Чим зайняти вдома дітей молодшого дитсадівського віку

Так…було діло, і як тільки наші мами і бабусі справлялися? Практично всі вони працювали, вели домашнє господарство, і, не маючи під рукою всіх тих сучасних дитячих аксесуарів та іграшок, завжди знаходили спосіб зайняти дітей грою або придумати для них яке-небудь захоплюючу справу.

У чому ж їх секрет? Все просто. Вони грали разом з нами!

Часи змінилися і з плином прогресу ми, на жаль, стали менше часу приділяти своїм малюкам і частіше залишаємо їх на піклування сучасних гаджетів: телевізорів, планшетів та електронних іграшок. Ось саме тому таке питання: як зайняти дитину? У багатьох батьків він викликає напад паніки, а даремно. Тут все просто.

Діти до одного року

Не потрібно детально описувати, чому дозвілля малюків першого року життя, а точніше, десь до 8-10 місяців в основному зводиться до вживання їжі і міцному сну. І такі питання – як і чим захопити дитину вдома в 9 місяців і як розважити будинку 10 місячного малюка, якими просто кишить інтернет, мають однакові відповіді, так як різниця в один місяць не є особливо суттєвою.

Найголовніша забава, яку малюки люблять в перший рік свого життя — це живе спілкування.

Постарайтеся проводити якомога більше часу зі своїм малюком і не просто носити його на руках, або, як це зараз модно в слінгу, а розмовляйте з ним.

Дитячі психологи стверджують, що завдяки такій практиці дитина почне самостійно вимовляти слова набагато швидше, а отже, і розумовий розвиток теж прискорить свій темп. Ще невеликий рада: в процесі спілкування використовуйте прості слова і не «коверкайте» їх. Наприклад, таке слово, як купатися, більшість особливо ласкавих батьків люблять замінити на такі фрази як: буль-буль, куп-куп і т. д.

Ми живемо в сучасному суспільстві, де наукою доведено, що діти навчаються, використовуючи методику наслідування. Якщо з дітками розмовляти на подібному «сленгу» — це не полегшить їм завдання. Тому не потрібно недооцінювати розумові здібності свого малятка. З перших днів життя розмовляйте з ним, як з дорослою людиною, повірте, результат вас дуже здивує.

Фізичний розвиток для діток першого року життя має таке ж важливе значення, як і розумовий. Останнім часом дуже популярна методика спільних фізичних навантажень матері і новонародженого малюка. Якщо ви откроите інтернет і заб’єте в пошуковик: «комплекс гімнастичних вправ з немовлям», ви отримаєте значний перелік вже розроблених методик.

Такі фізичні навантаження будуть корисні не тільки дитині, але і його матері, для того, щоб швидше привести себе в форму після пологів. Займаючись в такій манері, ви в найкоротші терміни отримаєте втрачену фізичну форму і подаруйте просто незабутні моменти щастя своїй дитині.

Другий рік життя

Чим зайняти однорічної дитини вдома?

На цьому етапі свого життя карапуз продовжує активно розвиватися не тільки інтелектуально, емоційно і фізично, але і ще починає потроху пізнавати навколишній світ з усіма його звуками, кольорами, формами і. т. д.

Основні види діяльності можна розділити на наступні групи:

 • активна гра. Самий домінуючий вид діяльності. Варіанти можуть бути такими: хованки, танці та елементами наслідування, гімнастика. Загалом, все що завгодно, лише б це було спрямовано на розвиток координації рухів, адже малюк тільки-тільки навчився впевнено стояти і ходити без сторонньої допомоги;
 • тренуємо мова. Знову головним прийомом тут, як і в інших видах діяльності, виступає наслідування. Види ігор: співайте пісеньки, де особлива увага приділяється протяжним звуків. Приклад: як «розмовляє» корівка – мууууу, а як «співає» кішечка – мяяяяууууу, як дзижчить жук –жжжжж. Також можна в цей час показувати картинки тварин, це теж буде корисно для інтелектуального розвитку;
 • творчість. Дуже мало знайдеться дітей, які байдуже ставляться до творчих ігор. Ну, кому з дітей не подобається ліпити, малювати, клеїти, перебирати намистинки різного діаметру і колірної гами? З останнім батькам потрібно бути особливо уважними, так як не встигнете й оком моргнути, як бісер може опинитися в роті, в носі, у вухах у непосидючого і допитливого чада. Найбільш популярним видом творчої діяльності у дітей другого року життя виступає образотворче мистецтво, особливо якщо замість пензлика дитині запропонувати використовувати власні пальчики.

