Чоловічі гормони у жінок: причини, ознаки, лікування

Недолік або надлишок чоловічих гормонів у жінок може стати наслідком деяких захворювань. При цьому таке явище часто призводить до різних проблем зі здоров’ям, змінюються пропорції тіла, характер.

Так що, необхідно почати лікування після появи перших симптомів.

Причини підвищення рівня тестостерону

Зараз досить поширеною є патологія – надлишок чоловічих гормонів у жінок. Симптоми захворювання є вираженими, тому їх зможе розпізнати у себе будь-яка дівчина. Перш ніж почати лікування, потрібно встановити причину, по якій з’явилася проблема.

Їх може бути кілька:

 • Вживання ліків. Багато препарати викликають різні побічні ефекти, серед яких може бути і вітаміни, тому не можна займатися самолікуванням.
 • Надмірне перебування на сонці і часті походи в солярій. Якщо є схильність до збільшення рівня тестостерону, слід зменшити вплив ультрафіолету на організм.
 • Генетика. Надлишок тестостерону передається від бабусі до онуки.
 • Вживання протизаплідних засобів. Такі препарати часто призводять до порушення гормонального фону у жінок.

У деяких випадках ознаки захворювання виникають із-за неправильного харчування. Потрібно їсти за певного режиму, включаючи в свій раціон продукти, багаті вітамінами, мінералами і амінокислотами. Під час вагітності підвищений тестостерон в пару раз, а після пологів його рівень знижується.

Навіщо жінкам андрогени?

Чоловічі гормони виконують ряд важливих функцій в жіночому організмі. Тому негативно впливає на здоров’я як їх надлишок, так і їх недолік.

Адже вони:

 • Впливають на самопочуття, емоційний та психічний стан жінки. Якщо в організмі достатня кількість тестостерону, у дівчини гарний настрій, вона легко збуджується і виходить насолоду під час статевого акту.
 • Під їх впливом зміцнюється кісткова тканина, краще розвиваються м’язи. Чим вище рівень андрогенів в організмі жінок, тим більше результатів приносять спортивні тренування.
 • Сприяють формуванню кров’яних клітин.

Виробляється тестостерон корою надниркових залоз і яєчниками. Якщо спостерігається їх нестача в жіночому організмі, то дівчина постійно пригнічена, у неї поганий настрій. Знижується сексуальний потяг, а під час статевого акту дама рідко відчуває оргазм. Жінці важко даються будь-які фізичні навантаження. Якщо з’явилися подібні симптоми, необхідно в терміновому порядку здати аналіз на тестостерон.

Щоб вироблялися гормони, необхідно відмовитися від кави і алкоголю, включити в свій раціон м’ясо, фрукти, овочі. Особливу увагу треба приділити сну – він повинен бути здоровим і тривати не менше 8 годин.

Ознаки надлишку тестостерону

Часто спостерігається надлишок чоловічих гормонів у жінок. Симптоми такого явища повинні насторожити.

Якщо чоловічі гормони в надлишку у жінок, то з’являються такі неприємні симптоми:

 1. Збільшення кількості рослинності на тілі. Для жінок не властивий зростання темних волосся в області обличчя, живота, грудей. Такий стан називається гірсутизмом. Хоча підвищений ріст волосся може бути викликаний кістою на яєчниках.
 2. У деяких дам, навпаки, випадає волосся на голові. У цьому випадку потрібно терміново пройти аналіз на тестостерон.
 3. Через надмірне вироблення шкірного сала запалюються сальні залози. Від цього у жінок з’являються прищі на обличчі, лобі, шиї. Рідше акне виникають на грудях, спині або плечах.
 4. Порушується менструальний цикл. Місячні можуть стати болючими або, навпаки, зовсім припинитися.
 5. Клітор стає помітно більше.
 6. Порушується емоційний стан. Дівчина стає нервовою, дратівливою, часто страждає безсонням.

Є й більш серйозні ознаки надлишку андрогенів. Якщо чоловічі гормони у жінок значно переважають над естрогенами, може змінитися голос. Він стане грубим, схожим на чоловічий.

Також може змінитися фігура у дівчини. Особливість жіночої статури у великих стегнах і красивої талії. Але при надлишку андрогенів в області живота і грудей відкладається жирова тканина.

Наслідки

Одним з найбільш серйозних наслідків, до яких призводить підвищений чоловічий гормон у жінок, вважається безпліддя. Часто надлишок тестостерону стає причиною полікістозу яєчників, від чого у дівчат пропадає здатність народити дитину. Бувають випадки, що жінка може завагітніти, але в неї не виходить виносити дитину. Самим неприємним наслідком може стати завмерла вагітність.

Крім того, жінка стає психічно неврівноваженою. У неї спостерігаються напади паніки, агресії. Також можуть виникнути захворювання з гінекологічної частини, саме тому рекомендовано відвідувати фахівця кожні півроку. Іноді у дівчат значно підвищується апетит, з’являється схильність до вживання алкоголю. Все це в поєднанні з порушенням обміну речовин призводить до ожиріння.

Аналіз на андрогени

При виникненні ознак надмірного тестостерону, необхідно провести аналіз на чоловічі гормони у жінок. Лаборант бере венозну кров, над якою в подальшому проводиться ряд тестувань.

Оскільки за день рівень гормонів може помінятися, аналіз повторюється кілька разів. З його допомогою лікар також визначає, чи немає у жінки безпліддя, остеопорозу, кісти в області яєчників.

Як підвищити і знизити тестостерон?

Якщо підвищений чоловічий гормон у жінок, лікування повинен призначити лікар. З цією метою хворий призначаються спеціальні гормональні препарати, проводиться ряд тестів. Раз в тиждень дівчина повинна здавати аналіз на тестостерон, щоб лікар подивився, допомагають ліки.

Підвищити рівень чоловічих гормонів в домашніх умовах можна рядом способів. Вважається, що цьому сприяють активні фізичні вправи. Необхідно поєднувати посилені навантаження з кардіо-вправами. За рахунок цього поліпшується кровообіг, стимулюється сексуальний потяг і процес вироблення гормону.

Для збереження правильного гормонального балансу потрібно навчитися справлятися зі стресовими ситуаціями. Слід поєднувати працю з відпочинком, а також добре висипатися. Під час роботи можна виконувати розслаблюючі вправи, дихальну гімнастику.

Якщо аналіз показав надлишок тестостерону у жінок, то необхідно звернути увагу на деякі аспекти:

 • Харчування має бути правильним. Може знадобитися спеціальна дієта. У раціон слід включити яйця, вино, горіхи, часник. Корисний натуральний цукор, який міститься в меді, фруктах, соках.
 • Необхідно почати займатися йогою. Вона відновлює психологічний баланс, зменшує стресовий стан. Регулярні сеанси йоги сприяють нормалізації гормонального фону.

Але слід пам’ятати, що будь-які домашні методи повинні обов’язково поєднуватися з традиційним лікуванням.

Крім того, необхідно порадитися з фахівцем, який висловить свою точку зору щодо ефективності того чи іншого методу. Важливо вміти бачити зміни в будь-якому тілі, і тоді жодна хвороба вам не буде страшна.

Залишити коментар