Чому гель-лак не тримається на нігтях і знімається плівкою?

Те почуття радості і захоплення, коли ви тільки що вийшли з манікюрного салону, а нігті рівненькі, лак блищить, ні з чим не можна порівняти. Проте через кілька днів, незважаючи на запевнення майстра, лак потріскався і почав облущіваться. Що ж робити? Знову йти на манікюр? Для початку спробуйте з’ясувати, чому гель-лак не тримається на нігтях.

Шукаємо причину в собі

Одні радіють життю і хваляться красивим нейл-артом серед подруг протягом 2-3 тижнів. Інші вже через кілька годин, а в кращому випадку днів, на своїх нігтики можуть не знайти і слідів бувалої краси манікюру. Чому так трапляється, і гель-лак просто знімається плівкою, тріскається або відшаровується?

Є безліч індивідуальних особливостей організму, при яких шелак може зовсім не триматися на нігтях. Наприклад, в період вагітності або годування груддю тіло жінок не сприймає будь-яких сторонніх тіл, в тому числі і на руках. Саме тому досвідчені майстри дуже часто не беруться нарощувати, фарбувати або ще яким-небудь чином обробляти нігті вагітних.

Крім цього, на якість манікюру можуть позначитися хронічні захворювання або тимчасові зміни в організмі, наприклад:

 • коливання гормонального фону під час менструального циклу;
 • цукровий діабет;
 • захворювання ендокринної системи;
 • порушення в роботі імунітету;
 • патології нервової системи або нещодавно перенесений стрес;
 • реабілітаційний період після перенесеної операції;
 • надмірне потовиділення.

Причиною того, чому гель-лак відшаровується на кінчиках, можуть стати такі тонкі моменти, як прийом антибіотиків або особливості будови нігтьової пластини.

Як би це дивно не звучало, але в таких ситуаціях перед походом в манікюрний салон доцільно проконсультуватися з лікарем.

Думка фахівців

Чому погано тримається гель-лак на нігтях, якщо проблем зі здоров’ям немає, ви не вагітні і до початку наступного менструального циклу ще багато часу? У такому разі слід поспостерігати за роботою свого майстра, можливо, причина саме в цьому.

На думку фахівців нейл-арту, майстри манікюру найчастіше допускають такі помилки в роботі:

 • Кутикула була видалена повністю. Очищення нігтя від надлишків шкіри і кутикули дуже важлива, оскільки вони перешкоджають скріпленню гелю з порами нігтя.
 • Нігтьова пластина була погано оброблена. Перед нанесенням лаку поверхню нігтя необхідно підпиляти спеціальним шліфувальним бафом, абразивність якого повинна бути не нижче 9 гіт.
 • Майстер не обезжирил нігтьову пластину або завдав недостатня кількість засобу. Пил, бруд, піт та інші чинники не лише перешкоджають рівному покриттю, але і можуть звести зусилля майстра немає, в результаті чого робота буде виконана даремно.
 • Дуже погано шелак тримається на вологих від поту нігтях. Якщо клієнт страждає підвищеним потовиділенням рук, майстер зобов’язаний обробити нігті викл-праймером або бондером.
 • Дуже товстий шар базового покриття, кольорового або закріплювача, не протримається на нігтях покладені 2-3 тижні. Всі ці засоби потрібно наносити тонким шаром поетапно і добре просушувати під лампою.
 • Погано закритий шар — ще одна причина того, чому гель-лак тріскається на нігтях. Майстер обов’язково повинен ретельно покрити закріплювачем зріз нігтя.
 • Використання матеріалів-гібридів не дає доброго результату. Якщо в салоні вам пропонують нанести базу-закріплювач, відмовтеся від цієї затії. Лаки, побудовані за принципом » 2 в 1, помітно поступаються за якістю однофазним матеріалів.

Крім цього, не варто також забувати і про якість використовуваних для шелаку матеріалів. Старі лаки, гелі та бази або дешеві матеріали можуть використовуватися в манікюрному мистецтві, але в такому випадку не варто сподіватися, що блищати красивими нігтиками ви будете довго.

Крім того, фахівці не рекомендують робити манікюр з гель-лаком занадто часто. Справа в тому, що реагенти для зняття покриття сильно руйнують природну структуру і призводять до ламкості і розшарування нігтів. Це ж можна сказати і про спосіб зняття гель-лаку за допомогою спилювання. Оптимальний варіант — давати своїм ручкам невелику відпустку хоча б раз у 2 місяці.

Як уникнути розчарувань?

Щоб зайвий раз не задаватися питаннями, чому гель-лак просто знімається плівкою, слід постійно дотримуватися певних правил:

 • Якщо ви не встигли зробити манікюр будинку і обрізати кутикулу, майстер може провести цю процедуру в салоні. Але в такому випадку краще виконати чистку за європейською технологією, тобто без попереднього замочування рук у воді.
 • Під час роботи майстра можна чіпати нігті. Ці дії призведуть до того, що на знежирений ніготь знову потраплять частинки пилу, поту і бруду.
 • Після відвідування салону краси не рекомендується приймати ванну або душ протягом 10 годин. Також не поспішайте мити посуд або якимось іншим чином мочити руки протягом 2 годин.
 • Навіть коли ваші нігтики відросте, спилювати кінчики не можна, оскільки так ви роздрукуєте зріз нігтя. Порушення цілісності верхнього шару призводить до потрапляння під лак води і повітря, а в результаті покриття знімається плівкою.
 • Під час прибирання і використання миючих засобів на руки необхідно надягати водонепроникні рукавички. Це просте правило не тільки збереже ваш дизайн нігтів в цілісності, але і запобіжить сухість шкіри рук.

Пам’ятайте, що вкриті гель-лаком нігті зовсім не розраховані на те, щоб знімати прилиплу до підошви жуйку або відкривати замки на сумці. Звертайтеся зі своїм манікюром дбайливо, і тоді гарний дизайн буде радувати вас все три тижні.

Залишити коментар