Чи шкідлива натяжна стеля для здоров’я?

Натяжні стелі набувають все більшу популярність. Це обумовлено відносно доступною ціною і прекрасною «зовнішністю». Завдяки ним можна швидко і ефективно приховати всі «горбистості» і шви і надати поверхні естетичний вигляд.

Ось тільки існує думка, що натяжна стеля шкідливий для здоров’я. Чи Так це, спробуємо з’ясувати.

Якими бувають натяжні покриття?

Їх підрозділяють на два види — тканинні та полівінілхлоридні (ПВХ). Обидва типи мають як свої переваги, так і негативні риси. Розглянемо докладніше кожен.

 • ПВХ стелі. Це популярний і відносно недорогий вид. Вони можуть бути різних текстур, видів і кольорів: напівпрозорі, перламутрові, сатинові, замшеві, матові, глянцеві, ексклюзивні, з фотодруком і ефектом зоряного неба. Ще одна перевага — це вологонепроникність, що дозволяє використовувати їх у ванних кімнатах і легко відновити навіть після затоплення. Єдиний візуальний мінус покриття — наявність малопомітного шва. Найчастіше ПВХ-стелі виготовляються під розміри конкретного приміщення, для цього зварюючи широкі смуги полівінілхлориду на спеціальних верстатах. Під час монтажу полотно нагрівають газовими гарматами і потім натягують на каркасний профіль.
 • Тканинні стелі — більш дорогий і безшовний вигляд. Їх виробляють з поліестерових ниток і просочують поліуретаном. Полотно не потребує індивідуальної підгонки і продається в рулонах шириною 5 метрів. Їх без попереднього розігрівання натягують на каркас. Цей вид має більш мізерну колірну гаму і вибір фактур.

Переваги натяжних стель перед іншими видами обробки:

 • ідеальна поверхня, маскує всі нерівності стелі, кабелю, вентиляції і т. д.;
 • широкий вибір кольорів, текстур і дизайнів;
 • завдяки каркасів можна надавати стелі будь-яку форму: арочну, конусну, багаторівневу і т. д.;
 • не вимагають додаткового фарбування, побілки. Не вигорають, не розтріскуються, не деформуються;
 • простота установки. Не потрібно робити ніяких попередніх маніпуляцій — зачищення, вирівнювання, вирівнювання. Всі роботи, включаючи підключення освітлення, можна провести за один день;
 • відсутність пилу і будівельного сміття;
 • не накопичують статичну електрику, завдяки чому не притягують до себе бруд і пил. Легко миються звичайним мильним розчином;
 • мають шумоізоляцією;
 • легко демонтуються без пошкодження полотна.

Шкідливий натяжна стеля для здоров’я?

Що стосується тканинних стель, то їх виробляють в основному в Німеччині і Франції. Вони вважаються «дихаючими» і мають сертифікат якості ISO. Це означає, що такі поверхні відповідають всім світовим стандартам безпеки і придатні для використання в житлових приміщеннях, в медичних, шкільних і дошкільних установах. До мінусів можна віднести невеликий асортимент при досить високій вартості.

ПВХ-стелі, створені провідними виробниками, теж мають сертифікати якості, що підтверджують їх безпеку. Можна сказати, що вони не більш шкідливі, ніж пластикові вікна, лінолеум, вода з пляшок і вінілові шпалери. Виробники стверджують, що при добрій вентиляції в приміщенні натяжна стеля не шкідливий навіть в дитячій спальні. Але можна довіряти їхнім обіцянкам?

Щоб відповісти на це питання, розглянемо детальніше склад полотна. ПВХ складається з нафтопродуктів і хлору. У чистому вигляді цей полімер твердий і крихкий, і для додання еластичності в нього додають пластифікатори. А також біоциди і метали — для кольору і захисту від грибків. В цілому до складу матеріалу, з якого виготовляють натяжні стелі, входить, крім ПВХ, більше 150 різних сполук.

Полівінілхлорид оточує нас всюди: в пластикових картах, контейнерах для їжі, в оббивках автомобілів і меблів, зубних щітках, корпусах різної техніки і т. д. Звичайно, його і інші компоненти (такі як фенол і формальдегід), що входять до складу полотна, повністю безпечними назвати не можна, але токсичні речовини вони виділяють тільки при нагріванні. А змонтувати його без нагріву неможливо. Саме тому навіть якісний стеля перші пару днів буде виділяти в невеликій кількості шкідливі токсини. У цей час краще не ночувати в кімнаті і постійно її провітрювати.

Якщо запах не вивітрюється довше, то велика ймовірність, що була придбана підробка. У контрафактних виробах недобросовісні виробники використовують більш дешеві і заборонені компоненти, випаровування яких дуже небезпечні для організму. Крім того, навіть після встановлення в кімнаті можливі перепади температур: стеля може нагріватися від освітлювальних і опалювальних приладів, а також від прямих сонячних променів.

Відгуки про те, чи шкідливі натяжні стелі для здоров’я, поділяються на два табори. Одні користувачі ратують за зручність, красу і простоту установки, інші ж пишуть про те, що стали гірше спати після такого ремонту, і їх почали турбувати нудота і головний біль. Негативно висловлюються з приводу такого виду обробки і медики. Вони вважають, що фенол і формальдегід несуть із собою реальну загрозу для здоров’я і негативно позначаються на нервовій та імунній системі, органах дихання та слизових оболонках.

Як вибрати якісний товар?

 • Вимагайте екологічні сертифікати якості та висновки тестувань про безпеку даного виду покриття.
 • Не купуйте у підозрілих постачальників товар дешево — краще обрати виробника з відомим ім’ям і великим досвідом роботи на ринку будівельних матеріалів.
 • Якщо після монтажу запах фенолу не вивітрюється більше двох тижнів, можна з упевненістю припустити, що вам встановили дешеву китайську підробку. Від такого покриття необхідно терміново позбуватися.

Підводячи підсумок всьому викладеному вище, можна сказати, що полівінілхлоридні стелі краще не встановлювати у кухнях і дитячих спальнях, так як склад навіть сертифікованих матеріалів не можна назвати нешкідливим, і вони виділяють при нагріванні токсичні речовини. Якщо ви все ж зважилися на подібний вид обробки, подбайте про те, щоб приміщення мало хорошу вентиляцію. Тканинні стелі, на відміну від своїх ПВХ-конкурентів, більш безпечні, так як не містять у своєму складі фенолу і пропускають повітря, не створюючи в приміщенні парникового ефекту.

Залишити коментар