Чим корисний мак для організму

Мак є однією з харчових добавок, активно використовується в кулінарії: всім з дитинства знайомі ароматні м’які булочки, щедро посипані ніжними чорними зернятками.

Незважаючи на те, що мак знайшов особливу застосування у випічці, він також іноді доповнює салати, холодні десерти. Але його цінність полягає не тільки у створенні приємного смаку. Він також може нести користь здоров’ю. Яку?

Чим корисний мак для організму?

Всупереч стійкою з дитинства асоціації з гарячими домашніми булочками, мак у деяких людей викликає зовсім інші думки – про наркотичні речовини. Все тому, що мак є опіумним рослиною: його розведення в городах деякий час вважалося протизаконним.

Сьогодні мак можна зустріти навіть на клумбах – це декоративні сорти, які, в той же час, своїх опіумних якостей не втратили.

  • Потрібно розуміти, що наркотичні речовини знаходяться зовсім не в зернах (насінні) – вони присутні в оболонці, яка потрапляє до насіння у вигляді тонкої соломки-лушпиння. Втім, в упаковках з харчовим маком її дуже мало, тому негативного впливу на організм можна не побоюватися.

У нетрадиційній медицині мак переважно використовується в якості заспокійливого засобу. Він допомагає нормалізувати сон, впоратися з депресивними станами. Крім того, він ефективний при лихоманці, має яскраво виражені протизапальні властивості, тому має сенс його вживання і зовнішнє застосування для усунення суглобових болів. Стародавні лікарі також стверджували, що мак здатний вивести бородавки і може надати допомогу в лікуванні затяжного кашлю, оскільки дає відхаркувальний ефект.

Примітно, що цим список корисних властивостей харчового маку не обмежується:

  • В зернах можна знайти велику кількість цинку, який необхідний для синтезу лейкоцитів – саме на них лежить завдання підтримувати нормальну імунну реакцію організму. Це ж речовина допомагає запобігти цукровий діабет, хоча калорійність у зерен висока: 556 кКал в 100 р.
  • Наявність заліза робить мак хорошим продуктом для відновлення рівня гемоглобіну і виробництва еритроцитів, а також для активізації процесу транспортування кисню в тканини.
  • Мак – важливий продукт для зору, оскільки він захищає сітківку від розвитку дегенеративних процесів у ній, а також відсуває момент початку вікових змін.

Також фахівці згадують про наявність у зернах маку кальцію, який потрібно кісткової тканини і зубів, а рослинні волокна, що становлять їх основу, регулюють травний процес, допомагають вгамувати дискомфорт у шлунку, а також можуть впливати на діарею.

Протипоказання до вживання маку

Чи може даний продукт принести шкоди організму? Лікарі вважають, що тільки при ненормованому його вживанні – домішка лушпиння, навіть мінімальна, може поступово розвинути легку форму залежності. Крім того, не виключений легкий снодійний ефект від маку, тому його не варто використовувати в раціоні людей похилого віку, а також малюків до 2-х років.

Є ще протипоказання у маку? Фахівці не вважають необхідністю забороняти цей продукт комусь, крім тих, хто має індивідуальну непереносимість в його відношенні. Варто остерігатися від його вживання при наявності бронхіальної астми і хворобах печінки, але остаточний вердикт має винести лікуючий лікар.

Таким чином, стає зрозуміло, чим корисний кондитерський мак для організму – він заспокоює нервову систему, допомагає позбутися кашлю, при зовнішньому використанні може очистити шкіру, позбутися від темних кіл під очима. Для отримання всіх плюсів від його вживання досить просто періодично вводити мак в свій раціон в невеликій кількості (1-2 ч. л.), про великих же дозах краще поговорити з лікарем.

Залишити коментар