Чи можна застосовувати «Гліцин» при вагітності?

Напевно всім вагітним жінкам відомо, що прийом будь-яких медикаментозних препаратів украй небажаний. Тому, відповідно, у будь-якої майбутньої матері при необхідності в прийомі таких виникає питання про користь і шкоду того чи іншого засобу сучасної фармакології.

Чи можна вагітним пити «Гліцин»?

У період виношування виникає безліч проблем, які в основному пов’язані з гормональною перебудовою організму, органи і системи переходять на інший режиму режим роботи, не є винятком з правил і нервова система.

Кожна майбутня мати, яка веде календар вагітності, відчуває переживання: у кого-то загострюються хронічні захворювання, хтось відчуває страх і занепокоєння або нервозність, інші страждають безсонням і головним болем.

Коригуючи перераховані стану, нерідко вдаються до використання препарату «Гліцин».

Однак перш ніж почати курс лікування потрібна консультація фахівця, тому що організми у всіх індивідуальні. Категорично заборонено самостійно підбирати для себе які-небудь ліки. Даний препарат широко використовується серед цієї категорії пацієнток при наявності збоїв у функціонуванні нервової системи.

У фармакології це засіб називають аминоуксусной кислотою. Випускають його у формі таблеток, які мають білий колір і солодкуватий смак. До складу препарату крім гліцину входить магнію стеарат і метилцелюлоза водорозчинна. Фармакологічна форма – метаболічну речовина. Даний засіб швидко проникає у тканини, досягаючи головного мозку, тобто діє воно досить швидко. При цьому «Гліцин» легко виводиться з організму, не накопичуючись в тканинах.

Показання до застосування

Цей препарат призначають не тільки на різних термінах гестації, він широко застосовується в комплексі лікування інших захворювань серед інших категорій пацієнтів:

 1. Патології нервової системи (вегето-судинна дистонія, неврози, алкогольний генез, енцефалопатія, наслідки нейроинфекций тощо);
 2. При так званому девиантном поведінці, яке досить часто спостерігається у підлітковому віці;
 3. Зниження пам’яті і розумової працездатності;
 4. Ішемічний інсульт головного мозку;
 5. Стресові ситуації.

«Гліцин» при вагітності: вплив на організм

Препарат має нейромедіаторних дією на спинний і головний мозок, тобто він впливає на нейрони, гальмуючи виділення збуджують нервову систему амінокислот. Засіб є регулятором роботи нервових клітин, тому відноситься до м’яких антидепресантів та транквілізаторів. «Гліцин» надає заспокійливий ефект при появі страху, тривоги, знімає психоемоційну напругу. Крім того, він відноситься до слабких ноотропам – сприятливо впливає на пам’ять і асоціативні процеси.

«Гліцин» призначається в різних ситуаціях:

 1. Знижує артеріальний тиск;
 2. Покращує розумову працездатність та пам’ять;
 3. Знімає напругу при інсультах головного мозку і ЧМТ;
 4. Використовується при вегетосудинної розладах;
 5. Нормалізує засипання і сон;
 6. Знижує схильність до конфліктності, агресії, оскільки усуває психоемоційне напруження;
 7. Сприяє соціальній адаптації;
 8. Частково усуває токсичну дію спиртного і сильнодіючих медикаментозних препаратів;
 9. Приводить в норму стан нервової системи при появі безпричинних страхів, зайвих переживань, надмірної плаксивості;
 10. Покращує емоційний настрій.

Побічні ефекти і протипоказання

Ряд фізіологічних особливостей організму робить прийом кошти неможливим. Особливо важливо враховувати цей фактор у період гестації, так як будь-який медикамент впливає не лише на організм матері, але і на малюка. У переважній більшості випадків «Гліцин» не чинить негативного впливу, тому що сам є частиною нервових тканин, однак такі позитивні показники зовсім не свідчать про те, що застосовувати його можна беззастережно всім.

Інструкція до препарату свідчить, що протипоказанням є гіпотонія – знижений артеріальний тиск. Це обумовлено тим, що препарат має здатність до зниження останнього. Крім цього, не можна застосовувати людям з підвищеною чутливістю до будь-якого з компонентів препарату. Варто відзначити, що лактація не входить в число протипоказань. Що стосується негативних реакцій з боку організму, то можуть виникнути легкі прояви алергії у вигляді набряків, шкірного свербежу та червоної висипки.

Інструкція із застосування і дозування «Гліцину» при вагітності

Тривалість курсу лікування і добову норму повинен вказувати тільки лікуючий лікар.

Найчастіше ліки рекомендується при наявності наступних станів:

 1. Періодичне розлад сну, труднощі з засипанням. Одну таблетку, яку кладуть під
  мова, приймають за 30 хвилин до відходу в ліжко. Терапія, як правило, триває близько місяця, але лікар може призначити її повтор незабаром;
 2. Нервова напруженість, емоційна нестабільність, підвищена збудливість. Добова доза – по 1 таблетці тричі на добу. На розсуд лікаря тривалість терапії коливається від 2 до 4 тижнів;
 3. Необгрунтовані страхи, зайва плаксивість. Таблетки в кількості 1-1 1/2 штуки беруть від 2 до 4 разів на добу. Як у попередньому випадку, тривалість терапії індивідуальна;
 4. Гіпертонія або періодично підвищенний артеріальний тиск. Приймають препарат у тих же дозах, що і в попередніх двох варіантах. Тривалість лікування коливається від 2 до 3 тижнів. Якщо є необхідність, то терапію повторюють або продовжують.

«Гліцин», застосовуваний при вагітності на ранніх термінах

Цей медикаментозний препарат дозволено застосовувати на будь-якому терміні гестації. Немає протипоказань щодо застосування на ранніх термінах вагітності. У цьому складаються велика перевага даного виду ліків, тому що всі медикаментозні препарати дуже не рекомендується використовувати на ранніх термінах, адже в першому триместрі закладаються основні органи і системи майбутнього малюка.

Аналоги препарату «Гліцин»

Подібними властивостями володіють такі засоби, як «Склерогран», «Антифронт», «Цитофлавин», «Гліцисед», «Паркон», «Энерион», «Болюсы Хуа-то» та ін Однак перераховані кошти є аналогами лише за загальним впливом на організм, але не за хімічним складом. Деякі з них строго протипоказані під час виношування малюка, а також у період лактації.

На закінчення хочеться відзначити, що «Гліцин» є одним з найбільш сприятливих і безпечних препаратів, але зловживати його застосуванням ні в якому разі не можна.

Бережіть своє здоров’я і здоров’я майбутнього малюка!

Залишити коментар