мінімуму.

Залишити коментар