Чи можна займатися спортом під час вагітності на ранніх термінах?

Багато жінок ведуть активний спосіб життя і займаються спортом. Навіть під час вагітності вони не хочуть відмовлятися від тренувань, які вже стали для них звичними. Але відповідальні жінки розуміють, що тепер вони носять під серцем свого дитинчати, тому повинні думати не тільки про себе, але і про нього. Природно, вони замислюються, чи можна займатися спортом під час вагітності.

Помірна навантаження «згладить» такі явища, як токсикоз і запаморочення. Незважаючи на те, що в перший триместр вам хочеться спати і їсти, у цих випадках навіть рекомендується трохи порухатися.

Чому корисний спорт?

Якщо немає проблем зі здоров’ям на ранніх термінах, спорт під час вагітності піде на користь.

Він підвищує стійкість до інфекцій, поліпшує обмін речовин, нормалізує роботу всіх систем організму. Якщо робити вправи регулярно, то знизитися ризик можливих ускладнень після пологів, ймовірність виникнення розривів, і сама вагітність буде протікати набагато краще.На ранніх термінах, якщо жінка мало рухається, в її організмі можуть виникнути застійні процеси.

Щоб плід розвиватися добре, невеликі фізичні навантаження необхідні. Вони покращують кровообіг, живлення клітин. Тому плід не відчуває нестачі в корисних речовинах і отримує достатню кількість кисню. Яким спортом можна займатися під час вагітності?

Якщо правильно підібрати тип тренувань, то у вас не буде ранкового нездужання, токсикозу. Індивідуальний графік допоможе скласти тренер.

Яких фізичних навантажень потрібно уникати?

Яким видом навантаження можна тренувати організм? Не всі види спорту під час планування вагітності можна. Заборонено стрибати з парашутом, займатися карате, боксом, верховою їздою. Це пояснюється тим, що такі заняття дуже травматичні, і несуть ризик для плода.

Категорично не можна їздити на велосипеді, кататися на лижах, стрибати, займатися танцювальною аеробікою, бігати на довгі дистанції, занурюватися у воду.

Будь-які вправи, які провокують напругу преса, розтяжку або пов’язані з махами і вигинами, протипоказані.

Чим можна займатися?

Здоров’я майбутніх мам покращитися, якщо вони будуть більше ходити пішки. Це найдоступніша навантаження, яка корисна і для плоду. Починати можна ще на початку планування. Гуляти потрібно неспішним кроком, кілька разів в день. Для прогулянок краще вибирати тихі вулички, парки і сквери. Але не забувайте, що потрібно подбати про зручне взуття і теплого одягу, щоб не застудитися.

Лікарі забороняють багато ходити і проводити заняття фітнесом жінкам, у яких є загроза переривання. Їм показаний постільний режим, і будь-яка активність може привести до плачевного результату.

Вагітним жінкам корисно ходити по сходах. Робіть це не поспішаючи, щоб не збивалося дихання. Обов’язково дихайте носом, рот відкривати не потрібно.

Якщо до вагітності ви активно займалися спортом, то інтенсивність тренувань необхідно зменшити. А в тому випадку, коли до зачаття дитинки ви не обтяжували себе заняттями спортом, навантаження слід збільшувати поступово.

Особливо корисна для жінок в положенні аква-аеробіки та плавання.

У воді м’язи розслабляються, навантаження на хребет значно зменшується. Всі рухи у воді надають зміцнює дію на м’язи, покращують кровообіг. Вже через кілька занять жінка відзначає, що її самопочуття значно поліпшується, зменшуються набряки, повертається апетит. Але важливо стежити за тим, щоб вода в басейні була чистою.

Йога і гімнастика для вагітних

Різновидів йоги дуже багато, і тренер допоможе вам освоїти комплекс для вагітних. Вправи благотворно впливають і на самопочуття матері, і на розвиток плода. Комплекс не містить позиції, які необхідно робити на спині. Заняття спрямовані на те, щоб навчити жінку правильно дихати і розслаблятися.

Виконуючи процедури, не можна сильно напружувати черевні м’язи і сильно розтягувати зв’язки. Якщо ви
все зробите правильно, то малюк отримає необхідний йому кисень.

Спеціальна гімнастика – ще один корисний комплекс вправ. Він розроблений з урахуванням всіх особливостей організму жінок, які виношують малюка. Вправи нормалізують роботу дихальної і судинної системи, серця, зміцнюють черевні і тазові м’язи.

При пологах навантаження на м’язи промежини дуже велика, тому корисні заняття на фітболі – це великий надувний м’яч. Завдяки їм розвинеться гнучкість і сила, знизяться болі в спині, нормалізується тиск.

Не заборонено грати в теніс. Але занадто захоплюватися не варто – тренування не повинні бути інтенсивними. Не можна робити різкі рухи, ривки і стрибки.

Після 5 місяці вагітності заняття необхідно припинити.

Що потрібно враховувати?

Подбайте про те, щоб одяг для тренувань була зручною і комфортною, вона не повинна сковувати рухи. Це стосується і взуття. Якщо на вулиці прохолодно, не забудьте про шапочці і шарфику.

До 8 місяці можна давати організму помірні навантаження, але після заняття варто припинити. Якщо, виконуючи вправи, ви почуваєте себе недобре, спостерігаються запаморочення, задишка або болі в м’язах, то продовжувати тренування не можна.

Кому протипоказана навантаження?

Якщо жінка має хронічні захворювання або недуги, які проявили себе під час вагітності, то будь-які заняття можна проводити тільки після консультації з лікарем.

До протипоказань можна віднести:

 • Гнійні або запальні процеси;
 • Апендицит хронічного характеру;
 • Токсикоз;
 • Кров’янисті виділення;
 • Багатоводдя;
 • Проблеми з нирками.

Важливо пам’ятати!

Спорт під час вагітності корисний, але треба знати основні рекомендації, які дають фахівці:

 • Протипоказані високі кардионагрузки – серце і так працює за двох;
 • Вправи на розтяжку можуть призвести до травм;
 • Перегрів порушує кровопостачання плода;
 • Краще перестрахуватися, ніж ризикувати здоров’ям майбутнього дитинчати;
 • Не забувайте консультуватися з фахівцем і ходити до нього на огляд;

Заняття спортом і фізичні навантаження під час вагітності повинні бути в радість.

Якщо жінка відчуває себе погано, їй важко виконувати вправи, то необхідно припинити тренування.

Спокійної вам вагітності і успішних пологів!

Залишити коментар