Чому в роті з’явився кислий присмак?

Не завжди це явище свідчить про наявність якої-небудь патології. Якщо вживати кислу їжу, то, відповідно, її післясмак буде ще деякий час переслідувати людину. Аналогічне явище може виникати після прийому деяких медикаментів, наприклад, нікотинової кислоти.

Що означає, якщо з’явився кислы присмак у роті?

Причина появи кислого смаку в роті може ховатися в неправильному харчуванні, а саме в різкому переході з одного виду їжі на інший. Але у випадку, коли дискомфорт виникає незалежно від прийому їжі, спостерігається постійно або регулярно, потрібно звернутися до лікаря.

Чому в роті з’являється кислий присмак?

Найчастіше дане явище – симптом гастриту – захворювання, що супроводжується підвищенням кислотності шлункового соку.

Але при цьому присутні і інші ознаки патології:

 1. Періодичні болі в області шлунка гострого характеру. Як правило, вони виникають натще і через якийсь час після трапези;
 2. Нудота після прийому їжі. Може бути періодичної або регулярної;
 3. Печія – відчуття печіння за грудиною. Саме ця ознака пов’язаний з кислотою в ротовій порожнині;
 4. Кислувата відрижка;
 5. Блювота. Після спорожнення шлунка присмак дуже сильний. У блювотних масах містяться шматочки неперетравленої їжі. Після того, як їжа покине шлунок, людина починає рвати слизом;
 6. Рясне слиновиділення;
 7. Розлади стільця;
 8. Слабкість, погіршення загального самопочуття.

Присмак кислоти вранці

Подібний стан вранці – характерна ознака гастроезофагеального рефлюксу. Дана патологія характеризується занедбаністю шлункового соку в стравохід. Людина під час сну приймає горизонтальне положення, тому шлунковому соку легше проникати. Крім цього, турбує відрижка, печія, біль у шлунку, нудота.

Симптоматика схожа на клінічну картину гастриту. Варто відзначити, що рефлюкс часто супроводжує останній.

Кислий присмак у роті як симптом виразкової хвороби

Варто відзначити, що дана патологія по клінічній картині нагадує гастрит, але її ознаки більш виражені.

Як правило, симптоми стають більш яскравими у період загострення захворювання, наприклад, навесні і восени. Зазвичай виразкова хвороба протікає хронічно, часто рецидивує.

У симптоматику входять сильні болі в області шлунка, виникають натще або після їжі, відчуття тяжкості, розпирання живота, нудота і блювання кислим вмістом.

У хворих хороший апетит, але вони можуть відмовлятися від їжі із-за сильних болів. Загальне самопочуття значно гірше, ніж при гастриті.

Присмак кислоти в роті при халазии кардії

Кардіо – це зона переходу стравоходу в шлунок. У цьому місці знаходиться м’яз, що стискає кард, щоб вміст шлунка не потрапляло назад в стравохід. Халазия – це недостатність згаданої м’язи. Як правило, патологія виникає на тлі іннервації кардії. Хворим докучають симптоми вищезазначеного рефлюксу.

Також причиною може бути діафрагмальна грижа. Дана патологія супроводжується постійним кислим присмаком у роті, а також печією, інтенсивним больовим синдромом в животі і грудях, задишкою вночі.

Чому кислий смак спостерігається при патології шлунка

Людина з такими захворюваннями може скаржитися на кисло-солодкий або кисло-солоний присмак.

Варто відзначити, що кислий присмак у роті з гірчинкою після їжі свідчить не тільки про патології шлунка, але і про порушення в роботі печінки або жовчного міхура.

Щоб з’ясувати, чи є у пацієнта патології ШКТ, необхідно провести гастроэзофагоскопию. Ця процедура проводиться за допомогою ендоскопічного інструменту і дозволяє оцінити стан слизової шлунка, підтвердити або виключити наявність патологій.

Може застосовуватися рентгенографія всього ШЛУНКОВО-кишкового тракту, а також УЗД органів очеревини. Лікування залежить від конкретного захворювання. Купірувати кислий присмак допомагають антацидні препарати знижують кислотність шлункового соку), а також дієта.

Кислий смак при захворюваннях зубів та ясен

Причина дискомфорту може ховатися в карієс, гінгівіт (запалення ясен), пародонтиті (запалення м’яких околозубних тканин). Неприємні відчуття спровоковані продуктами життєдіяльності патогенних мікроорганізмів, які при таких патологіях досить активно розмножуються. У підсумку дискомфорт присутня постійно.

Крім цього, обов’язково присутні й інші симптоми патології, наприклад, припухлість ясен, шкіри, зубний біль. Що робити в таких випадках порадить тільки кваліфікований стоматолог.

Кисло в роті при вагітності

Дуже часто майбутні матері скаржаться, що стає кисло в роті після вживання солодкого і інших продуктів. Зазвичай подібні явища не пов’язані з патологіями ШЛУНКОВО-кишкового тракту або зубів/ясен.

У переважній більшості випадків неприємні відчуття пов’язані з тим, що збільшується разом з дитиною матка тисне на поруч розташовані органи. У результаті шлунок, піддаючись тиску, виділяє великі обсяги соляної кислоти, ніж належить, що призводить до печії і кислого привкусупосле трапези.

Якщо жінка раніше страждала патологіями ШЛУНКОВО-кишкового тракту, їй потрібно відвідати гастроентеролога, можливо, у неї загострилося хронічне захворювання. Іноді трапляється й таке, що сама вагітність стає провокуючим фактором і призводить до патологічних змін у функціонуванні органів травлення, в результаті чого виникає виразка або гастрит.

Що робити, якщо стало кисло в роті

Лікування ні в якому разі не можна починати без консультації фахівця. Якщо це явище непостійне і виникає рідко, то варто в першу чергу підкоригувати режим харчування, тобто виключити з раціону копчене, смажене, жирне. Їжу краще вживати частіше, але меншими порціями. Рекомендується віддати перевагу рослинним продуктам, злакам, обмежити в раціоні вживання солодкого, напівфабрикатів і інших шкідливих продуктів.

Також необхідно стежити за об’ємом пиття:

 • вживати більше чистої води, свіжих соків, зеленого чаю;
 • виключити газовані, що містять кофеїн і енергетичні напої, міцні чаї;
 • краще відмовитися від куріння і вживання спиртного.

Крім того, важливо стежити за гігієною рота, тобто регулярно чистити зуби, а також рекомендується використовувати зубну нитку, полоскати ротову порожнину після їжі. Необхідно двічі на рік відвідувати стоматолога в цілях профілактики.

Відразу після трапези не варто приймати горизонтальне положення, краще прогулятися і зробити якусь легку роботу по дому. Не варто вживати їжу безпосередньо перед відходом до сну.

Нейтралізувати кислий смак допоможуть такі продукти, як пшеничний хліб, ячмінь, селера, баклажани, редис, редька, шпинат, морська капуста, груші, хурма, банани, дині, гриби, зелена квасоля, а також зелений чай. Якщо перераховані рекомендації малоефективні, значить, потрібно звернутися до фахівця і провести повноцінну діагностику, щоб встановити причину дискомфорту.

Допомогти може терапевт, стоматолог або лікар-гастроентеролог. Лікар з’ясувати, чому виникають неприємні відчуття і призначить відповідне лікування.

Залишити коментар