Чому краще всього спати головою на схід

Практично кожна сучасна людина чув, що лікарі рекомендують спати головою на схід, але пояснити, чому це так, ніхто толком не може. Насправді в науці є просте і доступне обґрунтування цієї рекомендації і пов’язане воно з магнітним полем землі і біологічними ритмами людини.

Ритми біологічної активності людини

Справа в тому, що наше тіло теж підпорядковується певним годинах. З глибокої давнини люди звикли засинати під час заходу сонця і прокидатися на світанку. Це прагнення збереглося і сьогодні, особливо у тих, хто найбільш активний у першій половині дня. Як правило, такі люди звикли в будь-який час року і при будь-якому світловому дні прокидатися зі сходом сонця, навіть якщо вони сонечка і не бачать на власні очі. Так влаштовані наші природні біоритми.

Пік активності у них припадає на першу половину дня, зате до вечора вони стають більш ледачими й апатичними. Це сам організм натякає на те, що треба готуватися до сну, і сигналом стає розслаблення при спогляданні минає сонця.

Ці люди належать до жайворонкам або артимикам, голубам. Вони становлять більшість людей на планеті.

А що відбувається у сов, для яких пік активності починається до вечора? Чому їм теж можна лягати головою на схід?

У них відбувається зміщення природних біоритмів. Адже з вечірньої зорі активність сов тільки починається. Зате ранкові промені сонця, навпаки, вганяють їх у сплячку. А це неправильно. Тому совам теж рекомендується відпочивати в східну або північну бік головою. Так як для них сонечко буде сигналом до сну, а не до бадьорості. Можливо, це змінить їх режим сну та активного життя.

Які зміни можуть відбуватися з людиною при зміні природних біоритмів:

  1. поганий настрій, апатія, депресія;
  2. порушення в роботі серцево-судинної системи: зміна ритму серця, зниження або підвищення тиску і т. д;
  3. порушення обмінних процесів:
  4. різні проблеми зі сном: погане засипання, чуйний і поверхневий сон;
  5. погане запам’ятовування, концентрація уваги, головні болі;
  6. розвиток пухлин – деякі вчені вважають, що порушення природних біоритмів разом з іншими негативними факторами є пусковим механізмом утворення пухлин.

Саме з цих причин лікарі-терапевти та сомнологи рекомендують відпочивати головою саме на схід, щоб не порушувати століттями сформовані ритми людського життя. Так що, якщо ви страждаєте дискомфортом під час сну, безсоння, зверніть увагу, в яку сторону повернута голова. Змінивши, це положення, ви зможете з подивом помітити, що самопочуття покращилося і проблеми з засипанням припинилися.

Напрямок магнітного поля

Є й інше пояснення, чому людині треба спати саме головою на схід і пов’язане воно з напрямком магнітного підлоги нашої планети. Саме з цієї причини фахівці зі снів радять спати в напрямку паралельно їм, тобто головою на північ або схід, ні в якому разі на захід або південний захід.

Доведено, що на деяких людей, незалежно від їх особистого ритму прокидання однаково діють магнітні поля нашої планети.

Якщо лежати поперек їх руху або в протилежному йому напрямку, можна порушити природні магнітні струми людського тіла іншими, більш сильними ритмами. Конфлікт напрямків може негативно вплинути на ваш настрій, здатність заснути, сконцентруватися і т. д., а також на природні магнітні струми організму, що приведе до тих чи інших захворювань.

Схожий принцип діє і при наявності псування, так вважають біоенергетики. Під негативним впливом негативної енергетики природне обертання енергії людини порушується, що легко може підказати магічний маятник, і організм хворіє, так як «розбещується» – від слова «обертання». Тобто з-за неправильної циркуляції енергетичних потоків відбувається порушення природного ритму життя людини і її гармонійного існування.

Зовні воно може виражатися не тільки у хворобливому стані, але і в порушеннях поведінки, які в підсумку призводять до руйнування і розпачу. Приблизно те ж саме відбувається і в тому випадку, якщо людина спить головою на захід або південний захід, в деяких випадках і на північний захід. І це вагомий аргумент на користь того, що потрібно спати головою саме на схід.

Східна мудрість

Цієї ж думки дотримуються східні релігії, в тому числі і китайське вчення фен-шуй. Ті, хто слідує його правилами, вважають, що світ поділяється на 2 енергії: східну і західну. Перша несе багато позитивного, в тому числі багатство, молодість і здоров’я. Захід же, навпаки, вважається джерелом негативної енергії старіння, яка не буде забезпечувати здоровий сон.

Саме тому китайські мудреці завжди спали головою саме на схід, частіше навіть на північно-схід. А деякі, взагалі, радять лежати головою на північ, так як там зосереджується спокійна і позитивна енергія. Тієї ж думки дотримуються індійські йоги. Всі вони самі сплять головою на північ і не страждають різними захворюваннями, особливо такими, як безсоння, онкологія та інші патології, які можуть бути пов’язані з невірними біологічними ритмами людини.

Тому тим, хто дотримується філософії фен-шуй, не все одно, спати головою саме на схід чи на захід. Цієї ж думки дотримуються і сучасні дослідники, які вважають, що правильно спати саме на схід головою, хоча останнім часом сомнологи (дослідники сну), вважають, що можна спати головою на північ або північний схід, рідше на південний схід.

Тому питання читачів про те, чи можна їм спати головою на схід, для тих, хто цікавиться фен-шуй, не існує.

Тому що вони підпорядковують свій спосіб життя, звички і обстановку в квартирі певним напрямом.

Індивідуальні особливості

Але є люди, які є винятком із загальних правил. Вони можуть спати головою на південний захід або на північний захід і при цьому відчувати себе чудово саме в цьому напрямку. Це пов’язано з тим, що у деяких людей енергія може рухатися в іншому напрямку. Наприклад, одні з таких індивідів можуть легко піддаватися негативному впливу оточуючих, а інші можуть самі завдавати псування.

Вважається, що у енергетично сильних людей енергія обертається в іншому напрямку, ніж у більшості. Навіть стрілки годинників у них можуть йти в інший бік під впливом сильного магнітного поля. Тому вони можуть спати головою в іншому напрямку, ніж основна маса людей. Наприклад, головою на південь, і відчувати себе при цьому не просто комфортно, а чудово! Так що варто прислухатися до індивідуальних особливостей свого організму.

Підіб’ємо підсумки

Але все-таки більшості людей сомнологи рекомендують спати головою саме на північний схід, щоб ритми енергетики та магнітного поля організму не суперечили загальним напрямом руху магнітного поля Землі. Деякі люди стверджують, що їм зручніше спати головою, як не дивно, на південно-схід. Це зустрічається рідше, ніж у інших, але теж відповідає енергетиці людини, який здоровий і прагне підтримувати себе в такому стані.

Але тим, хто страждає безсонням або відчуває себе погано, особливо з-за метеочутливості, варто звернути увагу на те, куди спрямована їх подушка.

Можливо, що причина поганого самопочуття криється саме в неправильному положенні голови під час сну, та варто тільки його поміняти, як проблема перестане бути актуальною і самопочуття покращиться. Втім, не варто забувати і про індивідуальності.

Якщо вам важко спати головою саме на схід, можливо, енергетика вашого організму вимагає іншого напрямку.

Залишити коментар