Чому не вистачає повітря в період вагітності?

В період очікування малюка в організмі майбутньої мами відбувається величезна кількість всіляких змін. Досить часто «цікаве» становище супроводжується болем або дискомфортом в різних внутрішніх органах або частинах тіла. В тому числі, нерідко вагітні жінки відчувають, що їм не вистачає повітря. У даній статті ми постараємося розібратися в причинах такого стану і зрозуміти, чи є воно варіантом фізіологічної норми або свідчить про серйозних захворюваннях.

Чому на ранніх термінах вагітності виникає відчуття, ніби не вистачає повітря?

Деякі жінки починають відчувати це неприємне відчуття вже на самих ранніх термінах вагітності. Найбільш часто це відбувається в період між шостою та восьмою тижнем. Причин цього стану може бути кілька.

По-перше, в організмі майбутньої мами в цей період відбуваються серйозні гормональні зміни.

По-друге, у цей час значно посилюється вироблення соляної кислоти, яка, в свою чергу, викликати тяжкість і болі в шлунку, печію, відрижку, а також відчуття, коли не вистачає повітря після їжі. Нарешті, третьою і найпопулярнішою причиною виникнення такого стану є ранній токсикоз вагітних.

Всупереч загальноприйнятій думці, токсикоз може супроводжуватися не тільки блювотою, нудотою і неприйняттям запахів, але і деякими іншими симптомами, один з яких – нестача кисню.

В яких випадках не вистачає повітря приблизно на 21 тижні вагітності?

21 тиждень вагітності – це її екватор. Зростаючий животик вже неможливо приховати від сторонніх очей, причому навіть тим дівчатам, які готуються стати мамою вперше. Повторнородящі жінки в більшості випадків мають вже великий і досить округлий живіт, який помітно виділяється на великій відстані.

На п’ятому місяці очікування дитини будь-календар вагітності розповість про чудовому почутті, коли ти розумієш, що у тебе в животі активно рухається твоє чадо. Дійсно, практично всі майбутні мами знайомляться з відчуттями перших ворушінь свого малюка.

Взагалі, середина вагітності – це золотий час, коли токсикоз вже відступив, а до пологів ще досить далеко, тому більшість жінок в «цікавому» положенні почувають себе чудово.

Разом з тим саме на цьому терміні деякі майбутні мами помічають задишку і відчуття нестачі повітря, пов’язану з тим, що збільшена матка починає тиснути на діафрагму. На жаль, терпіти це стан доведеться досить довго. Подібне неприємне відчуття відступить тепер тільки ближче до пологів, коли матка переміститься всередину тазу.

Чому при вагітності на пізніх термінах не вистачає повітря?

Як правило, на пізніх термінах нестачу повітря відчувають практично всі вагітні жінки. Живіт вже настільки великий, що тисне на всі внутрішні органи, в тому числі і легкі. Особливо схильні дискомфорту з боку внутрішніх органів майбутні мами, які самі відрізняються мініатюрними розмірами і при цьому виношують досить великий плід.

Крім того, занадто велика дитина в деяких випадках здавлює досить купную відня, по якій проходить кров з нижніх кінцівок. В результаті сильного тиску не тільки з’являється відчуття, коли важко дихати, але і виникає застій венозної крові.

Все це може призводити до загострення геморою, варикозного розширення вен, а також підвищеного тромбоутворення.

При виявленні подібних симптомів вагітна жінка повинна перебувати під суворим контролем лікаря.

Також на пізніх термінах досить часто починають загострюватися всі хронічні захворювання. Зокрема, до нестачі кисню можуть призвести різні порушення функції дихальної системи, кардіологічні захворювання та остеохондроз шийного відділу хребта.

Останні тижні вагітності найчастіше приносять значне полегшення, адже, як відомо, безпосередньо перед пологами організм оновлюється, і всі недуги відступають.

Може анемія стати причиною того, що при вагітності не вистачає повітря?

Як відомо, дуже багато вагітні жінки страждають від залізодефіцитної анемії. Одним з
симптомів цього порушення, дійсно, є брак кисню. Крім цього, анемія проявляється у вигляді неймовірною блідості шкіри і слизових оболонок, постійної втоми, млявості, слабкості, запаморочень, шуму у вухах, одутлість особи.

Оскільки залізо є головним компонентом гемоглобіну, який переносить кисень до тканин, при його низькому вмісті може виникнути хронічна киснева недостатність.

У свою чергу, це захворювання впливає абсолютно на всі органи і системи вагітної жінки і може бути дуже небезпечно як для майбутньої мами, так і її малюка. Саме тому цю патологію у разі виявлення слід лікувати негайно.

Що робити, якщо при вагітності не вистачає повітря і важко дихати?

В першу чергу, при виявленні подібних симптомів слід здати загальний аналіз крові, який визначить рівень гемоглобіну. При залізодефіцитній анемії необхідно якомога швидше звернутися до лікаря і негайно починати лікування під його контролем. У більшості інших випадків подібний стан є варіантом фізіологічної норми і його доведеться якийсь час почекати.

Разом з тим існують деякі рекомендації, виконання яких дозволить вам, якщо не позбутися повністю від відчуття нестачі кисню, то хоча б максимально полегшити свій стан, наприклад:

 • Практикуйте будь-яку техніку дихання, яка застосовується в пологах. Так ви не тільки допоможете собі впоратися з нестачею кисню, але і підготуєтеся до складного процесу, який чекає вас незабаром;
 • Як можна частіше гуляйте на свіжому повітрі, в скверах і парках;
 • Регулярно провітрюйте кімнату. Якщо є можливість, спите з відкритою кватиркою або вікном, однак, намагайтеся не допускати протягу;
 • Використовуйте спеціальні подушки для вагітних під час сну. Спробуйте навчитися засинати
  напівсидячи;
 • Не дозволяйте собі голодувати, але і не переїдайте. Майбутня мама в період очікування малюка повинна харчуватися потроху, близько 5-6 разів на день;
 • Не їжте як мінімум за 2-3 години до сну;
 • Контролюйте свою вагу. Однією з головних причин, чому при вагітності виникає задишка, є надмірна надбавка маси тіла. Не варто забувати, що чим більше кілограмів ви набираєте, тим більший тиск виявляється на всі органи і системи вашого організму;
 • Використовувати кисневі коктейлі;
 • Не переживайте і не нервуйте, адже це дуже несприятливо позначається не тільки на стані вашого здоров’я, але і на життєдіяльності вашого майбутнього сина чи дочки. При неможливості розслабитися самостійно випийте відвар валеріани або собачої кропиви.

Таким чином, у більшості випадків задишка та відчуття нестачі повітря при вагітності є варіантом фізіологічної норми. Не варто цього лякатися, через деякий час все повернеться на круги своя, і це неприємне відчуття зникне так само раптово, як і з’явилося. Між тим, не варто виключати і деякі захворювання, про яких може свідчити подібний симптом.

Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, щоб виключити наявність серйозних проблем, і при необхідності пройти курс лікування.

Залишити коментар