Чому не цвіте орхідея

У сімействі орхідей самим квітучими є фаленопсис дендробіум, квітка, який не вимагає особливого догляду, легко і швидко пристосовується до домашніх умов, але в деяких випадках, трапляються збої і він не цвіте. Щоб виправити ситуацію, слід знати, які можуть виникнути проблеми і яким чином змусити цвісти орхідею в домашніх умовах.

Причини, по яким не цвіте орхідея

Найчастіше, квітка відмовляється випускати цвітіння в результаті неправильного догляду, багато новачків у цій справі вважають, що доставка рослини з магазину – це найголовніше, що необхідно для краси, але таке помилкова думка призводить до загибелі орхідеї. Після того, як у будинку з’явився такий квітка – орхідея, слід вивчити всі тонкощі його життєдіяльності, розвитку і правильного догляду.

Починати слід з вивчення природного походження і проживання квітки, чим більше інформації, тим краще можна створити для нього відповідні умови. Велика частина таких рослин воліють тепло, так як ростуть у тропіках, тому їм підійде південно-східна чи південна сторона кімнати, слід пам’ятати, що такі рослини категорично не сприймають вплив прямих сонячних променів. Дуже добре, коли світло потрапляє на листя квітки, але необхідно створити тінь, інакше вони обпаляться і рослина захворіє.

Якщо, наприклад, в будинку з’явилася орхідея з холодолюбивих сортів, тоді для них можна створювати будь-які умови, що стосується клімату, в цьому випадку можна сміливо експериментувати. Визначити, наскільки підходяще місце вибране для квітки, як добре підходять для нього умови, правильний догляд, допоможуть його зовнішній вигляд, краса і пишність цвітінь. Не рекомендують фахівці часто рухати квітка з одного місця на інше, це буде зайвий стрес для орхідеї, що позначиться на її цветениях.

Додаткове освітлення

Якщо добре вивчити всю інформацію можна дізнатися, що такий квітка дуже любить світло, але, найчастіше, саме в період осені і зими, їм цього фактора не вистачає. Тому, слід встановити додаткове освітлення, підійдуть будь-які лампи, крім звичайного розжарювання, так як такий виріб буде тільки нагрівати рослина.

Краще використовувати ртутні і галогенні, натрієві або люмінесцентні лампи, потужністю не більше, ніж 40 Вт, на відстані 40 см над квіткою. Самим оптимальним варіантом стане світильник прищіпка, від люстри, яка розташована на стелі, немає справи, режим освітлення, як правило, триває 14 годин на добу. У випадку, коли немає можливості встановити додаткове світло, тоді краще завести такі сорти орхідеї, які легше пристосовуються до домашніх умов.

Температура повітря

Це дуже важливий фактор, який слід дотримуватися для того, щоб орхідея в домашніх умовах зацвіла. У природі існують різні види орхідей, яким, наприклад, комфортно при 50 градусах тепла або при 25, а яким і ще менше, теж краще.

Необхідно враховувати перепад температури повітря в нічний і денний час, а також показники тепла в зимовий період, і при цьому, квітка слід тримати подалі від опалювальних приладів.

Полив орхідеї

Не важко здогадатися, що велика кількість води стане прямою загрозою для квітки, тут про цвітіння навіть і мови не йде. Якщо вода буде застоюватися в кореневій системі рослина загине, почнуться хвороби і проблеми, тому, якщо не цвіте орхідея, необхідно перевірити дотримання таких моментів, як інтенсивність зрошення. Активні зростання і рясний полив тісно пов’язані між собою, коли з’являються нові нирки, необхідно скоротити їх кількість.

Важливо пам’ятати і про температуру рідини, яка використовується для поливу рослини, це повинна бути вода кімнатної температури. Рослини, які люблять більше тепла, можна поливати гарячою водою, до 45 градусів, навіть ту орхідею, що виживає в прохолодному кліматі, не можна поливати холодною водою.

