Чим відрізняється туалетна вода від парфумерної води?

Для тих, хто не захоплюється парфумерією, терміни «духи», «парфумована (туалетна) вода», «одеколон» може значити одне і те ж. Справді – чим відрізняється туалетна вода від парфумерної води або духів? Чому не назвати все це однаково? Невже так великі відмінності між цими засобами і чому одні коштують набагато дорожче інших?

Піраміда запахів: як розібратися в калейдоскопі парфумів?

Вирушаючи в магазин парфумерії, приготуйтеся до того, що Вам доведеться не лише шукати «свій» аромат, нюхаючи один флакончик за іншим. Крім вибору запаху, належить вирішити ще одну, не менш складне завдання – визначитися, що Ви хочете мати на своїй домашній поличці: туалетний, парфумовану воду або духи. Які особливості має різна «запашна» продукція? Чим відрізняється туалетна вода від парфумерної води і вони є взаємозамінними? Чому духи коштують дорожче всього?

Будь-парфумована засіб включає парфумерну композицію. Вона являє собою класичне тріо: спирт, воду і барвники. Проте співвідношення цих компонентів по-різному. Парфумерія також може містити барвники і антиоксиданти. Але їх кількість повинна бути мінімальною, щоб вони не зіпсували аромат.

Щоб зробити вибір між духами, туалетною та парфумованої водою, не варто орієнтуватися на ціну. Головне – те, чого Ви очікуєте від подібної продукції і як збираєтеся нею користуватися.

Навігація по світу пахощів

Розробники, виробники намагаються запропонувати споживачам власні аромати в різних версіях. Зазвичай це:

 • духи – extrait або parfum;
 • туалетна вода — eau de toilette;
 • туалетні парфуми (які ще прийнято називати парфумованої водою) — parfum de toilette або eau de parfum;
 • одеколон – компонент чоловічого арсеналу. На ньому можна побачити напис eau de cologne.

Запашна продукція: все про особливості парфумованої і туалетної води

Найбільш розкуповується товаром з пахучого асортименту є парфумована вода. Вона знаходиться на другому місці за фортеці і зазвичай завжди забезпечена пульверизатором. Тому її зручно використовувати, наприклад, в дорозі. Це відмінний вибір для жінок, які цілий день сидять в офісі. Вони можуть в обідню перерву освіжити аромат, завдавши кілька «пшиков» на зап’ясті.

Які особливості має такий продукт і чим відрізняється парфумована вода від туалетної води? Головна різниця – у стійкості. У першій концентрація ароматичної композиції нижче, ніж у духів. Вона досягає 10-20 %. Пахучі олії розчинені в 90-відсотковому спирті. Вода досить стійка, запах тримається від 4 до 5 годин. Тобто це досить концентрований засіб, який підходить винятково для денного використання. У ньому більш виражені ноти серця (середня нота, яка розкривається через 1-2 години і визначає тип запаху).

Парфумовану воду краще не використовувати в ранкові години, так як вона буде «звучати» занадто різко і навіть кричущо.

Тепер поговоримо про не менш знаменитому і затребуваному косметичному продукті – туалетній воді. За офіційною версією, його винайшов не хто інший, як Наполеон. Коштує вона не так дорого, як парфумована вода, і тим більше поступається в ціні духам. Це цілком закономірно, адже її запах буде супроводжувати Вас не довше 3 годин, а її виробництво не є складним процесом. Це найлегший вид парфумерії, у ньому першорядну роль грають верхні ноти (вони створюють перше враження про аромат) і в деякій мірі – середні.

Ще одне, чим відрізняється туалетна вода від парфумованої води, — фраганс. Так на мові професіоналів в області ароматів називається пахучий концентрат. Він становить лише 5-10 % на 80-85% спирту. Саме тому продукція досить сильно віддає спиртом. Туалетну воду слід використовувати кілька разів на добу. Це оптимальний варіант парфумерії для літа; для тих, хто проживає в жаркому кліматі, активно займається спортом або веде рухливий спосіб життя.

Будуть збігатися з ароматичними характеристиками парфумерна вода і туалетна вода? Різниця між цими варіаціями запахів, розробленими одним брендом, може бути досить істотною, що зумовлено різним складом і тим, що туалетні парфуми стали доступні на ринку лише в 80-ті роки. Вони можуть зовсім не походити по запаху на оригінал.

Продукт вищої категорії: чому жінок так приваблюють парфуми?

На вершині піраміди парфумів перебувають духи. Це найбільш концентрована різновид косметичної продукції такого спектру. У флакончику духів укладено 15-30 відсотків ароматичного екстракту, і він розчинений у 96% спирті. Як наслідок, хороші парфуми протримаються на тілі 5-12 годин.

Головне, чим відрізняються парфуми від парфумерної води:

 • їх можна використовувати не тільки вдень, але і ввечері;
 • вони мають три виражені фази розкриття аромату. Відразу після використання дають один запах, потім починають пахнути по-іншому і в завершальній фазі (яка триває найдовше) демонструють свій справжній вигляд;
 • в них потужніший все виражені кінцеві ноти (базові), завдяки яким жінку супроводжує шлейф ароматів;
 • це самий дорогий і престижний вид парфуму;
 • в 100 мл духів 30 мл – це ефірні масла;
 • якщо Ви надягнете» на себе якісні парфуми, то вони протримаються на тілі до 12 годин, Ваша одяг буде пахнути їх ароматом до 3 днів, хутра збережуть аромат на кілька тижнів. На таке не здатна жодна парфумована вода;
 • духи відрізняються об’ємом флакона. Так як вони сверхконцентрированные, їх не розливають у великі ємності.
 • Звичайно духи віддають перевагу ті, хто довго залишається вірним улюбленим ароматом і не хоче змінювати. Вони часто стають для жінок «другою шкірою».

Чоловічий елемент чудової четвірки

І, нарешті, біля основи пахучої піраміди розташувався одеколон. Щоб зрозуміти, чим відрізняється туалетна вода від одеколону, розглянемо, якими особливостями володіє ця чоловіча парфумерія. В ній утримання пахучих речовин найбільш низьке. Замість трьох стадій розкриття ароматів в продукті присутня тільки одна. Тримається його аромат зовсім недовго. Крім того, добре відчувається відтінок спиртової води.

Характеристики одеколону такі:

 • пахучий концентрат – від 2 до 4 %;

 • спирт – 70-80%;
 • стійкість на шкірі – 1 годину (запах протримається кілька довше, якщо це брендова продукція), на тканини – від 3 до 6 годин.

В недалекому минулому на полицях магазинів було виставлено багато стійких одеколонів з по-справжньому унікальними ароматами. Сьогодні це, радше, різновид туалетної води. Якщо Ви хочете знайти одеколон, який протримається на шкірі цілий день, то придбайте одеколон спрей. Завдяки спеціальним летючим і дубильних компонентів, які поширюють його амбре тривалий час, він буде з Вами з ранку та до самого вечора.

Парфумерія – це мистецтво і наука. Щоб осягнути її кінця, треба бути справжнім професіоналом. Якщо при виборі «свого» запаху Ви усвідомили, що недостатньо добре орієнтуєтеся в цій сфері, то просто довіртеся своєму нюху. І, що б Ви не придбали – духи, одеколон, або туалетну парфумовану воду, головне, щоб парфум відповідав Вашому настрою, внутрішнього «Я», дарував Вам відчуття радості й упевненості в собі!

Залишити коментар