Чи передаються ВІЛ, гепатит, туберкульоз, хламідіоз, сифіліс через поцілунок?

Визначенням «поцілунок» означають свідоме дотик губами до одушевленному або неживого предмету. Існує навіть наука – філематологія – і фахівці, що вивчають психологічні і фізіологічні особливості поцілунку людини.

Якими бувають поцілунки?

Не тільки в людському суспільстві поцілунок став способом вираження емоцій і прояву почуттів. Деякі ссавці – бонобо і шимпанзе – таким же чином висловлюють ставлення один до одного.

Поцілунки бувають різні:

 • любовні;
 • дружні;
 • ввічливі;
 • щирі;
 • нещирі;
 • емоційно-пристрасні;
 • ритуальні…

Цілують одушевлені і неживі предмети: дітей, коханих, батьків, друзів, тварин, прапор і землю біля рідного порога.

Вчені вважають, що поцілунки мають особливі позитивні якості.

Користь від дотиків губами

Стоматологи вважають, що поцілунки стимулюють вироблення слини, що сприяє видаленню зубного нальоту і зміцненню зубної емалі.

Під час пристрасного поцілунку у здорових людей частішає дихання в 3-4 рази, а під час звичайного – в 1,5-2. Прискорюється кровотік, серце збагачується киснем, виробляється серотонін – гормон щастя, і купірується вироблення кортизолу – гормону стресу. Все це позитивно позначається на роботі серцево-судинної системи і зміцнює міокард.

При поцілунку виробляються і інші гормони – ендорфін і адреналін. Завдяки эндрофину організм долає депресивні стани, а адреналіну – викликає найсильніші емоції.

Виходить, що дотик губами рятує від травм, так як органічна реакція нагадує ту, яка відбувається при стрибку з парашутом або гонки по пересіченій місцевості.

Любителі поцілунків старіють повільніше – під час характерного руху залучається понад 30 лицьових м’язів, що тонізує шкіру обличчя і перешкоджає утворенню зморшок.

Під час поцілунків відбувається обмін флорою – як і корисної, так і не дуже. Нові бактерії активізують імунну систему, імунітет підвищується – так вважає Ульф Беминг, лікар з Австралії. Слина людини містить більше 240 бактеріальних культур.

Дуже прикро, що імунітет підвищується не завжди – в деяких випадках він падає, так як відбувається зараження деякими небезпечними хворобами.

Чим можна заразитися через поцілунок?

Те, що через поцілунок можна заразитися, помітили ще стародавні іудеї – саме тому за Старим Заповітом покійного близького заборонено цілувати – навряд чи сторонні люди будуть торкатися губами до чужого трупу. (Патологічні стани в даному контексті не розглядаються.) Хвороботворна флора передається через поцілунок навіть при вираженні шанобливості до неживого предмету. Прапор цілують зазвичай зі стиснутими губами, легко торкаючись ними полотна, а ось до ікон – моля про зцілення – проникають надовго.

Гарантії, що з подібною же проханням і подібним проявом вдячності звернувся незадовго до цього має інфекцію – ні. Наприклад, багато патогенні мікроорганізми, що викликають захворювання травної системи, зберігають свою «живучість» до 10-21 дня, а паличка Коха – туберкульозна бацила – до 7 років!

Так що не варто запитувати, чи можна заразитися через поцілунок?

Краще уточнити, які інфекції передаються разом зі слиною.

 1. Стоматити;
 2. Тонзиліти;
 3. Гайморити;
 4. Риніти;
 5. Бронхіти;
 6. Пневмонії різної етіології.

Збудники цих хвороб локалізуються в органах і слизової оболонки носоглотки і дихальних шляхів. Не варто лобзать хворающего сезонними інфекціями – ризик інфікуватися вище 90%.

Чи можна заразитися туберкульозом через поцілунок?

Безсумнівно. Як вже згадувалося, паличка Коха проявляє надзвичайну стійкість. Туберкульозом заражаються не тільки при дотику губами до губ. Ця хвороба може локалізуватися у всіх органічних системах і поширюватися по кровотоку.

Після виділення бактерії Helicobacter pylori, що викликає ерозійні захворювання органів травлення, з’ясувалося, що вона передається разом зі слиною, але! Тільки людям, які мають низький імунний статус.

Чи передається гепатит і мононуклеоз?

