Чому у чоловіків вранці стоїть: опис фізіологічного явища і його причини

Ерекція – важливий фізіологічний процес, своєрідний показник чоловічого здоров’я. Вона виникає при сексуальному збудженні, готуючи чоловіка до статевого акту: член збільшується в об’ємі і твердне за рахунок наповнення судин кров’ю. Однак подібні ознаки проявляються не тільки перед статевим актом, але і безпричинно – вранці і навіть ночами, коли чоловік спить.

Питанням про те, чому у чоловіків вранці варто, звичайно задаються жінки, сильна половина людства знає, що явище ранкової ерекції цілком природно для здорових статевозрілих чоловіків. Зберігається вона не менше двадцяти хвилин, потім проходить сама.

Відсутність ранкової ерекції — привід для тривоги. Щоб зрозуміти, чому це так важливо, слід розібратися з причинами чоловічої ерекції вранці.

Чому у чоловіків вранці стоїть член

Причини виникнення ранкового збудження – питання спірне, оскільки жоден лікар не вкаже однозначне пояснення.

Залишається тільки привести найбільш прийняті і поширилися версії:

 1. Встає пеніс в ранкові години з-за наповненості сечового міхура, давить на передміхурову залозу. Оскільки і за сексуальні бажання, і за сечовипускання відповідає один мозковий відділ, таке положення справ логічно: органи дають сигнали в мозок про те, що сечовий міхур переповнений, а той у свою чергу передає нервові імпульси, що змушують член набухати.
 2. Людський організм – розумна система, яка вміє самостійно контролювати всі свої функції, в тому числі і статеву. Коли людина прокидається, запускаються всі життєво важливі реакції, вночі перебували в спокої. Підняття з ранку пеніса — своєрідна перевірка організму: все добре працює? Виходячи з такої точки зору, вважають, що відсутність ранкової ерекції – погана ознака.
 3. За ніч в чоловічому організмі накопичується гормон тестостерон, досягаючи найвищого рівня як раз між п’ятьма і дев’ятьма годинами ранку. Гормон стимулює кров’яний приплив і змушує статевий член підніматися.
 4. Існує версія, що зв’язує мозкову активність з мимовільним ранковим збудженням. Виходить вона з твердження, що пеніс піднімається не тільки вранці, але і вночі. Це відбувається в певні проміжки часу: у фазі швидкого сну, коли підвищується діяльність тієї частини мозку, яка відповідає за статеве збудження.
 5. Як і інші органи, пеніс потребує постійного кровопостачанні. Приплив крові очищає судини, виводить шкідливі речовини, що накопичилися на їх стінках. Така робота організму — природна профілактика багатьох хвороб, в тому числі і імпотенції, вона можлива тільки під час ерекції. Тобто ранкове збудження – це не що інше, як профілактичні заходи, предпринимающиеся чоловічим організмом для усунення проблем зі здоров’ям. Особливо корисною дана функція вважається для чоловіків, які не ведуть статеве життя регулярно.
 6. Часто причиною ранкового набрякання статевих органів вважається вживання на ніч лікарських препаратів, що стимулюють збудження. Як правило, ерекція, викликана побічними діями таблеток, не проходить довгий час.
 7. Ще одна версія, чому у чоловіків варто уві сні, досі критикується вченими, хоча і не відкидається ними повністю. Справа в тому, що причиною ранкового порушення можуть бути сновидіння, які чоловік спостерігає вночі.

Якщо проаналізувати перераховані причини виникнення даного явища, стає зрозумілим, що ерекція вранці і вночі – корисний процес, необхідний організму для повноцінної роботи.

Відсутність ерекції: чому не варто і що з цим робити

З віком, коли механізми людського тіла сповільнюються, мимовільне порушення стає рідкісним явищем. Це свідчить про наявність проблем з чоловічим здоров’ям, але, в цілому, є цілком закономірним етапом старіння. Гірше йдуть справи, якщо раптом доводиться задаватися питанням, чому член не варто у чоловіків молодого віку. Відсутність ранкової ерекції в підсумку призводить до неможливості її навіть при дійсному сексуальному збудженні.

Часто на розвиток захворювання впливають наступні фактори:

 • Проблеми з серцем і судинами: діабет, атеросклероз, серцева недостатність.
 • Використання сечогінних ліків і антидепресантів.
 • Нестійка психіка: відсутність або мала кількість сну вночі, депресія, стрес.
 • Наявність шкідливих звичок: куріння, пристрасть до алкоголю і наркотичних речовин.
 • Захворювання, пов’язані зі статевою системою.

Зазвичай при появі яких-небудь проблем зі здоров’ям статевої системи чоловіка починають ніяковіти і, як наслідок, перестають боротися з виниклою бідою, навіть не почавши це робити. Це в корені неправильний підхід, адже часто своєчасне лікування повністю усуває починається захворювання.

Перше, що важливо зробити, – усунути перераховані вище причини виникнення проблем з ерекцією. Якщо є шкідливі звички – відмовитися від них. Якщо чоловік проводить мало часу уві сні – змінити розпорядок дня. Якщо присутні дратівливі нервову систему чинники, спробувати виключити їх зі свого життя. Коли початкові стимулятори хвороби знищені, можна приступати до власне лікування.

Методи боротьби з недугою обов’язково обговорюються з лікарем на предмет протипоказань та індивідуальної переносимості коштів:

 1. В домашніх умовах часто звертаються до народної медицини, розташовує великою кількістю рецептів відварів, добре впливають на статеву систему. З таких відварів можна виділити настій з женьшеню з корицею і медом. Він готується кілька діб, потім приймається по півсклянки двічі на день.

Натуральним стимулює ерекцію засобом вважають кропиву. Її також заварюють, настоюють і приймають з медом як холодний напій після їжі і на ніч.

 1. Інший варіант лікування — фізичні вправи, спрямовані на зміцнення м’язів статевих органів. Для цього чергують розслаблення і напруга пахових м’язів. В одному підході роблять по п’ятнадцять циклів чергувань. Займаються двічі на день.
 2. Важливий чинник боротьби з великою бідою – зміна системи живлення. Воно повинно бути насичено усіма необхідними для чоловічого здоров’я вітамінами та елементами: фолієвою кислотою, вітамінами С, А, Е, В1, цинком. Наявність таких компонентів перевіряють за складом, вказаною на упаковці, а також за допомогою спеціальних продуктових таблиць, що описують користь їжі для організму.
 3. Найпродуктивнішим способом називають медикаментозне вирішення проблеми відсутності ерекції. Зараз існують вже не один десяток препаратів для стимулювання збудження, однак перш ніж купувати лікарські склади, чоловік повинен відвідати кабінет лікаря, де він отримає рецепт і рекомендації по використанню таблеток.

Профілактичні заходи порушень ерекції

Наявність ерекції у чоловіків вранці, вночі або при сексуальному збудженні – найточніший показник здоров’я. Навіть якщо в даний час статевий член регулярно варто, не зайвим буде подбати про подальше нормальне функціонування статевої системи за допомогою проведення профілактичних заходів. Здійснюються вони нескладно: головне – вести здоровий спосіб життя, відмовитися від звичок, згубно впливають на організм.

Розпорядок дня повинен бути правильним: працювати, гуляти, займатися будь-яким видом діяльності потрібно в денний час, а вночі важливо спати, оскільки за цей період організм відновлюється.

Залишити коментар