Чим небезпечне відкрите літнє взуття?

З настанням літа ми з насолодою перевзуваємося в легку відкрите взуття. Після важких зимових чобіт і черевиків вона здається буквально невагомою і такою комфортною!

Однак літні босоніжки далеко не так нешкідливі, як здаються, і можуть стати причиною не тільки багатьох дрібних неприємностей з ногами, але навіть серйозних травм!

Підбори

Одне з перших місць по травмонебезпечності займають босоніжки на високому тонкому каблуці. Підошва, не має достатньої жорсткості з-за відсутності бічних стінок, не в змозі надійно утримувати каблук у вертикальному положенні. В босоніжках на підборах дуже небезпечно ходити по тротуарній плитці. Невелика улоговинка між її цеглинками може стати причиною вивиху, розтягнення зв’язок і навіть падіння з непередбачуваними наслідками.

Але навіть якщо ви вмієте легко та віртуозно бігати по купинах на високих підборах, вони представляють і приховану загрозу. Тиск при ходьбі припадає на передню частину стопи, що при постійному носінні може викликати запалення і наступну деформацію. Навантаження поступово збільшується в поперечному напрямку, прагнучи до перерозподілу, і підстав великих пальців починають рости спотворюють форму ноги шишки.

Обов’язково зверніться до травмпункту, якою б незначною не здавалася травма. Неправильне лікування призводить до ослаблення зв’язок і формування вузликових утворень. У першому випадку подібні травми будуть переслідувати вас постійно, а в другому — вузлики при терті про прилеглі тканини можуть викликати їх запалення.

  • При потертостях і водяних мозоляхнужно прийняти антисептичні заходи. Якщо мозольний міхур зірваний, досить знезаразити ранку перекисом водню або іншим засобом і наклеїти бактерицидний пластир. У літній час його, до речі, бажано завжди мати в сумочці. Якщо міхур ще не порушений, його потрібно акуратно проткнути продезінфікованої голкою (можна взяти шприц), по можливості вивести рідину і заклеїти бактерицидним пластиром (звичайний не годиться!). При першій же можливості варто поміняти взуття.

Кращий спосіб уникнути багатьох неприємностей з носінням відкритому взутті — пам’ятати про своїх ногах і частіше перевзуватися. Не надягайте туфлі на підборах або платформі на цілий день, майте запасну пару взуття на роботі. А відправляючись у вечірніх босоніжки на шпильках в ресторан, прихопіть в сумочку балетки для зворотної дороги (тим більше що більше вони мало для чого годяться). Завжди розраховуйте свої сили і враховуйте обставини — і ваше літо не буде затьмарене непотрібними проблемами з ногами.

Залишити коментар