Чому облазить і лущиться шкіра стоп: 6 основних причин

Проблеми з шкірою стоп виникають досить часто. На прийомі у дерматолога або у майстра з педикюру основні скарги зводяться до лущення шкіри стоп, її відлущуванню між пальцями і по всій поверхні стопи.

Так які основні причини появи таких неприємних симптомів?

Облазить шкіра на ступнях ніг: 5 основних причин

Для того щоб точно дізнатися причину появи таких неприємних симптомів, необхідно враховувати безліч чинників, причому найрізноманітніших. До їх числа відносять сезонність, взаємозв’язок з якими-небудь негативними факторами, наявність симптомів алергічної реакції, супутні захворювання та ін

Але між тим доктора, можуть вказати основні причини:

  • Дефіцит вітамінів А і Є. В такому випадку облазить шкіра на пальцях ніг і рук сезонно, тобто навесні і восени, що є класичними симптомами гіповітамінозу. Одночасно з лущенням, з’являється ламкість нігтів і волосся, втрачається їх блиск, відзначається істотне випадання волосся і формування лупи.
  • Алергічні реакції, наприклад, алергічний дерматит, який можуть спровокувати ПАР, хлор, мороз, компоненти пральних порошків, гігієнічних засобів і навіть шерсть.
  • Підвищена пітливість ніг. Індивідуальна реакція, яка ускладнюється відсутністю адекватної гігієни ніг, носіння неправильної «не дихаючого» взуття, що буде сприяти не тільки появі попрілостей і неприємного запаху, але і зробить шкіру пухкою, що посприяє збільшенню ситуації і приєднання грибкової або мікробного запалення. Рихлість буде забезпечувати формування бульбашок, і шкіра між пальцями починає облазити.
  • Агресивне навколишнє середовище. Організм людини – досконала система з добре продуманими механізмами захисту. У разі якщо середовище занадто агресивна, то на шкірі стоп починається активне розростання рогового шару епітелію. П’яти стають грубими, і якщо цей процес триває й агресивні чинники продовжують діяти, то поступово шкіра починає лущитися і злазити пластами.
  • Вплив температур – низькі і високі температури, особливо їх різкий перепад, можуть стати причиною лущення шкіри стоп.

Якщо облазить шкіра на пальцях ніг – грибок тому причина

На прийомі у дерматолога основним відповіддю на питання, чому облазить шкіра на пальцях ніг – буде діагноз «грибкове ураження». Цей діагноз досить серйозний, і без консультації з фахівцем і адекватного медикаментозного лікування не можна обійтися. Хворі повинні пам’ятати, що лікування буде тривалим і складним. У разі якщо буде відсутній своєчасне лікування, то захворювання може серйозно ускладнитися – ураженням нігтів, їх вростанням.

Основними симптомами грибкового ураження ніг буде лущення шкіри стоп, втрата блиску нігтями, поява шорсткості і вкраплень, поява вологи між пальцями. І найголовніше – ніякі, навіть самі ретельні гігієнічні процедури на ступнях ніг, не можуть позбавити від симптомів, і стан тільки погіршується.

Для постановки діагнозу необхідно медичне дослідження, деякі лабораторні тести та визначення чутливості збудника до медичних препаратів.

Як уникнути?

Для того щоб шкіра на ступнях ніг не облазила, необхідно суворо дотримуватися основних правил догляду, харчування тощо Кращим засобом профілактики буде виключення всіх агресивних і провокуючих факторів.

В осінньо-зимовий період треба приділити увагу раціону харчування, рекомендований прийом додаткових вітамінних комплексів. Доглядати за ступнями потрібно не тільки влітку, але і в період шкарпетки закритою взуття – відвідування майстра з педикюру, зволожуючі і живильні маски, гігієнічні процедури.

При формуванні тріщин на п’ятах необхідно особливо ретельно дотримуватися основних правил догляду використовувати зволожуючі і живильні креми і маски. Але і цього виявляється недостатньо – важливо вчасно прибирати огрубілу шкіру.

Якщо взяти за звичку регулярно і правильно доглядати за шкірою стоп, то незалежно від часу року і погодних умов, ноги будуть виглядати ідеально, і про лущенні, слущивании на ступнях ніг можна буде забути назавжди.

Залишити коментар