Чи потрібно сповивати дитину

Процес сповивання діточок використовувався батьками ще з давнини. У наших пращурів це було деяким видом мистецтвом, метою якого вважалося забезпечення безпеки дитини від негативного впливу зовнішнього середовища.

В сучасності величезна кількість батьків змогли відмовитися від звички сповивати дітей, але в Африці і в східних державах сповивання все так само вважається найважливішим аспектом догляду за новонародженим. Суперечки про те, чи треба постійно сповивати новонародженого дитини, не вщухають. Кожен батько відповідь на це питання дасть сам, але перед цим треба було б вивчити позитивні та негативні сторони сповивання.

Плюси сповивання

Для початку спробуємо розібратися — навіщо сповивати дитини:

  1. Дитина відразу ж після народження і до трьох місяців не здатний контролювати рухи ніжок і ручок. Мимовільні рухові процеси під час сну здатні розбудити малюка, а іноді навіть і налякати. У такій ситуації туге спеленывание дозволяє запобігти неконтрольовані рухи кінцівок.
  2. Відомим фактом є й те, що у маленьких дітей часто виникають коліки і біль у животі, що може викликати у них появу плачу. Таким чином, і у мами буде безсонна ніч. У такій ситуації, сповивання новонародженого дозволить зігріти йому животик пелюшкою, пригорне її до пупка і біль зменшиться.
  3. Сповивання новонародженого може нагадати материнський животик зсередини, в якому він проводив цілих дев’ять місяців, де йому було комфортно і тепло, де він був повністю захищений від зовнішнього світу. Пелюшки в деякій мірі є імітаторами попереднього етапу життєвого крихти.
  4. Загортання в пелюшку зажадає набагато менше матеріальних витрат батьків. Дитина росте постійно, а, отже, сорочечки, повзунки та комбінезони необхідно буде регулярно міняти. А, як відомо, це недешево. Пелюшки в свою чергу мають безліч переваг. Швидко вирости з них не вийде. Прання та прасування даної речі не додасть зайвих клопотів.

Думки психологів та педіатрів з приводу сповивання дітей

На сьогоднішній день психологи і педіатри погоджуються з думкою індіанців, які говорили: «Сповивання в собі несе дисципліну і підпорядкування». У зв’язку з цим, якщо у батьків є бажання виростити слухняного малюка, то від сповивання відмовлятися не потрібно.

Психологами було помічено, що діти, яких залишають довго перебувати без пелюшки, згодом набагато довше пристосовуються до власних ручок, ніж ті діти, яких з ручками знайомили поступово. До того ж якщо не сповивати новонародженого, він буде рости неспокійним.

У свою чергу педіатри кажуть: «Сповивання лікувально діє на новонароджену дитину, а туге сповивання здатне попередити викривлення його ніжок». Для цього потрібно здійснювати вузьке сповивання дітей. Насправді ж цей факт буде залежати не тільки від сповивання, але і від наявності вітаміну D і рахіту в організмі малюка. У дітлахів з рахитизмом і дефіцитом вітаміну D в будь-якому випадку буде розвиватися кривоножие. Також є думка, згідно з яким діти, яких сповивають, набагато менше схильні до хвороб, тому що пелюшка тримає новонародженого в теплі.

Щоб зрозуміти, потрібно вузько сповивати дитину, важливо вивчити всі «за» і «проти» даного типу загортання. Сучасні педіатри стверджують, що постійне використання вузького сповивання призводить до порушення розвитку кульшового суглоба новонародженого. Крім цього в давнину передбачалося, що вузьке сповивання допомагає боротися з гіпертонусом дитини, але сучасні експерименти відкидають це, тому що при здійсненні вузького завертання в пелюшку дитина не здатний рухатися, а при цьому м’язи не будуть зміцнюватися.

Якщо говорити про те, чи потрібно широко сповивати новонародженого дитини, то тут педіатри сучасності погоджуються з тим, що в деякій мірі воно корисно. Широке сповивання є помічником при дисплазії кульшових суглобів, тому ортопеди часто рекомендують матусям цей вид сповивання. У безлічі випадків широке сповивання треба застосовувати і в якості профілактики дисплазії у новонародженого.

Чи можна обійтися без сповивання

Безліч сучасних батьків віддають перевагу пелюшок лише в тій ситуації, коли починають помічати, що новонароджений після того, як його запеленают не плаче і не вередує. Мамам потрібно пам’ятати, що приймати рішення про те, чи треба взагалі сповивати дитину, не так вже й просто. У будь-якій ситуації, прийняття такого рішення повинно бути обдуманим і зваженим. Також при цьому важливо враховувати індивідуальні особливості і потреба сповивання окремо для кожного організму.

В процесі сповивання новонароджених діток є свої недоліки і переваги, і всі мами має право зробити вибір, чи підійде це для її малюка або не підійде. До того моменту поки не народилася дитина, навряд чи вийде зробити вибір щодо сповивання. Таке рішення можна прийняти лише тоді, коли малюк вже з’явився на світ. Це пов’язано з тим, що кожна дитина індивідуальна, а, отже, деякі з народження відмовляються від сповивання, намагаючись вибратися з пелюшки, а деякі без нього і заснути не зможуть.

Все ж в денний час доби батькам краще відмовитися від сповивання малюка, тому що в цей період часу діти особливо активно сприймають інформацію і розвивають свої м’язи ніжок і ручок.

У ситуації з важкими пологами, безліч новонароджених переживають травму. Вони тривалий час не здатні пройти етапи адаптації до навколишнього середовища. У таких дітей може виникнути бажання спати в пелюшках навіть до двох місяців. У зв’язку з цим краще дати можливість новонародженому спокійно адаптуватися до зовнішнього світу і освоїтися в ньому. У такій ситуації квапити події не треба, і сповивання при цьому може принести набагато більше користі.

Способів сповивання, а також фіксації малюка без пелюшки предостатньо. Якщо ви все ж вирішили сповивати малюка познайомтеся зі всіма способами сповивання, не тільки пелюшка несе всі ті функції, що описані вище, зараз створюється безліч дитячого одягу в яку можна загорнути новонародженого найбільш зручним для нього і для вас способом.

Якщо вже батьки вирішили сповивати дитину, то вік найбільш підходящий для завершення сповивання для певного організму малюка буде відрізнятися. Деякі легко перестають користуватися пелюшками в 10 днів свого життя, а деякі — на півроку. Заходи тривалості сповивання важливо визначати відсутністю або наявністю «вскидываний» малюка.

Чи потрібно сповивати дитину розповідає лікар педиатор:

Залишити коментар