Чи можна зафарбувати сивину натуральною хною

З віком бажання жінки виглядати молодо і привабливо тільки збільшується, тому процедури догляду за собою не втрачають своєї актуальності. Але до звичайного набору методів, що підтримують красу, додається ще необхідність приховувати сиве волосся. Регулярне фарбування хімічними фарбами сильно псує зовнішній вигляд локонів, тому краще використовувати натуральні барвники. До них відносяться хна і басма – оптимальний вибір для сивого волосся.

Щоб в домашніх умовах пофарбувати локони і приховати проявляється сивину, потрібно розібратися в особливостях процедури, а також розуміти переваги використання цих барвників. Адже крім зовнішньої привабливості вони дають волоссю силу і здоров’я, відновлюючи їх структуру і прискорюючи зростання.

Опис компонентів

Порошок хни виходить з листя рослини – лавсонія, які подрібнюються особливим чином. Корисні властивості і якості рослини роблять хну не просто ефективним барвником, але і відновлює лікарським засобом для сивого волосся.

Сама по собі хна дає насичений червоний колір, а при сильній сивині може дати апельсиновий відтінок. Тому перед початком домашньої процедури потрібно провести тест на окремій прядки, а тільки потім приступати до повного фарбування.

Басма представляє собою інше подрібнену рослину, її отримують з индигоферов. Для фарбування волосся чисту басму застосовують рідко, оскільки вона може дати несподівані відтінки аж до зеленого або блакитного. Частіше її змішують з хною для одержання ефективного і сильного барвника.

Змішавши ці два компоненти, можна одержати гарний, насичений і глибокий колір, який буде виглядати гармонійно і повністю приховає сиве волосся.

Переваги

Отримані з натуральних рослин, басма і хна володіють безліччю корисних властивостей, тому їх застосування має не тільки естетичний, але і лікувальний ефект. Серед основних переваг, які дають природні компоненти, можна назвати:

 • відновлення структури волосся, особливо пересушених і ослаблених частими фарбуванням;
 • відновлення натурального блиску;
 • зміцнення локонів, повернення їм енергії і життєвої сили;
 • прискорення процесу зростання волосся;
 • при тривалому використанні – знищення лупи і нормалізація роботи сальних залоз шкіри голови;
 • захисна плівка хни оберігає волосся від впливу сонця або морозу.

Таким чином, будь-яка процедура фарбування хною та басмою буде корисною і лікувальної для ослабленого волосся. Тим більше з віком догляд за локонами обов’язково повинен включати в себе відновлювальні процедури, що дозволяють зберегти їх силу і красу.

Домашнє фарбування волосся

Перш ніж розпочинати фарбування, треба визначитися, який відтінок хочеться отримати в результаті. Якщо використовувати два натуральних барвника в рівних пропорціях, вийде насичений мідний відтінок. Додавши ще одну частина басми, тобто, використовуючи пропорції 2:1, можна домогтися глибокого темного кольору каштана. А застосувавши зворотну пропорцію – 2 частини хни, одну частина басми – колір вийде світло-рудим.

Якщо хочеться досягти більш темного результату, до двох компонентів можна додати також натуральну каву або міцний чай. Тоді фарбування дозволить отримати глибокий шоколадний відтінок.

Послідовність дій при фарбуванні сивого волосся включає в себе такі етапи:

 1. Приготувати суміш двох порошків. Обсяг її залежить від довжини волосся, для короткої зачіски достатньо 50 м, а на більш довгі волосся може знадобитися 150-200 р.
 2. Розвести порошок водою до пастоподібного стану. Головне, усунути всі грудочки.
 3. Щоб отримати більш насичений відтінок, в суміш можна додати кілька крапель ефірного масла, наприклад, лаванду або іланг-іланг.
 4. Наносити суміш на сухе волосся потрібно спеціальної пензликом, рівномірно розподіляючи поблизу коріння, щоб фарбувати всю сивину.
 5. Час фарбування підбирається індивідуально, чим довше потримати суміш натуральних компонентів, тим яскравішим та насиченішим буде колір. Крім того, кінцевий результат залежить від початкового кольору волосся жінки.
 6. Змити суміш хни і басми можна просто водою без додавання шампуню. Хоча прибрати натуральні компоненти з волосся буде не так просто, адже подрібнений порошок рослин щільно чіпляється за них і довго вимивається. Крім того, спочатку доведеться звикати до специфічного запаху хни і басми, але з часом він стане близьким і навіть приємним.

Частота процедур з фарбування сивого волосся також буде індивідуальною. У одних жінок вже через пару тижнів коріння волосся проявлять сивину, а інші зможуть до місяця ходити з зачіскою без необхідності оновлювати колір. Важливо, що натуральні компоненти, не шкодять волоссю, тому підтримувати акуратний і доглянутий вигляд можна з будь-якою періодичністю.

Таким чином, використання хни і басми для фарбування сивого волосся дає можливість не тільки отримати гарний насичений колір, але і зміцнити локони. При цьому вартість цих продуктів набагато нижче будь-яких інших косметичних засобів, тому кожна дівчина може дозволити собі таку домашню процедуру. Навчившись правильно змішувати порошки і грамотно проводити фарбування, кожна жінка зможе в домашніх умовах займатися своєю зачіскою і насолоджуватися отриманим результатом.

Залишити коментар