Чи передається людині лишай від кішок?

Кішки – милі істоти, які нікого не залишають байдужими. Здавалося б, ці пухнасті грудочки можуть приносити лише позитивні емоції і умиротворення. Але іноді кошенята хворіють такий інфекційною хворобою, як стригучий лишай, яка може переноситися від однієї тварини до іншого.

Протікає хвороба не самим естетичним чином. При вигляді вихованця, який страждає такою недугою, виникає логічне запитання – чи передається людині лишай у кішок? На жаль, відповідь позитивна.

Можливі шляхи зараження

Спори даного захворювання напрочуд живучі: вони можуть тривалий час функціонувати навіть в грунті або траві, а значить, легко перенестися в квартиру або будинок, наприклад, на взуття. Саме таким чином може заразитися домашній вихованець.

  • Що стосується людини, то він легко може перейняти заразу, просто погладивши кішку. Безсумнівно, що ризик зараження позбавляємо від вуличного тварини набагато більше, ніж від його домашнього родича.

Варто зазначити, що прямий контакт – не єдиний варіант. Захворювання може вразити людину через предмети побуту – меблі, килими, іграшки і так далі. Майте на увазі, що зовні здорова тварина не обов’язково може бути таким насправді. Деякі кішки є лише носієм зарази, яка може ніяк не проявлятися.

Які симптоми даного захворювання?

У зоні ризику знаходяться в основному молоді коти довгошерстої породи, хоча бувають і винятки. Також важливим фактором є імунна система: ті кішки (і, що важливо, люди), у яких вона слабка, схильні до захворювання і його важкого перебігу сильніше всього.

  • Діагностувати лишай у тварини дуже просто, так як головна ознака – поява залисин переважно круглої форми. Шкіра виглядає запаленої з дрібними лусочками, можливе виникнення свербежу.

Тим не менш, не варто відразу бігти в аптеку: першим ділом слід проконсультуватися з ветеринаром і зробити необхідні аналізи, щоб знайти упевненість в правильності діагнозу. Швидше за все, фахівець огляне певну ділянку тіла тварини під мікроскопом, а після порадить зробити загальний аналіз крові і взяти посів шкіри на момент наявності спір.

У людини захворювання може проявлятися на будь-якій ділянці тіла. Існує кілька варіантів розвитку недуги:

  • Глибока форма захворювання протікає з появою великої кількості досить великих бляшок на всьому тілі. Запалення може проходити не один місяць. Можливо навіть нагноєння висипу.
  • У відносній легкій формі хвороба може протікати в зоні росту волосся, які випадають у вогнищах і обламуються поруч. Шкіра в центрі вогнища може лущитися, а також покриватись пухирцями, заповненими рідиною.
  • Осередком стригучого лишаю є висвітлені в центрі ділянки шкіри, які постійно сверблять.
  • Існує і хронічна форма захворювання. У такому випадку колір висипань не яскраво-червоний, а бузково-рожевий.

Які існують способи лікування позбавляючи?

Лікування у людини такого захворювання має бути комплексною:

  • По-перше, слід звернути свою увагу на протигрибкові мазі, які слід застосовувати систематично, без пробілів.

До хорошим активнодействующим речовин, на основі яких створено велику кількість кремів і гелів, відносяться: тербінафін, клотримазол і мікосептін.

  • По-друге, уражені ділянки рекомендується протирати 5% розчином йоду, а також саліцилової кислотою.

Звичайно, крім традиційних, є і народні методи лікування. Серед рецептів можна знайти використання часникового і журавлинного соку яблучного оцту і родзинок. Одним з найбільш дієвих рецептів вважається натирання ураженої шкіри суміші березового вугілля і соку подорожника. Процедуру варто повторювати кілька разів на день до повного зникнення симптомів.

Профілактика захворювання у людини

У якості профілактичних заходів слід не забувати про щоденного вологого прибирання з дезінфікуючими засобами, особливо якщо в будинку є маленька дитина або кішка. Крім цього, домашнього вихованця варто якомога частіше вносити у ветеринарну клініку на перевірку і вчасно робити необхідні щеплення.

У тому випадку, якщо вдома живе вже заражена тварина, його слід відгородити від вільного переміщення по квартирі і будь-якого контакту з дітьми. У той час як всім мешканцям квартири рекомендується застосування особливих протигрибкових засобів або розчинів для профілактики захворювання.

Підсумовуючи вищесказане, слід підкреслити, що лишай – грибкова хвороба, яка легко може переноситися від тварини до людини і навпаки побутовим шляхом. Її симптоми дуже характерні, що їх важко сплутати з іншими інфекційними недугами. Лікування людини має відбуватися системно (як місцево, так і внутрішньо), а тварина підлягає вакцинації.

Залишити коментар