Чи потрібно наближати родову діяльність?

Вагітність необов’язково закінчується на 40 тижні. Народити можна на 38, 41 і навіть на 42. І при будь-якому варіанті вагітність буде вважатися нормальною і доношеною. Все залежить від індивідуальних особливостей жінки і від тривалості її менструального циклу. Якщо він тривалий, швидше за все, пологи можна чекати на 42 тижні, короткий – до кінця 38. Але як швидко народить жінка – від цього параметра не залежить.

Навіщо викликати пологи самостійно?

Іноді в умовах стаціонару лікарі проводять допоміжну терапію, яка сприяє відкриттю шийки матки, щоб викликати родову діяльність раніше. Ці дії завжди обгрунтовані – причиною їх є занепокоєння за здоров’я жінки або стан дитини.

Жінки ж замислюються, як самостійно викликати пологи частіше тому, що просто втомилися перебувати вагітними – живіт заважає виспатися.

Первородящі не підозрюють, що після того, як дитина з’явиться на світ, вдосталь поспати не вдасться ще рік, звичайно, якщо поруч немає турботливих бабусь і коштів на няню.

Варто замислюватися, як самостійно на 40 тижні викликати пологи, якщо здається, що перехаживаешь?

Адже про стан лікарі судять за результатами обстежень, а жінка спирається на «материнський інстинкт».

Показання до стимуляції родової діяльності

Показаннями для того щоб викликати ранні пологи в умовах стаціонару, є наступні обставини:

 • прееклампсія або пізній гестоз – стан викликає загальну інтоксикацію;
 • декомпенсація вад серця або інших захворювань серцево-судинної системи;
 • переношування плода, підтверджена обстеженнями;
 • раннє вилиття навколоплідних вод;
 • порушення внутрішньоутробного стану плоду;
 • завмерла вагітність;
 • відшарування плаценти.

При цьому завжди вирішується питання: чи раціонально допускати жінку народжувати самостійно, або кесарів розтин для неї – більш безпечний варіант.

Способи стимуляції

Способи стимуляції діляться на медикаментозні і механічні.

До медикаментозним відносяться: розтин плодового міхура, введення простагландинів і окситоцину.

В останньому випадку вагітність повинна бути доношена, а шийка матки зріла і підготовлена до пологової діяльності, інакше організм не зреагує на окситоцин.

Для прискорення розм’якшення шийки матки вводять спеціальні препарати: «Динопростон», «Динопрост» або «Мифепростон».

Механічні способи:

 • лікар намагається відшарувати нижній полюс плодового міхура, розтягуючи шийку матки при огляді;
 • введення в родові шляхи простагландину;
 • використання катетера Фолея або акушерських паличок.

При попередніх оперативних втручаннях на гінекологічні органи, підтікання навколоплідних вод, патології тазу, астмі, підвищеному внутрішньоочному тиску та порушення функції нирок стимуляції не проводяться. У разі необхідності прискорити розродження виконується кесарів розтин.

Як самостійно викликати швидкі пологи

Зазвичай жінки йдуть на ці заходи, якщо їх лякає перспектива чекати пологової діяльності в стаціонарі. Буває, що й самі лікарі дають пораду, як викликати пологи самостійно на 41 тижні – так як, на їхню думку, матуся «перехаживает».

Процес можливо прискорити, якщо шийка вже підготовлена – лікар на черговому огляді вже сказав, що вона розм’якшена, помилкові перейми – вісники – вже приходять неодноразово.

Живіт опустився – вагітна матка перестала підпирати діафрагму.

Це може статися вже на 38 тижні, і тоді можна спробувати викликати пологи самостійно.

Приступаючи до стимуляції родової діяльності, спочатку слід повністю скласти сумку, в якій будуть необхідні документи – обмінна карта і паспорт, а також речі, потрібні під час пологів: одноразові пелюшки, нічна сорочка, халат, зручні тапочки і все інше, що необхідно брати в пологовий будинок.

Фізичне навантаження

Простимулювати початок родової діяльності може фізичне навантаження.

Народні способи рекомендують:

 • помити підлогу на корточках;
 • походити боком по сходах вгору;
 • прогулятися по вулиці – в цьому випадку потрібно вибрати маршрут ближче до роддому.

Тільки підвищувати фізичну навантаження, особливо якщо до неї не звикли, потрібно обережно. У разі перевантаження можна спровокувати відшарування плаценти.

Є ще один недолік цього методу. Якщо мета виявиться досягнута і пологи вдасться наблизити – вони почнуться після сходження на якийсь поверх або після кросу, організму жінки буде важко впоратися з ними без медичної допомоги. Вона буде стомлена стимуляцією, сутички виявляться недостатньо енергійними. У цьому випадку буде потрібно стимуляція медикаментозними засобами, що небажано.

Стимуляція травної системи

Прискорюють появу сутичок всі засоби, що стимулюють кишкові скорочення: проносні препарати або клізма. Побічний ефект – кольки і діарея, однак родова діяльність з’являється протягом кількох годин. Не так давно жінкам в пологовому будинку для стимуляції давали касторку з чорним хлібом – цілком медичний метод.

Більш щадний метод – перехід до раціону на основі продуктів, що мають послабляючи властивості. Це не дуже швидкий спосіб – але абсолютно нешкідливий.

В денне меню вводять петрушку, м’ятний і малиновий чай, салат із вареного буряка з олією. 3-4 дні подібної дієти – і почнуться самостійні пологи з дозрілої шийкою матки – малиновий відвар підвищує вироблення естрогенів, а петрушка дає поштовх до синтезу окситоцину.

Швидкому дозріванню шийки матки допомагає препарат на основі олії вечірньої примули. Капсули продаються в аптеках без рецептів, гінекологи дуже часто рекомендують їх придбати жінкам в кінці 3 триместру.

Ванна

Якщо немає перепадів тиску або артеріальної гіпертензії, можна спробувати попаритися в гарячій ванні.

Самостійно це робити не рекомендується – обов’язково повинен бути помічник.

Раптом почнуться перейми, і вибратися з ванни самостійно не вдасться.

Тривалість процедури – не більше 15 хвилин, температура води – не вище 38?С.

Ароматичні масла у воду ванни не додаються – всмоктування через шкіру в кровотік може бути небезпечно для майбутнього немовляти. Для повного розслаблення можна ефірне масло гвоздики або троянди розпорошити в повітрі – 2-3 краплі кошти в аромалампу на стандартну гігієнічну кімнату.

Секс як стимулятор пологової діяльності

Найбільш дієвим способом, яким можна викликати пологи самостійно, вважається секс. Під час статевого акту збільшується кровопостачання органів малого тазу, шийка матки стимулюється механічним впливом. Простагландини, які знаходяться в спермі, сприяють швидкому дозріванню шийки матки.

Метод найбільш приємний, але найбільш небезпечний. Може статися розрив плодового міхура, і можна не встигнути доїхати до пологового будинку.

Чоловік не стерильний, а пробки, захищає матку від впровадження хвороботворної флори, вже немає. Навіть
при відсутності патогенних мікроорганізмів, кислотність піхви порушиться, підвищиться активність умовно-патогенної флори – Кандиди або гандареллы. Надалі дитина може заразитися, проходячи по родових шляхах.

Багато фахівців стверджують, що не варто прискорювати пологи штучними методами. Природа сама знає, коли дитина має з’явитися на світ.

Пологи все одно приходять пізніше або раніше. На стані немовляти пологова діяльність – якщо вона викликана природними причинами – не відображається незалежно від терміну.

Залишити коментар