Чому у деяких людей кам’яний вираз обличчя?

Не секрет, що людська міміка – одне з найголовніших засобів прояву емоцій. Якщо ви уважно подивитеся за маленькими дітьми, яких ще не навчилося контролювати і приховувати свої емоції, то здивуєтеся, наскільки активні м’язи їх осіб.

У двухгодовалого малюка вираз мордочки може змінюватися щомиті, причому не тільки в хвилини неспання.

Виростаючи, ми втрачаємо левову частку безпосередності та емоційності, властивої нам від народження. Цього вимагають батьки, постійно одергивающие, якщо дитина веде себе дуже шумно, і суспільство, де прийнято приховувати свої справжні почуття.

Напевно кожен хоча б раз зустрічав людини, круглі добу демонструє кам’яне вираз обличчя.

Хтось схвально поставиться до емоційної стриманості співрозмовника, але більшість людей чекають від інших живих реакцій на свої слова і вчинки.

Що ж значить, якщо у людини кам’яне обличчя?

Багато висунуто припущення, що такі прояви належать суворим особам, яким чужі людські переживання. Але на це питання немає єдиної відповіді, однак, існує ряд факторів, чому деякі особистості не схильні до зовнішнього прояву емоцій.

Кому може належати кам’яне обличчя?

Деякі люди дуже тонко відчувають найменші коливання в емоційному стані інших. Насправді така здатність – зовсім не телепатія, а вміння «читати» жести і міміку співрозмовника. Якщо трохи придивитися, то байдужий вигляд і скам’яніла міміка можуть бути простий спробою людини створити загадковий неприступний імідж.

І якщо ви стикаєтеся з малоэмоциональной особистістю, то не поспішайте вішати на нього ярлики. Можливо, мова йде про банальну захисної реакції. Поспостерігайте за самим собою – буває ж такі ситуації, коли просто необхідно зробити кам’яне обличчя, як би натякаючи на власний спокій і байдужість.

Тим не менш, людина з кам’яним обличчям не обов’язково робить такий вираз навмисно.

Можна навести цілий ряд чинників, що впливає на скуте прояв емоцій:

  • характерне будова особи. Не всім людям властива звичка бурхливо виражати свої емоції. Часто буває, що людина проживає емоції швидше всередині, ніж зовні. А враження про емоційність нерідко залежить від форми особи або деяких рис;
  • активна міміка – один зморшок. Деякі жінки намагаються не зловживати мімікою, щоб попередити утворення мімічних зморшок;
  • знижена емоційність. Це зовсім не означає, що ми маємо справу з черствою особливою, просто такі люди звикли обмірковувати ситуацію і шукати вихід, а не реагувати моментально бурею почуттів;
  • індиферентність. Серед нас зустрічаються люди, яким дійсно мало що цікавить. Якщо вас насправді хвилюють новини по телебаченню, стан здоров’я сусідського вихованця і причини зміни графіка роботи меблевого салону на кутку вашого будинку, то це не значить, що подібна інформація так само важлива іншим;
  • бойовий настрій. У деяких бойових мистецтвах практика контролю над власними емоціями і мімікою є важливим етапом набуття бойових навичок, адже саме по обличчю противник може прочитати наміри опонента.

Втім, суспільство наповнене різними стереотипами поведінки. Буває і таке, що в певному колу просто необхідно зробити кам’яне обличчя і напустити на себе ореол серйозності. Часто з подібною проблемою стикаються позитивні люди, яким важко вести себе стримано місцях чи ситуаціях, де явно не до жартів.

Алекситимия: коли відсутність емоцій – це хвороба

Звичайно, таким захворюванням як відсутність емоційності не назвеш, адже алекситимии немає ні в одному офіційному списку хвороб. Ця характеристика особистості проявляється в невмінні розрізняти власні і чужі емоції, зниженій здатності до вираження почуттів за допомогою міміки, жестів, слів і вчинків.

Для людини з алекситимией набагато важливіше тілесні відчуття. Наприклад, радість чи смуток для них може характеризуватися як зручність чи незручність у фізичному або навіть фізіологічному плані. Але якщо порівняти емоції такої особистості з іншими, то можна сказати, що вона нічого не відчуває, а в інших випадках навіть визнає цей факт.

Емоційність у тій чи іншій мірі властива людських індивідуумів, як один з основних ознак здорової психіки. Звичайно, алекситимия може бути наслідком захворювання мозку та нервової системи, але найчастіше причина криється в неправильному вихованні.

З різних причин деякі батьки перешкоджають формуванню здорових переживань у дітей. Недивним є той факт, що алекситимии більш схильні чоловіки, яких з ранньої юності привчають до стриманого прояву почуттів.

Відсутня емоційність, природно, не проходить повз обличчя людини. Однотипне поведінка, пози і жести, і, звичайно ж, кам’яна міміка – вірні ознаки алекситимика.

Так чи інакше, якщо знижена здатність до прояву почуттів є проблемою для самої людини або його близьких, то шляху до виправлення ситуації можна знайти у творчості, причетності до мистецтва, краси і соціально відповідальним справах.

Залишити коментар