Чому так важливі фізичні вправи?

Здоров’я людини – дуже тендітна система, що вимагає постійно контролю та підтримки. Але як правильно про нього дбати? Чи допоможе в цьому тільки правильне харчування і зміцнення імунітету? Як підібрати оптимальні фізичні навантаження і чи потрібно взагалі? Подібні питання часто виникають у малорухомих людей. Говорячи про користь фізичної активності, потрібно зазначити, що важлива їх інтенсивність, частота, робота над м’язами і скелетом.

Значення фізичних вправ для здоров’я людини

Помірні навантаження необхідні людині. Чим вони ефективніше, тим вище потенціал, на який здатен організм.

На початковому етапі занять бігом, долаючи дистанції на 3-5 км раз у кілька днів, буде важко зберігати темп, дихання і ритм, не переходити на ходьбу. Проте надалі м’язи пристосуються, стануть сильнішими, поліпшиться кровопостачання легенів.

У майбутньому людина зможе пробігати ці ж відстані набагато швидше, зберігаючи рівне дихання і без перевтоми. Позитивний результат позначиться не лише на групу м’язів, яка піддавалася навантаження під час тренування.

Позитивний вплив фізичних вправ на здоров’я людини буде лише в тому випадку, якщо дотримуватися ряду правил:

  • Помірність. Користь буде тільки від навантажень, вірно розрахованих по інтенсивності й частоті. Вони збільшать силу м’язів, зовнішній вигляд тіла, підтримає організм в тонусі, відтягують його старіння. При дуже частих тренуваннях і регулярному екстремальному напрузі, навпаки, відбувається його знос, що призводить до протилежних наслідків. Наприклад, кардіолога рекомендують щодня не бігати, а ходити – темп і ритм бігу є занадто великими навантаженнями на серце, а ходьба підтримує тонус. Це не означає, що біг небезпечний, просто потрібно займатися їм 2-3 рази на тиждень;
  • Фізична активність повинна поєднуватися з правильним харчуванням. Лише такий спосіб життя гарантує відсутність проблем зі здоров’ям. Напружена робота супроводжується втратою калорій, які є енергією. Тому для занять спортом потрібна їжа, багата вітамінами, мінералами і іншими корисними речовинами. Наприклад, дефіцит кальцію призводить до слабкості кісток, відповідно, тренування будуть даватися важче;
  • Необхідно займатися комплексно. Потрібно розподілити навантаження рівномірно на всі частини тіла. Це дозволить виключити травми і деформації м’язів/кісток;
  • Враховувати стан здоров’я. Наприклад, у спортивних секціях контролюють цей параметр. Щоб не нашкодити собі, рекомендується відвідати ортопеда, який оцінить стан кісткової системи та порекомендує оптимальну інтенсивність занять. При наявності ран або травм в анамнезі потрібно пройти ряд діагностичних процедур, щоб виключити протипоказання до занять спортом. При наявності проблем з серцем потрібна консультація кардіолога. Також варто відвідати лікаря людям з поганим зором. Тому перш ніж активно починати займатися, потрібно оцінити стан свого здоров’я, а ще краще довірити це фахівцям;
  • При відсутності протипоказань не тільки можна, але і потрібно бути фізично активним. Користь спорту буде помітна вже через кілька місяців. Крім того, перемикання виду діяльності з розумового на фізичний знімає стрес, сприяє боротьбі з депресією, зміцнює імунітет.

Вправи Кегеля для жіночого здоров’я

Більш ніж півстоліття тому Арнольд Кегель розробив спеціальний комплекс, що допомагає жінкам, що зазнають труднощі з сечовипусканням після пологів. Раніше ця проблема вирішувалася тільки за допомогою хірургічного втручання, але воно не завжди було успішним. Дами, які займаються по цьому комплексу, відзначали, що покращилася їх сексуальна життя: відчуття під час статевого акту стали набагато яскравіше. Деякі з них стверджували, що зазнали організм вперше тільки після виконання вправ Кегеля.

Користь від інтимної гімнастики просто незаперечна.

Подібний комплекс впливає на зміцнення м’язів піхви і лобково-куприкової м’язи. Такі заходи дозволяють підвищити контроль над сексуальними реакціями і, відповідно, збільшити сексуальне задоволення, до того ж, у обох партнерів. Значно поліпшується кровообіг в органах малого тазу.

