Чи можна засмагати вагітним і як правильно це робити?

Вагітні – теж люди, і влітку хочуть поніжитися під теплим сонечком. Просто потрібно запам’ятати певні правила, щоб не нашкодити малюкові під час відпочинку.

Чи можна засмагати вагітним

Слід пам’ятати, що під час вагітності засмага завдяки зміні гормонального фону лягає швидше. Рівень естрогенів швидко зростає, що викликає прискорене продукування пігменту – меланіну. На шкірі за короткий час з’являється шоколадний відтінок. Відповідно, майбутнім мамам бажано до правилами поведінки на пляжі підходити дуже обережно, щоб уникнути серйозних ускладнень.

Чи можна вагітним засмагати на сонці?

Перш ніж відповісти на це питання, все ж слід відзначити позитивні моменти:

 • сонячні ванни піднімають настрій і покращують самопочуття вагітної;
 • на сонечку виробляється вітамін D, який знижує ризик розвиток рахіту у плода;
 • при сонячних променях підвищується імунітет, покращується обмін речовин;
 • на сонці піт виділяється більш інтенсивно, а разом з ним йдуть шлаки і токсини.

Сонце для майбутньої матері – чудове джерело енергії і прекрасного настрою. Тому після пляжного відпочинку у жінки часто пропадають депресія і токсикоз.

Під час вагітності засмагати на пляжі можна, якщо дотримуватися певних правил:

 • не варто перебувати на довгий час. Виділяйте на пляжний відпочинок не більше 2-3 годин декілька разів на тиждень;
 • на голову надягайте панамку, а на очі сонцезахисні окуляри;
 • не спіть під сонцем, інакше «згорите»;
 • тримайте поруч з тобою прохолодну негазовану воду. Тільки не холодну, так як різка зміна температури призводить до застуди;
 • використовуйте спеціальний сонцезахисний крем, який не містить консервантів та ароматизаторів;
 • тривалість перебування на сонце має становити не більше 1 години. Для прийняття сонячних ванн найкращий час з 7 до 10 годин ранку і ввечері с17:00 і до заходу сонця. Якщо ви проігноруйте це правило, то можете отримати тепловий удар. Вагітна дівчина більш сприйнятлива до високої температури. А також довге перебування на сонці може стати причиною розвитку варикозного розширення вен у вагітних;
 • користуйтеся кремами з високим вмістом захисту – UF-фільтрів. Не забувайте, що сонячні промені корисні не тільки для майбутньої мами, але і для малюка, так як на сонце виробляється вітамін D;
 • на пляжі вибирайте просторий одяг з натуральних матеріалів, яка не сковує рухів і не провокує появу подразнення на ділянках з підвищеним потовиділенням;
 • не забувайте одягати головний убір, навіть тоді, коли перебуває в тіні дерев або під парасолькою;
 • захищайте очі. В період вагітності багато жінок відзначають, що очі стають більш чутливими до сонячного світла. Тому виберіть правильні сонцезахисні окуляри, в яких буде зручно.

Чому вагітним не можна засмагати

Наші мами і бабусі стверджують, що засмагати під час вагітності не варто.

І на це є певні причини:

 • можливість отримання сонячного удару або поганого самопочуття через сухий вологості повітря;
 • на пляжі можна випадково поранити ногу і садно занести інфекцію, що позначиться на стані матері і розвитку плоду не кращим чином;
 • на пляжі відпочиває багато людей, і підвищується ризик, наприклад, удару ігровим м’ячем в живіт.

Неприємних моментів можна уникнути, якщо відпочивати в малолюдних місцях.

Ходіть по піску тільки у взутті. Також не забувайте, що сонячні промені небезпечні, у разі якщо на тілі є великі родимки. Відомо, що тривале перебування під сонечком у цьому випадку може призвести до виникнення раку шкіри.

Чи можна засмагати в солярії під час вагітності

Відвідувати солярій можна в будь-який час року, зокрема взимку, коли природних сонячних променів не вистачає. У цей період можна уникнути виникнення простудних захворювань, солярій сприяє підвищенню функцій захисту жіночого організму. За рахунок впливу ультрафіолету відбувається продукування вітаміну D, необхідного організму для засвоєння фосфору і кальцію для зміцнення м’язів, зубів і кісток.

Проте варто пам’ятати, що багато лікарів дотримуються думки, що штучна засмага шкідлива для розвитку майбутнього малюка. Тому перш ніж відвідувати солярій, варто проконсультуватися з лікарем.

Перед відвідуванням солярію дотримуйтеся певних правил:

 • сеанс не повинен перевищувати 30 хвилин;
 • перед сеансом змийте макіяж і парфуми, щоб не виникло алергічної реакції;
 • не відвідуйте солярій при гіпертонії, мастопатії, цукровому діабеті або інших хвороб, при яких солярій протипоказаний;
 • використовуйте спеціальні окуляри, так як недостатній захист очей може призвести до опіків сітківки;
 • не варто засмагати повністю голою, так як ділянки шкіри інтимних місцях більш ніжні і чутливі.

Вагітній жінці в солярії легко перегоріти, що може негативно позначитися на стані малюка. Потові залози у дитини ще не сформувалися, і тому бажано за своєю температурою тіла стежити і ні в якому разі не перегріватися. Крім того, під час вагітності перегорев небажаний, якщо ви, наприклад, не хочете покритися пігментними плямами.

Чи можна вагітній жінці не лише засмагати, а й купатися

Купання в морі позитивно позначається на організмі.

Морська вода давно відома своїми лікувальними властивостями. Крім цього, купаючись, ви можете отримати м’який масаж тіла. Дамам у «цікавому» положенні можна купатися в морі з дотриманням правил безпеки. Насамперед, не купайтеся у воді, якщо її температура нижче 25 градусів.

Також краще утриматися від купання в денний час, це може спровокувати сонячний опік.

Практично всі вагітні схильні до виникнення судом, тому не запливайте далеко, а краще купайтеся в компанії з чоловіком.

Зверніть увагу на дно. Якщо воно кам’янисте, придбайте спеціальну взуття, щоб уникнути травм і порізів. Також не плавайте там, де водяться отруйні медузи і риби. Вирушаю на море, утримайтеся від хвильових розваг.

Навіть якщо вам не вдалося скупатися, наприклад, з-за низької температури або шторму, не варто засмучуватися. На що відбуваються в організмі вагітної процеси, шум прибою і свіже повітря морського узбережжя впливають позитивно. Що стосується купання в прісних водоймах, то їх варто обходити стороною, щоб не підчепити яку-небудь інфекцію. Особливо уникайте диких пляжів.

Чи можна засмагати під час вагітності на ранніх строках

Без побоювань можна засмагати в першому триместрі, а от у другому і третьому потрібно дотримуватись заходів безпеки. Приймайте сонячні ванни, поступово час перебування на сонечку збільшуючи від півгодини до 2-3 годин.

Обов’язково нанесіть на шкіру сонцезахисний засіб, що відбиває випромінювання. Пам’ятайте про те, що під відкритим сонцем довго засиджуватися шкідливо. Якщо ви відчули себе погано, вам потрібно пити багато води, відпочивати, а потім обов’язково відвідувати лікаря.

Будучи майбутніми мамами можна і потрібно засмагати на ранніх термінах вагітності.

Протипоказань до цього менше, ніж на більш пізніх термінах. На пізніх термінах сонячні промені приносять користь тільки тоді, коли майбутня мама приймається до уваги всі правила і рекомендації лікаря.

Залишити коментар