Чи товстіють від сала?

Всі відкриті джерела стверджують, що для схуднення людині потрібно обмежити себе в жирній їжі, а також намагатися не вживати нічого висококалорійного. З цієї причини особливої корекції підлягає та частина тарілки, яка являє собою їжу тваринного походження.

Якщо м’ясо – то тільки птах, обов’язково без шкіри, щоб уже напевно не знайти ні грама жиру. А що ж з салом? Товстіють від нього?

Як сало впливає на організм?

Цей продукт був популярний ще в стародавні часи, причому і як компонент гарячих страв, і як закуска, і як жир, на якому обсмажували їжу, адже на той момент ні масла, ні соняшникової олії в сучасному виконанні не існувало.

Звичайно ж, тоді про схуднення не замислювалися зовсім, особливо з урахуванням того, що людина чимало рухався, і вся їжа йшла тільки на підтримку енергії. Зараз же інший розпорядок життя, інші пріоритети – все призвело до того, що сало почало пропадати зі столу. Дивно, але дієтологи вважають таку дію помилковим.

  • Сало – хороше джерело білка: в шматочку вагою 100 г перебуває 2,1 м, хоча при цьому в ньому надлишок жирів – 89 р.
  • В салі дуже мало шкідливого холестерину, зате є маса корисних жирних кислот. Про стандартному наборі мінералів і вітамінів взагалі говорити не доводиться: майже вся група В, ретинол, цинк, селен, марганець, мідь, фосфор.
  • Завдяки тому, що сало плавиться вже при температурі 37 градусів, воно легко засвоюється організмом.
  • Речовини, що містяться в салі, допомагають організму зміцнювати імунітет, покращувати стан хрящової тканини, а також позитивно впливають на міцність судинних стінок.

Безумовно, у свіжому або солоному вигляді сало значно корисніше, ніж піддане термічній обробці, особливо смаження. І, звичайно ж, якщо його поєднувати з жирним м’ясом, це не тільки негативно відіб’ється на талії, але і не сподобається всьому шлунково-кишковому тракту. Однак про користь або шкоду сала для фігури не можна говорити однозначно.

Можна сало під час дієти?

По калорійності цей продукт може легко зрівнятися з вершковим маслом і навіть перевершити його, адже в шматочку вагою 100 г цілих 797 кКал, а в солоному і того більше – 816 кКал, що становить більше половини добової норми для жінки вагою 55-60 кг.

Якщо врахувати, що дієтологи радять намагатися укласти повноцінний прийом їжі (тобто не перекус, а сніданок, обід або вечерю) у 300-400 кКал, в залежності від цілей, рівня фізичної активності і т. д., сало вже виходить за ці рамки.

Однак якщо відповідати на питання, товстіють від сала (свинячого і не тільки), то тут все неоднозначно.

  • Поправитися можна від будь-якого продукту, якщо ним зловживати – з цієї позиції небезпечні навіть яблука.
  • Зовсім відмовлятися від жирів не можна навіть дівчатам, які намагаються терміново скинути вагу: норма в 0,8 г на 1 кг ваги вважається мінімальною, яка допомагає зберегти здоров’я.
  • Ще один цікавий момент – сало позбавлене вуглеводів, представляючи собою сплав білків і жирів, тому воно сприяє швидкому отриманню ситості.

Дієтологи зазначають, що допустима (і навіть корисна) для людини норма сала на добу – близько 30 м, якщо відсутні високі фізичні навантаження, а при їх наявності показник підвищується до 80 г. Особам із зайвою вагою бажано уникати сала або з’їдати не більше 10 г в день. Це майже ті ж цифри і рекомендації, що лікарі висувають до вершкового і оливкового масел, повний відмова від яких теж не рекомендований.

Щоб не довелося з’ясовувати на практиці, товстіють від солоного сала, і як позначиться вживання цього продукту на Вашому організмі, поєднуйте його з чорним хлібом і великою кількістю зелені, не комбінуйте з м’ясом/беконом і пам’ятайте про добовій нормі.

Залишити коментар