Чим загрожують кров’янисті виділення перед пологами?

Вагітність – це складний, продуманий до дрібниць, процес, кожне окреме явище якого відбувається у свій час. Будь-які сторонні втручання або ненормальні події можуть стати причиною передчасного дозволу від тягаря та інших патологій. Тому молодій жінці, що готується стати мамою перший раз у своєму житті, потрібно знайомитися з багатьма речами, про існування яких вона раніше і не підозрювала.

Одним з тривожних і знакових подій, які доводиться переживати кожної вагітної, стають кров’янисті виділення перед пологами. В ідеалі вони вважаються передвісника наближається розродження, але є й інші варіанти розвитку подій, про які й піде мова в даній публікації.

Причини виділення крові з піхви

Кров коричневого або темно-червоного кольору може з’явитися в результаті:

 • Неакуратного гінекологічного огляду, який закінчився ушкодженнями слизових
  покривів родових шляхів. На передостанній чи останній тижні вагітності лікар досліджує стан цервікального каналу маткової шийки шляхом його пальпації. Якщо тканини утворюють специфічний просвіт і не мають характерного опору, то дитина з’явиться на світ в найближчі дні;
 • Занадто активного сексу або використання сексуальних іграшок, несумісних зі строком виношування. У вигляді все тієї ж пухкості маткових тканин, після статевого зносини з дуже глибоким проникненням, яке сталося на останніх тижнях/днями вагітності, можливість появи виділень крові стає цілком логічною і безпечною. Знову ж, незважаючи на це, від активного сексу з елементами насильства або садомазохізму краще відмовитися;
 • Початку процесу відділення слизової пробки, що закриває вхід в матку. У процесі розвитку плоду, маткова шийка являє собою дітородний орган довгасто й форми, який повністю закритий для фізичного огляду. У міру зростання плоду і наближення дати пологів шийка поступово коротшає, її тканини стають менш пружними, з’являється просвіт для виходу дитини.

Все це призводить до мікротравм у вигляді розривів капілярів, розташованих в стінках матки, і до виділень крові. Пам’ятайте, що пробка відходить різні терміни: у одних жінок вона покидає своє місце за кілька тижнів до вирішального події, тоді як у інших – за пару годин до пологів.

Фактори небезпеки

Які ж виділення крові не можна вважати логічним провісниками пологів і абсолютно нормальним явищем? Спочатку, вони не повинні носити регулярний характер, не можуть бути рясними або супроводжуватися болем.

Патологічні виділення, які повинні змусити жінку звернутися до лікаря, мають:

 • Неприємний, тухлий, «рибний» або інший нетиповий запах, що є ознакою що розвивається інфекції. Остання може нашкодити як матері, так і дитині, що знаходиться всередині її утроби;
 • Буре забарвлення, що сигналізує про відшаруванні плацентарного органу та інших ненормальних процесів;
 • Інтенсивний характер, коли виділення не припиняються кілька годин поспіль, рясні або супроводжуються неприємними/болючими відчуттями;
 • Болюче супровід, що стосується поперекового відділу спини;
 • Непрямий симптом у вигляді припинення ворушіння дитини в матці або занадто рясного виділення крові після виходу слизової пробки;

Профілактичні заходи

Щоб кров’янисті виділення після огляду у гінеколога або перед пологами були тільки радісною подією, робіть такі попереджувальні заходи:

 • Дотримуйтесь особисту гігієну: вмивати зовнішні статеві органи до і після огляду, акту дефекації або сечовипускання, сексу або в сильну спеку. Все це допоможе попередити попадання і розвиток інфекції;
 • Регулярно відвідуйте жіночу консультацію та відповідних фахівців, які можуть вчасно встановити і усунути проблему, що порушує нормальний хід виношування.

Якщо виділення крові дійсно є провісниками швидких пологів, то їх обсяг не перевищуватиме вміст пари столових ложок.

Причому ця кількість повинна з’явитися одноразово. В такому випадку забарвлення крові може бути рожевим, жовтуватим або яскраво-червоним. Якщо ж на білизну утворився слизовий грудку, не зволікайте збори в пологовий будинок, оскільки, швидше за все, у вас відійшла пробка. А ось червона кров – це дуже поганий сигнал, який зобов’язує жінку негайно відправитися в лікарню, бажано на кареті швидкої допомоги, а не громадським транспортом або таксі.

Наостанок хочеться дати ще одна порада: обов’язково користуйтеся одноразовими гігієнічними прокладками, що знижують рівень дискомфорту. Знову ж таки, такі пристосування швидко стають джерелом інфекції, а тому міняти їх слід якомога частіше.

Залишити коментар