Чи можна застосовувати активоване вугілля при грудному вигодовуванні?

Медичний препарат «Активоване вугілля» відомий багатьом як просте і доступне засіб від харчових отруєнь та розладів шлунка. Завдяки своїй високій ефективності та мінімальної кількості побічних ефектів він широко застосовується при лікуванні цих захворювань у вагітних і годуючих жінок.

Як правильно та безпечно використовувати активоване вугілля годуючим мамам, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Опис

Активоване вугілля являє собою порошок чорного кольору, не має запаху і смаку.

Препарат випускається у вигляді таблеток. Він є хорошим абсорбентом, який швидко вбирає в себе всі шкідливі речовини, що потрапили в організм, і допомагає їх виведенню. Препарат діє тільки в шлунку і кишечнику і не потрапляє в кров. Він володіє хорошими абсорбуючими властивостями і мінімумом побічних ефектів. Тому багато лікарів рекомендують застосування активованого вугілля під час грудного вигодовування.

Застосовується для лікування наступних захворювань:

 • метеоризм;
 • підвищена кислотність;
 • діарея;
 • гострі отруєння, в тому числі харчові;
 • дизентерія;
 • гепатит;
 • алергічні реакції.

Активоване вугілля при лактації

На жаль, ніхто не застрахований від харчових отруєнь, інфекцій і розлади травлення. Особливо небезпечні ці захворювання для годуючої мами. Адже вони не тільки відображаються на здоров’ї та самопочутті жінки, але і можуть стати причиною погіршення стану дитини. В таких випадках необхідно, як можна швидше, надати допомогу матері.

Причому використовувати для цього можна тільки перевірені нешкідливі медикаменти. До таких препаратів, які можна приймати при грудному вигодовуванні, відноситься активоване вугілля.

Це засіб володіє масою переваг:

 1. Безпека. Активоване вугілля не всмоктується в кров і не потрапляє в молоко матері, а значить, не надходить дитині. Це означає, що його можна сміливо використовувати при грудному вигодовуванні.
 2. Протиалергічну дію. Препарат не подразнює шлунок. Легко виводиться з організму. Не викликає алергічних реакцій у мами і малюка. Навпаки, відзначається зменшення почервоніння і висипань у схильних до алергії мам та дітей.
 3. Доступність. Активоване вугілля відноситься до недорогих лікарських препаратів. Його можна придбати без рецепту в будь-якій аптеці.

Доктора дозволяють прийом цього засобу при годуванні дитини грудьми.

Проте робити це потрібно з деякими обмеженнями:

 • рекомендована доза прийому препарату 1 таблетка на 10 кілограмів ваги на добу;
 • добову норму ліки потрібно розділити на декілька прийомів;
 • активоване вугілля годуючим мамам не рекомендується приймати більше 12 днів.

Побічні ефекти і протипоказання

Прямих протипоказань до прийому таблеток активованого вугілля трохи:

 • виразка шлунка;
 • виразка дванадцятипалої кишки;
 • внутрішньо шлункова або кишкова кровотеча.

При грудному годуванні активоване вугілля слід приймати з обережністю, не перевищуючи вказані в інструкції, норми і терміни.

Слід враховувати, що тривалий прийом цього лікарського засобу може викликати побічні ефекти.

 1. Виведення з організму не тільки шкідливі, але і корисних речовин. Не варто приймати препарат разом з прийомом інших лікарських засобів, вітамінів, харчових добавок;
 2. Виникнення розладів травлення: запорів, діареї;
 3. Фарбування калу в чорний колір;
 4. Зниження артеріального тиску.

Уважно ознайомтесь з інструкцією до застосування препарату. Приймайте таблетки після годування груддю. Стежте за своїм станом і реакцією малюка після прийому. Будьте здорові!

Залишити коментар