Чому на статевий губі з’явився білий жировик? Як позбутися жировика?

Багатьом, особливо жінкам, знайомий такий дефект, як жировик. Найчастіше жировики локалізуються на шкірних покривах обличчя і кінцівок, рідше вони виникають на інших частинах тіла.

Однак ліпоми (медична назва жировиків) можуть утворюватися і в інтимних місцях, а саме – на статевих губах.

Що таке ліпоми і атероми?

Жировиками називають різні види новоутворень, які з’являються на шкірних покривах людини. Медики називають такі липомами і атероми. У чому різниця між цими термінами?

Ліпома – це утворення, яке складається з жирової клітковини і знаходиться саме під шкірою.

Атерома – це своєрідна доброякісна пухлина, яка виникає з тієї ж причини, що і ліпоми – в результаті закупорки сальних залоз. Так як останні розташовані по всій шкірі людини, то, відповідно, не виключена поява жировиків і на зовнішніх статевих органах.

Чи небезпечні білі жировики на великих і малих статевих губах?

Самі по собі вони не представляють якої-небудь небезпеки. Зазвичай проблема криється в тому, що жінки вважаються такі новоутворення неэстетическими.

Якщо такий дефект має маленький розмір і не доставляє занепокоєння, то не варто переживати з приводу його наявності. Однак не можна повністю забувати про нього. Справа в тому, що під дією певних чинників може порушитися цілісність жировика, з-за чого в ранку потрапить інфекція і з’явитися запалення. Як відомо, шкіра на зовнішніх статевих органах дуже тонка і ніжна, до того ж постійно піддається впливу ззовні (тертя про білизна, прокладки), тому ризик травми досить високий.

Крім того, деякі дами намагаються самостійно розкрити жировик на статевих губах і видавити її вміст. Цього не можна робити ні в якому разі! Подібні маніпуляції можуть привести до нагноєння, сильного запалення, яке пошириться на тканини і органи, розташовані поблизу.

Однак існує ще одна причина, чому потрібно постійно стежити за жировики – своєчасне лікування. Коли такий набуває великі розміри і продовжує збільшуватися, стає болючим при пальпації (промацуванні), необхідно терміново відвідати фахівця, так як існує ризик наявності злоякісної пухлини.

Чому з’являються жировики на малих і великих статевих губах?

 1. Жирна шкіра. Якщо на обличчі шкіра схильна до жирності, то такою вона є і по всьому тілу, навіть в інтимних місцях. Ця особливість супроводжується надмірною виробленням сальними залозами шкірного жиру. У підсумку такі частіше закупорюються. На обличчі, наприклад, це проявляється у вигляді прищів, комедонов і т. п.;
 2. Надмірне потовиділення – гіпергідроз. Це явище теж може призводить до того, що сальні залози забиваються;
 3. Порушення в гормональному балансі. Деякі збої можуть призвести до надмірної активності сальних залоз, в результаті чого шкіра стає жирною;
 4. Провокуючим фактором може стати надмірна маса тіла;
 5. Роль також відіграє харчування: надмірне вживання в їжу жирного, солодкого і гострого можуть погіршити ситуацію;
 6. Шкідливі звички;
 7. Забруднена шкіра через брак особистої гігієни, або з-за неправильного догляду;
 8. Застосування невідповідних за типом шкіри засобів по догляду;
 9. Порушення обміну речовин на фоні захворювання (пр. цукровий діабет, гіпотиреоз);
 10. Погана екологічна обстановка в районі проживання;
 11. Травма сальної залози, наприклад, під час статевого акту або при депіляції.

Як виглядає жировик на великий або малої статевої губи?

Зазвичай ліпома – це невелике ущільнення, схоже на звичайний прищик. Через шкіру може бути видно її вміст – жирові тканини жовтуватого відтінку. Розміри такої значно варіюються, але звичайно не перевищує декількох міліметрів.

На дотик жировик досить твердий, але при натисканні на нього больових відчуттів не виникає. Також відсутня почервоніння, набряклість, інші явища запального характеру. Саме тому подібні дефекти найчастіше виявляються випадково, в основному під час водних процедур.

Як позбутися від жировиків, що з’явилися на статевих губах

Як правило, самостійно така проблема не проходить. Видавлювати їх теж не рекомендується, так як існує ризик занесення інфекції. Засоби для місцевого застосування (креми, мазі, гелі тощо) належного ефекту не надають, так як їх активні компоненти не змусять жирові клітини розсмоктатися. Позбутися від проблеми можна тільки хірургічним шляхом.

Лікування хірургічним шляхом жировика на статевий губі:

 1. Введення під шкіру лікарських препаратів. Вони діють так, що поступово жировик розсмоктується самостійно. Однак ефект настає не відразу, доведеться почекати 2-3 місяці, щоб побачити результат. Варто відзначити, що результат може не задовольнити, наприклад, атерома або ліпома не до кінця розсмокчеться. Останнє, в свою чергу, може призвести до рецидиву захворювання і ще більшого розростання дефекту;
 2. Розтин і видалення вмісту жировика разом з його капсулою. На розріз накладають саморассасывающиеся шви. Але лікування таким методом теж не гарантує повноцінного лікування, тому що може залишитися деяка частина вмісту. В результаті воно знову може почати розростатися;
 3. Великий і запалений жировик видаляють разом з невеликою частиною поруч розташованих здорових тканин, включаючи шкірні. Ця маніпуляція дозволяє звести до мінімуму ризик рецидиву патології. Однак після такої операції залишаються рубці. Сама процедура є досить болючою, тому виконується під анестезією (частіше місцевої);
 4. Зараз можна вдатися до ендоскопічного втручання. Подібні маніпуляції в зоні малих і великих статевих губ передбачають введення через прокол (а не розріз) ендоскопа і подальше видалення атероми допомогою всмоктування (як при процедуру ліпосакції) або висічення. У даному випадку відсутня необхідність у накладанні швів, тому що прокол досить маленький. Шрами, відповідно, теж відсутні;
 5. Лазерне видалення – одна з інноваційних методик. Видалення дефекту таким методом є малотравматичним, шрамів не залишається. Але лазер доцільно застосовувати при наявності утворень невеликих розмірів.

Як уникнути рецидивів?

Після видалення проблеми потрібно дотримувати деякі правила. Це дуже важливо, так як новоутворення може виникнути знову на тому ж місці або ж змінити свою локалізацію. По-перше, потрібно стежити за станом здоров’я, особливо за гормональним фоном. При появі тривожних ознак не варто зволікати з візитом до фахівця. По-друге, потрібно відповідально поставитися до вибору засобів для інтимної гігієни: вони повинні бути якісними.

По-третє, водні процедури повинні бути регулярними, тобто щоденними. Також варто уникати різких прибавку у вазі. Нижня білизна краще вибирати з натуральних тканин. І, звичайно ж, варто відмовитися від шкідливих звичок, вести здоровий спосіб життя і правильно харчуватися.

Бережіть себе і своє здоров’я і не займайтеся самолікуванням!

Залишити коментар