Чи можна заразитися гепатитом С через поцілунок, а також іншими видами цієї дуже небезпечної хвороби?

Гепатит А – тобто цілуючи хворіє – безсумнівно, а ось про зараження формами і йдеться тільки теоретично – документального підтвердження інфікування таким способом поки не зареєстровано.

Велика ймовірність передати вірус Епштейна-Барра (ВЕБ), виявляючи любов до власної дитини. Мононуклеозом більшість дітей хворіють саме після дотиків губами оточуючих дорослих – захворювання у людей, з сильним імунітетом, протікає безсимптомно. У більшості дітей хвороба протікає в легкій формі і імунітет виробляється на все життя, у декого виникають досить серйозні ускладнення, які несприятливо позначаються на стані серця, нирок, легенів, головного мозку.

Венеричні хвороби

Чи можна заразитися сифілісом через поцілунок?

Бувають сифілітичні ангіни, шанкр може виникати на слизовій ротової порожнини. Документально зазначено, що така форма захворювання виникає після орального сексу, але в подальшому виникає небезпека зараження сифілісом через поцілунки і побутовим шляхом.

При еротичні пестощі можна «підхопити» гонорею – її збудники також можуть локалізуватися в мигдалинах.

Чи можна заразитися хламідіозом через поцілунок?

Близько 5% хвороб дихальних шляхів дійсно спровокувало впровадження хламідій, але такі запальні процеси протікають досить легко і важких наслідків, безпосередньо в місцях локалізації патогенних мікроорганізмів, не викликають. Поширюючись по кровотоку, інфекція чекає «свого часу», але якщо урогенітальна підживлення відсутня, інфекція не активується.

Небезпечний поцілунок людини, що хворіє генералізованим (гострим) хламідіозом – тільки тоді в слині буде достатня кількість патогенної флори, яка подолає їдкий бар’єр шлунка і потрапити в організм.

Найбільш часто передається через цілування папилломовирус, і не обов’язково пестити один одному оральну зону. Папіломи можуть з’явитися на будь-якій частині тіла, і якщо вони активно підростають, є ризик переродження і метастазування.

Вагітним жінкам при поцілунках може передатися цитомегаловірус, який може викликати:

 • завмерлу вагітність;
 • викидень;
 • ускладнення у майбутніх немовлят.

Чи можна заразитися ВІЛ через поцілунок?

Небезпека зараження ВІЛ сильно перебільшена. Поки зафіксований тільки один випадок подібної передачі інфекції, і то – у жінки в роті був запальний процес, а у її партнера – активна форма Сніду. Так і жили подружжя разом близько 7 років, так що є вірогідність, що вони просто забули про захисних засобах під час сексуальної близькості.

Гепатит і ВІЛ передаються через кров, для зараження цими інфекціями. Щоб вони передалися, потрібні певні умови – наявність кровоточивих областей в ротовій порожнині обох партнерів.

Інші хвороби і фактори ризику

Не варто обмінюватися оральними ласками з хворими на кишкові інфекції. Дизентерія, тиф, холера і подібні захворювання передається через слину. Більш того, після будь-якого контакту з такими хворими необхідно помити руки.

При купівлі губної помади жінки повинні звернути увагу на її якість. Якщо не замислюєтеся про своє здоров’я, пожалійте партнера! Недоброякісні постачальники можуть використовувати добавки, що викликають онкологічні процеси в організмі. Поцілунки при використанні неякісної косметики небезпечні для здоров’я.

Найбільш часто при ласках губами передається герпес. Його навіть називають «хворобою поцілунків». Вилікуватися від герпесу неможливо – тільки позбутися від характерних симптомів: пухирців на губах, які в подальшому викликають виразкові дефекти.

Існує думка: для того, щоб позбавитися від герпесу назавжди, потрібно поцілуватися з людиною, у якого герпесу ніколи не було. У нього імунітет, і він передасться при обміні слиною. Це помилка, швидше друга людина захворіє герпесом, ніж одужає хворий.

До того ж зустріти людини, у чийому організмі не було б цього вірусу, практично неможливо. Швидше, у партнера просто сильний імунітет.

Так чому б не підвищити свій імунний статус активним життям, переходу до збалансованого режиму праці і відпочинку, раціональним харчуванням? Тоді і ризик «підхопити будь-яку інфекцію при поцілунках знизиться до мінімального.

Залишити коментар