Чому стріляє в голові з правого або лівого боку?

Стріляючий біль найчастіше носить неврогенный характер. Щоб нервові структури пускали імпульси, потрібно провокують фактор – травма голови/шиї, запалення м’язів/нервів та ін.

Причини болю в голові праворуч

Це явище називається краниалгией.

Воно супроводжує такі захворювання, як неврит, ураження периферичних нервів, тунельні синдроми черепно-мозкових нервів, хвороби органів нюху, слуху і зору, токсична полінейропатія, синусит, гнійний артрит суглоба нижньої щелепи, мастоїдит, остеохондроз хребта, грижа, абсцеси/кісти в правій половині мозку, пухлини поруч з нервовими стовбурами, судинно-невралгічні патології, артрит скроневої/потиличної частки.

Чому стріляє справа в голові?

Захворювання хребта

Краниалгия може з’явитися з-за патології шийного відділу хребетного стовпа. Найчастіше причини ховаються в остеохондрозі і рідше в травмі хребта, пухлини, аутоімунному захворюванні.

Патології хребта – основна причина стріляючої болю в голові. Вона виникає при перетисканні судин і артерій. В результаті підвищується внутрішньочерепний тиск, а іноді затискаються спинномозкові судини. Лікування залежить від причини краниалгии.

Мігрень

Стріляє в голові і при такому «жіночому» захворюванні. Мігрень найчастіше носить спадковий характер; має неврологічну природу.

Пульсуюча, стріляючий біль може виникнути як при зниженні, так і при підвищенні тиску, або ж з’явитися після трави або внаслідок невралгії.

Отит

Стріляє в правій або лівій частині голови дуже часто з-за запальних захворювань органів слуху або нюху. Приміром, причини можуть ховатися в синуситах і гнійних отитах.

Біль, що віддає у вухо, вимагає відвідування отоларинголога (ЛОР). Зазвичай запалення локалізуються в зоні носа, вух. Гній є провокатором – дратує нервові рецептори, викликаючи біль. Відповідно, коли гній вийде, дискомфорт пройде.

Лікування запалення ЛОР-органів передбачає процедури фізіотерапії і прийом антибіотиків. При появі дискомфорту в одній половині голови краще відразу звернутися до лікаря, адже висока ймовірність ускладнень.

Невралгія трійчастого нерва

При пошкодженні особового (трійчастого) нерва або його здавлюванні виникає сильний нападоподібний біль.

Напади дуже болісно, супроводжується сльозотечею, світлобоязню і зміною смакових відчуттів.

Захворювання усувають знеболюючими і протисудомними. У складних випадках проводять операції, щоб захистити ділянку нерва, що піддається тиску.

Скронево-щелепний артрит

Простреливающая біль, аналогічно невралгії, супроводжує ураження нервів у цій зоні.

Локалізація болю

Краниалгия не є самостійним захворюванням – це симптом патології.

Дискомфорт виникає під впливом провокуючого фактора або випадково.

  1. Лобова біль. Часто локалізується з правого боку над бровою. Головна причина появи – протяг;
  2. Скронева стріляючий. Локалізується з лівої або правої сторони, не пов’язана з продуванням; посилюється при торканні до скроні. Іноді масаж скронь полегшує стан. Скронева частина голови може страждати при шийному остеохондрозі, при цьому стан схоже на мігрень. Вночі дискомфорт не дає заснути, він не купірується медикаментами. Часто подібне пов’язують з неврозами;
  3. Стріляючий біль в області тімені. У цій зоні локалізується розгалуження нервових стовбурів. Напад може початися від натискання; виникає різко, несподівано;
  4. Потилична. Така часто з’являється після повороту голови. В основному причини ховаються в протязі тривалого неправильному положенні (пр. під час сну);
  5. Зубний біль праворуч/ліворуч. Характеризується із затиханням і посиленням. Дискомфорт посилюється, якщо прилягти;
  6. Простріл у вусі, що віддає в голову, швидше за все свідчить про отиті. В основному простріли виникають у хворому вусі, але неприємні відчуття можуть поширитися на область потилиці і навіть лоб.

Діагностика та лікування болю

Точний діагноз передбачає з’ясування причини появи дискомфорту. Лікарі можуть призначити такі обстеження, як імунологічний аналіз, магниторезонансную і комп’ютерну томографію. Так як краниалгия є симптомом, необхідно усунути основне захворювання, наприклад, остеохондроз. Труднощі в терапії виникають при болях, які викликані компресією артерій. У таких ситуаціях комплекс лікування включає міорелаксанти, засоби для тонізації вен, а також діуретичні препарати.

Головний біль – це не просто явище; це симптом, який вказує на порушення в роботі організму. Вона є складним процесом, тому усувати її самостійно вкрай не рекомендується, особливо при регулярному появі. При появі регулярних нападів потрібна допомога професійного фахівця, який використовує сучасні методики дослідження та обладнання.

Стріляючий біль представляє велику небезпеку, оскільки супроводжує досить серйозні патології. Часто люди, які відчувають напади, не поспішають до лікаря, так як дискомфорт з’являється лише періодично. Не варто зволікати з візитом до фахівця, так як патологія буде прогресувати.

При підозрі на отит, гайморит, синусит потрібна консультація отоларинголога (ЛОРа). При необхідності проводяться діагностичні заходи. Лікарю потрібно розповісти про характер болю, нападів; локалізації дискомфорту і т. п. Детальний анамнез дозволить точно встановити причини неприємних відчуттів і призначити відповідне лікування.

При невритах і невралгіях комплекс лікування включає теплові, водні та фізіотерапевтичні процедури, а також медикаментозну терапію.

В умовах стаціонару ставлять парафіно-озокеритові аплікації, спиртові примочки, димексидные компреси. З процедур фізіотерапії найчастіше призначаються: УВЧ, гальванічний струм, магнітне вплив, магнітофорез і електрофорез.

В домашніх умовах застосовується сухе тепло: обмотують голову вовняною тканиною і стежать, щоб вона більше не переохолоджувалася. При стійкому больовому синдромі роблять блокади з лідокаїном або новокаїном. Лікар робить ін’єкції за вухом, над бровою або в області щелепи. Якщо стріляючий біль з’явилася на тлі напруги або мігрені, призначають протисудомні препарати і антидепресанти.

Патології, що супроводжуються нападами стріляючої болю, усувають довго, підходячи до проблеми комплексно.

Якщо звернутися до лікаря при гострому запаленні, то терапія відразу ж принесе результат.

Ні в якому разі не рекомендується займатися самолікуванням. Насамперед потрібно з’ясувати причини дискомфорту, і тільки після цього приймати заходи. Визначити провокуючий фактор можна тільки після повноцінного обстеження.

Залишити коментар