Якщо деякі правила не виконуються, рослина не буде цвісти, воно навіть може завять:

  • Після поливу орхідею слід залишити в стороні, щоб вся зайва вода скла з коренів, якщо вона у субстраті, тоді слід підібрати за розмірами ємність, яка по периметру повинна бути однаковою.
  • Субстрат повинен бути постійно вологим.
  • Як і будь-якій живій істоті, рослині потрібен спокій, особливо після цвітіння, є такі квіти, яким це не потрібно, скоротити полив при настанні холодів необхідно. У літній період, коли дуже жарко, краще підібрати прохолодне місце, де є тінь, таким чином, бульби швидше з’являться.
  • Не слід забувати і про рясний полив, коли рослина цвіте.

Добриво для цвітіння орхідеї

Органіка для квітів, це свого роду їжа, тому необхідно пам’ятати про спеціальні підгодівлі, куди входять мінерали та поживні речовини. Добрива можна приготувати самостійно в домашніх умовах або ж придбати спеціалізовані добавки, призначені саме для орхідей.

Є деякі рекомендації фахівців, про які слід пам’ятати в процесі добрива. По-перше, слід дізнатися, який саме вид квітки, щоб правильно розрахувати концентрацію добрива, саме для цього сорту.

Підгодовують орхідею тільки тоді, коли вона активно зростає, якщо буде необхідність, тоді добривами можна обприскувати квітка. Кількість використовуваного мінералу залежить від того, на якій стадії розвитку знаходиться квітка.

Як змусити орхідею цвісти

Досвідчені квітникарі використовують найрізноманітніші методи в домашніх умовах, щоб змусити рослину випускати цвітіння. Наприклад, обрізають, але тут можна посперечатися, адже квітконіс може пожвавитися і випустити нові паростки, тому орхідею слід обрізати тільки в тому випадку, якщо бульба повністю всохла.

У деяких випадках, люди використовують спеціальні хімічні засоби, щоб змусити цвісти рослина. Перш, ніж приступати до справи. Необхідно знати точний вік свого квітки, наприклад, у період від 1,5 до 3-х років орхідея випускає максимум 8 пагонів, якщо цей період відбувається раніше, тоді квіти в’януть, так як сил мало для цього у орхідеї.

Крім того, орхідея повинна бути повністю здоровою і дорослого, в іншому випадку бульби просто не будуть цвісти. Але бувають і такі випадки, коли правильний догляд, створені всі умови для життя, а орхідея тільки активно зростає, цвітінь немає. Досвідчені квітникарі використовують два методи, які допомагають змусити цвісти орхідею.

Засуха

Необхідно збільшити інтервали між поливами, після останнього разу залишити рослина на 4 дні влітку, і взимку на тиждень, потім, продовжити процедуру. Можна зменшити полив, не один раз зрошувати в два дні, а чотири. Всі додаткові процедури, також зупиняються, поновлюється полив тільки після того, як з’явиться бульба, а коли квітки розкриються, зупинити підгодівлю.

Необхідно пам’ятати про освітлення для рослин, якщо цей процес проходить у зимовий період, тоді необхідний додатковий світло. В іншому випадку цвітіння зупиниться на будь-якій стадії, досить висвітлювати верхню частину квітки. Після того, як орхідея зацвіла, необхідно на деякий час скоротити полив квітки. Такий метод більше спрямований на розм’якшення листя в нижній частині рослини.

Перепад температури

Такий метод підійде будь-якій квітці сімейства орхідей, особливо тим, які люблять помірний клімат, для цієї процедури знадобиться тиждень, максимум дві. Його необхідно застосовувати у період весни, коли температура повітря вночі стабільно тримається близько 6 градусів. Необхідно забезпечити свіже повітря, відкрити всі вікна, балкон або винести рослину в сад, протягом всієї процедури, рослину необхідно вночі залишати під відкритим небом, а вдень заносити в будинок. Як правило, перепад температури повітря повинен складати від 4 до 6 градусів.

Такий метод дозволяє прискорити процес фотосинтезу, вдень рослина отримує світло і тепло, вночі відбувається процес охолодження. Орхідея отримує і накопичує вуглекислий газ, який так необхідний для цвітіння. Якщо такий метод використовувати в зимовий період. Тоді приміщення слід добре провітрювати, не допускати протягів і ставити горщик з рослиною подалі від обігрівальних приладів.

Додаткову інформацію про те, як змусити цвісти орхідею, можна подивитися на відео

Залишити коментар