Чи є користь від домашніх і магазинних йогуртів

Важко уявити собі особу, яка не хотіла б оптимізувати стан свого тіла і організму не щоденними тренуваннями, а такою собі «чарівної пігулкою». І ось, рекламщики повсюдно пропонують нам практично такий засіб. Тільки здається воно ще більш нешкідливим.

Живі бактерії – всього лише хитрий маркетинговий хід?

Хто з нас щодня не натикається на рекламні ролики йогуртів з лактобактеріями, біфідобактеріями і імуномодуляторами? Здається, всього одна пляшка такого чарівного еліксиру в день, і ось, ви вже прекрасна німфа зі стрункою, підтягнутою фігуркою, плоским животом, ідеальною шкірою і розкішним волоссям.

Зображення медичних символів, колб, пробірок, мікроскопів та іншого лабораторного обладнання на ємностях неабияк посилюють і без того позитивне враження на пересічного обивателя. А ці написи «Протестовано імунологами», «Схвалено ВООЗ», «Рекомендовано всесвітньою асоціацією дієтологів» ще більше впливають на нашу сугестивність.

Але так чи корисний звичайний питний йогурт, як підносять нам його функції маркетологи? Насправді, кисломолочний продукт, як і будь-який інший, несе дві сторони медалі. Від його щоденного споживання черпається не тільки користь, але і шкоду. Втім, слід дізнатися про все по порядку.

Перш ніж говорити про користь і шкоду йогуртів, потрібно розібратися, що взагалі являє собою цей кисломолочний продукт. По суті, йогурт – це цільне молоко, збагачене заквасочним матеріалом. Концентрація мікроорганізмів у базовому продукті не повинна перевищувати поріг 107 КУО на 1 грам. Тільки в такому випадку він має право називатися йогуртом, і тільки так він дійсно приносить нашому організму певну користь.

Саме такий зміст заквасочних мікроорганізмів можна зустріти в натуральному йогурті. Про користь і шкоду домашнього йогурту говорити безглуздо, адже він цілком відповідає цим стандартам.

Але сучасні продукти, що реалізуються в магазинах і супермаркетах, крім усього іншого, присмачені масою ароматизаторів, консервантів, органічних масел і синтетичних добавок.

Чи корисний йогурт, і які цінні властивості він несе у собі?

Якщо говорити про самостійному приготуванні домашнього йогурту, особливо якщо він виготовляється за всіма стандартами, він дійсно є вельми цінним для нашого організму продуктом.

У спектр його позитивних впливів на наше здоров’я входить:

  • Нормалізація обмінних і травних процесів;
  • Ліквідація патогенних мікроорганізмів з органів ШКТ (особливо кишечника, звідки вони і всмоктуються в кров);
  • Імуностимулюючий та імуномодулюючий ефект (мікрофлора, концентрирующаяся в кисломолочному продукті, дійсно стимулює захисні функції).

Йогурт містить фосфором і кальцієм – елементами, без яких складно уявити собі нормальне функціонування людського організму. У 100 г натурального йогурту міститься близько 25% від добової норми кальцію, а також до 15% від добової норми фосфору.

Такий продукт можна виготовити самостійно, за допомогою молока і закваски. Але врахуйте, що тут важливо дотримати пропорції і не переборщити, інакше концентрація заквасочних мікроорганізмів перевищить всі мислимі і немислимі межі.

Якщо ж ви не дуже хочете «заморочуватися» з приготуванням справжнього домашнього йогурту, потрібно правильно вибрати кисломолочний продукт в магазині. Перше, на що варто звернути увагу – так це термін його придатності. Будь-яка людина, що знаходиться в здоровому глузді, зрозуміє, що йогурт, присмачений, до того ж, шматочками фруктів або соком, не може зберігатися місяць.

А деякі «імунологічніпродукти і зовсім зберігаються протягом 6 і більше місяців! Стає цілком очевидно, що такий термін зберігання може забезпечити тільки істинно могутній консервант (або їх комбінації). В даному випадку, вживати йогурт опиниться в кращому випадку марно. А в гіршому – вкрай небезпечно.