Творчий процес дуже непередбачуваний і тому багато досвідчені батьки завчасно намагаються підготувати не тільки матеріал, але і саме місце проведення заходу. Пов’язано це в основному з тим, що після нетривалої гри може послідувати тривалий процес прибирання. Щоб цього уникнути, підійдіть до цього процесу грунтовно.

Чим вдома зайняти дитину 2-х років

Для дітей цього віку все так само залишається актуальним творчий та спортивний напрямок. Наскільки різноманітними будуть ці види діяльності, залежить від вашої фантазії. В інтернеті існує велика кількість ігор з докладним їх описом. Хочеться приділити особливу увагу такому напрямку, як розвиток пам’яті та логічного мислення.

Людський мозок запрограмований природою таким чином, що логічне мислення і пам’ять починають активно розвиватися у дітей на третьому році життя їх.

Для розвитку цих навичок підійдуть наступні ігри:

 • покладіть в мішечок вже знайомі малюкові геометричні фігури (м’ячик, трикутник і кубик) потім запропонуйте на дотик визначити, що за фігуру він тримає в руках;
 • попросіть дитину принести з його ігрової кімнати: пупса в синьому платті, червоний м’ячик і книжку яку ви вчора читали перед сном. Це завдання дуже ефективне, але і достатньо складна. Не всі діти можуть утримати в пам’яті озвучений батьками перелік предметів, тому наберіться терпіння і продовжуйте тренувати у дитини пам’ять;
 • будуємо хатку. Найулюбленіша гра у не одного покоління дітей, тому просто ідеально, якщо свій перший будиночок з подушок малюк побудує разом зі своїми батьками.

Чим зайняти вдома дитини в 3 роки

Настав саме час підключити до фізичному, інтелектуальному і музичному розвитку, таке корисне виховання, як вироблення комунікаційних навичок, адже карапуз скоро піде в садок і йому це знадобиться, щоб налагоджувати стосунки з однолітками. Нехай ваші ігри починають носити більш побутовий характер. Спробуйте в ігровій формі копіювати різні ситуації.

Наприклад:

 • гра в дочки-матері. Діти приходять в невимовний захват, якщо їм на короткий час дозволяють побути в ролі дорослого, нехай навіть навмисно;
 • розмова по телефону. Придумайте звичайну ситуацію і подивіться, як ваш малюк може впоратися з таким завданням, як імпровізація;
 • кухня — це особливе місце, де діти будь-якого віку грають із задоволенням. Три роки вже достатній вік для того, щоб зробити дитину своїм головним помічником на кухні. Запропонуйте дитині вибрати з гречаної крупи всі чорні камінчики або допомогти вам зліпити «ліниві» вареники. Такі моменти надовго залишаться в пам’яті малюка.

Загальні рекомендації для занять з дітьми від першого року життя і до 3-х років

 • Як би ви не любили свого крихітку, але забувати про режим не слід, тому постарайтеся проводити ігрові заняття приблизно в один і той же час. Зазвичай найбільш сприятливий для цього період вранці відразу після їжі, малюк ситий і задоволений, а до денного сну ще багато часу.
 • Не турбуйтеся, якщо підготовка до гри буде носити більш тривалий характер, ніж сама гра — це нормально в цьому віці. Діти не можуть утримувати свою увагу на одному процесі довше, ніж 10-15 хвилин, будьте до цього морально готові.
 • Завжди! Спочатку завдання ви виконуєте, потім просите малюка повторити за вами.
 • Ніколи не кричіть на малюка, якщо він у процесі гри розбив або зламав якусь свою іграшку. Винятком може бути тільки систематичне шкідництво. Але і в цьому випадку не потрібно підвищувати голос. Постарайтеся спокійно дізнатися у крихти, що спровокувало таку його поведінку. Можливо, його щось турбує.
 • Похвала — це важливо. Не забувайте весь час підтримувати і хвалити дитину у всіх його починаннях. Дуже мало дітей, у яких все виходить з першого разу. Щоб не відбити у дитя бажання до чого-небудь і не сформувати психологічний комплекс «невдахи», не скупіться на похвалу.

Ігри, безсумнівно, важлива частина життя кожної дитини. Діти використовують гру, щоб дізнатися нові концепції, збільшити силу і спритність, або просто весело провести час. Нехай малюк відчує вашу підтримку і побачить, що ви дійсно хочете проводити з ним час.

Якщо це буде саме так, то не сумнівайтеся, що ваш малюк буде згадувати дитинство, як самий щасливий і безтурботний період свого життя.

Залишити коментар