Чому шкіра голови болить на маківці

Головний біль – часте явище, проте, як правило, вона виникає в скронях або потиличній частині. Маківка – рідкісне місце локалізації больових відчуттів, але саме тому варто вчасно звернути увагу на цей симптом і звернутися до лікаря. Важливо зрозуміти, які причини викликають таке порушення, щоб усунути їх і полегшити стан людини.

Помітивши у себе проблему, людина зацікавиться, чому болить маківка голови, і захоче дізнатися, як позбавитися від болю. Методи лікування будуть залежати від причин, що провокують головний біль. Важливо розрізняти ситуацію, при якій відчуття концентруються тільки на темечке, від поширюється болі по всій голові, яка почалася в одному місці.

Основні причини

Причин, що викликають неприємні відчуття на маківці, набагато менше, ніж будь-яких інших видів головного болю. Тому і виникає вона рідко, але при цьому значимість її не може бути применшені. Ігнорування власних почуттів буде погіршувати ситуацію, а прийом болезаспокійливих засобів лише зніме симптом. Причини та проблема її залишаться.

Тому важливо звернути увагу на свої відчуття, звернутися до лікаря і розібратися в передумовах, які їх викликають. Основними причинами проблеми можуть бути:

  • мігрень – якщо біль починається з маківки, а потім поширюється на всю частину голови;
  • кластерні болі пов’язані з гормональними зміни в організмі і можуть супроводжуватися додатковими симптомами, втому, слабкість, нудотою;
  • травми голови або струс мозку – іноді не проходять навіть через тривалий час після черепно-мозкової травми;
  • сильний або постійний стрес – часто провокує біль саме на маківці;
  • м’язове напруження, тривале перебування в незручній позі, неправильний спосіб життя, втому.

Незалежно від того, які причини провокують біль у голові, тільки лікар може призначити грамотне лікування, яке допоможе повністю позбутися від проблеми.

Біль у темечке

Іноді причини хворобливих відчуттів ніяк не пов’язані з станом головного мозку і нервової системи. Наприклад, якщо болить шкіра голови на маківці, це може бути симптомом проблеми волосся, особливо у жінок. Найчастіше помітно це стає при розчісуванні або дотику до шкіри.

Серед причин, що викликають такі відчуття, можна назвати:

  • неправильна зачіска – занадто стягнутий хвіст або пережатые локони, що провокує навантаження на корінці волосся;
  • часте використання фарб для волосся, пересушує шкіру голови і може викликати хворобливі відчуття;
  • невідповідні засоби по догляду за волоссям можуть бути причиною не тільки зовнішнього виду локонів, але і хворобливих відчуттів;
  • перепади температур, переохолодження організму, тривале перебування на сонці.

Хоча іноді передумовою, чому болять корені волосся на маківці, може бути особливість їх зростання, важкі і товсті локони, слабкі цибулини. Це індивідуальна характеристика організму, виправити яку складно, для цього потрібно звернутися до хорошого майстра-перукаря і постаратися створити таку зачіску, яка буде давати мінімальну навантаження на шкіру голови.

Відчуваючи біль у голові, важливо розібратися в причинах, які її викликають, і спробувати усунути їх. Іноді для тимчасового полегшення стану допомагає масаж шкіри голови, але для правильного і грамотного лікування необхідно проведення діагностики і призначення комплексного підходу для вирішення проблеми. Тільки кваліфікований фахівець може сказати, що і як потрібно робити, щоб верхівка голови перестала боліти. А виконання його рекомендацій дозволить прискорити одужання.

Залишити коментар