Питні йогурти нового покоління містять самий сучасний, і, разом з тим, найнебезпечніший консервант E1442. По суті, ця речовина є величезною молекулою, яка вилучається з кукурудзяного крохмалю. Практикуючі медики стверджують, що саме ця добавка може спровокувати панкреонекроз – важке і необоротне захворювання підшлункової залози.

Крім усього іншого, дана речовина видобувається переважно з генномодифікованої кукурудзи, яка дійсно сильно «б’є» по желчевыводящим шляхів та підшлункової залозі, порушуючи роботу цих органів і провокуючи розвиток важких патологій в хронічних формах.

Чи варто ризикувати? Чи Не краще виготовити домашній йогурт, присмачивши його фруктами, сухофруктами, соками і горіхами на свій смак? Відповідь очевидна.

Давайте домовимося – справжній йогурт не може зберігатися більше 7 діб. Тому якщо в графі про терміни зберігання ви бачите більшу цифру – сміливо ставте баночку назад на прилавок. Крім того, варто уникати продукції з варіативними назвами, на зразок «биогурт», «фругурт», «йогуртовіч» і т. п. За цими пристойними найменуваннями виробник, як правило, приховує справжню хімічну бомбу, яка ховається в строкатій баночці.

Візьмемо для розгляду всім відомі йогурти «Данон», які вже неабияк набридли своєю нав’язливою рекламою і набили оскому. Чи знаєте ви, що в Європі виробника даної продукції було заборонено використовувати приставку «біо»? Саме так йогурт і звернувся до не менш відому і популярну «Активія». Справа в тому, що нічого спільного з «біо» йогурт не має, а отже, виробник не має права вводити покупців в оману, згідно з чинним європейським законам.

Йогурт і фрукти

Щоб бути більш привабливим, ніж звичайна простокваша, йогурт просто необхідно бути смачним. Адже ми воліємо їх не за схожість з кефіром або ряжанкою, а за ніжний фруктовий смак, чи не так? В особливій пошані у нас продукти з великими шматочками ягід та фруктів, які, здавалося б, не викликають ніяких підозр – персик як персик, полуниця як полуниця, вишня як вишня. Але не поспішайте радіти.

Справа в тому, що фруктові кислоти, присутні у фруктах, не «дружать» з заквасочными мікроорганізмами, і провокують зовсім небажані для здоров’я хімічні реакції. З цієї причини у виготовленні використовуються виключно заморожені плоди, які давно втратили свої цінні властивості.

Все більшу популярність набирають йогурти зі злаками і сухофруктами, особливо, мюслі і чорносливом. Користь йогурту з чорносливом справді не можна заперечити (правда, тільки в тому випадку, якщо базовий продукт натуральний). Взаємодія кисломолочних бактерій і амінокислот стає справжньою панацеєю для погано функціонуючого кишечника.

Всі жінки, які споживають йогурт з чорносливом, наголошують на собі нормалізацію стільця. А адже це дуже актуально для тих, хто стежить за своїм здоров’ям. Користь йогурту з мюслі або злаками також має місце. Справа в тому, що цільнозернові культури і висівки втрачають практично всі свої корисні властивості при термічній обробці. Тут її немає, а значить, ударна доза вітамінів групи В вам гарантована! Крім того, адекватного її засвоєнню посприяють ті самі, вже відомі вам, лактобактерії.

Деякі жінки стверджують, що оптимальний час прийому кисломолочного напою – пізній вечір. І правда тут полягає зовсім не в принципі «відмови від вечері». Що несе йогурт, з’їдаються на ніч – користь чи шкода? Безумовно, перше! Під час сну наші метаболічні процеси практично зупиняються, а активація корисної мікрофлори в цей період стає справжньою панацеєю від зашлакованості та застійних явищ.

Якщо пити йогурт кожен вечір (знову ж таки, за умови його натуральності), ви самі не помітите, як станете бадьоро і легко прокидатися, щодня ходити в туалет, залишатися в тонусі протягом усього дня.

Окремої уваги варта сама закваска, оскільки сучасні жінки взяли моду споживати її в чистому вигляді.

Користь і шкода закваски для йогурту складно оцінити, не знаючи концентрації корисних штамів бактерій у ній, її терміну зберігання та складу. Загалом, вибирати її варто за тим же принципом, що і сам йогурт. Будьте здорові і харчуйтеся правильно!

Залишити коментар