Вагітні жінки можуть застосовувати їх для підготовки тіла до процесу пологів і відновлення м’язового тонусу піхви після народження малюка.

Гімнастика Кегеля допомагає подолати сексуальні розлади, наприклад, вагінізм (мимовільне скорочення м’язів піхви) і диспареунию (біль під час статевого акту).

Також вона сприяє боротьбі з нетриманням сечі при кашлі, бігу, чханні. Крім того, цей комплекс можуть використовувати і чоловіки. Він дозволяє зміцнити м’язи, що відповідають за сім’явипорскування (сім’явипорскування), продовжити задоволення від статевого акту.

Користь фізичних вправ і різних видів спорту для здоров’я дітей

Шкільна програма включає заняття фізкультурою з самих перших класів. Їх основу складають легкоатлетичні та гімнастичні комплекси, рухливі ігри, в ряді шкіл у програму входить плавання. Ці вправи мають щось спільне, але також присутні і деякі особливості, які необхідні для фізичного виховання.

Дітям молодшого шкільного віку необхідні гімнастичні вправи. Вони розвивають координаційні здібності, гнучкість, цілеспрямованість на придбання нових рухових рефлексів, силу і швидкість.

Гімнастична програма для дітей представлена танцювальними і стройовими, загальнозміцнюючі, акробатичними вправами (з допомогою інерційних зусиль), комплексами для розвитку рівноваги. Також виконуються заняття з лазіння, перелазанию, зі скакалкою.

Вплив легкоатлетичних вправ для здоров’я дітей також дуже значно. Вони дозволяють розвивати витривалість, швидкість, здібності, швидкісно-силові якості. Легкоатлетичні комплекси задіяні практично всі групи м’язів, які впливають на діяльність дихальної і серцево-судинної системи, стимулюють обмін речовин. Основу легкоатлетичних вправ становить біг, стрибки у висоту та довжину, метання малого і набивного м’яча на дальність.

Уроки фізкультури є обов’язковою формою фізичного виховання. Діти отримують необхідний мінімум умінь, знань і навичок, які містить шкільна програма, а також підвищують рівень свого фізичного розвитку.

Вплив легкоатлетичних та інших видів вправ на зміцнення здоров’я

Регулярні заняття зменшують ризик розвитку хронічних патологій, збільшують тривалість життя і покращують її якість. Коли вправи стають частиною звичного ритму життя, стає легше виконувати побутові завдання, наприклад, підніматися по сходах, ходити в магазин, працювати в саду або будинку. Крім фізичного поліпшується психічне самопочуття.

Люди, що ведуть малоактивний спосіб життя, потрапляють у групу ризик розвитку серцевого нападу і захворювань коронарних артерій. Вправи для здоров’я і довголіття передбачають регулярні заняття, протягом усього життя. Якщо бути активними лише в юності, немає ніяких гарантій, що вправи принесуть користь в літньому віці.

Ефективні тренування для серця – воно стає витривалішим, працює краще, перекачує більше крові, може справлятися з додатковими навантаженнями. За допомогою спорту можна знизити тиск і рівень холестерину.

Результати досліджень свідчать, що при поліпшенні кровообігу стає краще стан хворих з ішемією нижніх кінцівок і патологіями коронарних артерій. Ефективний результат помітний вже через 2 місяці щоденних занять.

Вправи для здоров’я: профілактика респіраторних захворювань

Заняття покращують здатність дихальних м’язів, підвищують ефективність кисневого обміну на вуглекислий газ. Натреновані люди отримують більше кисню. Регулярні тренування сприятимуть поліпшенню стану при хронічних захворюваннях дихальних шляхів, наприклад, при обструктивному бронхіті не буде турбувати задишка.

Заняття покращують функцію опорно-рухової системи, впливають на міцність і розвиток кісток. Такі вправи особливо важливі в дитячому і підлітковому віці. Вони допомагають розвинути і зберегти рухливість суглобів, гнучкість тіла.

Жінки теж повинні звернути увагу на зміну своєї фізичної активності, так як вона дозволить сповільнити втрату кісткової маси після менопаузи.

Залишити коментар