Чи можна їсти халву при грудному вигодовуванні?

Отже, ви стали мамою. Це прекрасна подія в житті кожної жінки, а перші дні після народження дитини часто наповнені приємною суєтою і радісним хвилюванням. Але незабаром перша ейфорія проходить, жінку виписують з пологового будинку і догляд за новонародженим повністю лягає на її плечі. І якщо у молодої матусі це перший малюк, то питань і страхів в голові у дами роїться маса.

Один з основних – лактація. З одного боку, годувати новонародженого груддю закладено у кожної жінки самою природою, але, з іншого боку, молода матуся повинна прикласти певні зусилля, щоб налагодити вигодовування.

У цей період дуже важливо, щоб жінка стежила за своїм харчуванням, адже саме з раціону мами дитині з молоком надходять корисні речовини. Якщо дама буде їсти неправильно, то це може негативно відбитися на дитині. Взагалі, основи правильного харчування при лактації повинен розповісти молодій матусі лікар.

Ми ж сьогодні піднімемо питання наскільки сумісне споживання халви та годування груддю, можна жінкам тішити себе цим ласощами?

Чи корисна халва при грудному вигодовуванні?

Багато людей відкрито заявляють, що люблять халву набагато більше інших солодощів. До речі, лікарі підтримують таких громадян, кажучи про те, що дане ласощі не тільки дуже смачна, але і дуже корисний для організму. Правда, не всі знають, які вітаміни і корисності містяться в улюбленій багатьма солодощі. Отже, в халві присутні: вітаміни різних груп, натрій, протеїни, фолієва кислота, фосфор і інші корисні компоненти.

Якщо спиратися на те, які вітаміни містяться в обговорюваному ласощі, то можна сказати, що для організму мами це корисний продукт.

Він зробить наступне благотворний вплив на жінку:

  • допоможе впоратися з емоційними і фізичними навантаженнями;
  • благотворно вплине на нервову систему і кровообіг;
  • поліпшить роботу ШКТ завдяки вмісту рослинних жирів;
  • зробить грудне молоко більш жирним і, можливо, посилить лактацію.

В даний час на прилавках супермаркетів можна знайти велику кількість різної халви, наприклад, виготовленої з арахісу, соняшнику, кунжуту, фісташок і т. д.

Але яке ж ласощі з усього різноманіття вибрати мамі, що годує?

Отже, на думку фахівців, найбільш відповідним продуктом для жінки в період лактації стане халва, виготовлена з насіння соняшнику.

Правда, це зовсім не означає, що при годуванні груддю молода мама може вживати це ласощі в необмеженій кількості. Жінці варто розуміти, що такі продукти, як горіхи, насіння соняшнику і мед – сильні алергени, які можуть викликати проблеми у новонародженого. Саме тому кожен новий продукт, у тому числі і солодощі, матусі повинні вводити в свій раціон з обережністю, маленькими порціями, ретельно стежачи за реакцією дитини на нову їжу. Дамам, які до вагітності страждали алергічними реакціями, потрібно бути вдвічі уважнішими при вживанні ласощі.

Крім усього іншого, не варто забувати, що халва – досить калорійний продукт. У 100 г міститься близько 500 ккал, така енергетична цінність може спровокувати проблеми зайвої ваги.

Задаючи питання лікарям, чи можна при грудному вигодовуванні халву, дуже часто пацієнти чують протилежні думки. Одні лікарі «за» вживання цього продукту в невеликій кількості, інші категорично проти. Якщо жінці в період лактації дуже хочеться з’їсти шматочок улюбленої солодощі, то вона може це зробити. Але розпочати з мінімальної кількості, щоб відстежити реакцію дитини і свого організму на новий продукт.

Поради щодо вживання халви при годуванні грудьми

Як вже було сказано вище, новий продукт вводиться в раціон поступово, микродозой. Фахівці рекомендують їсти халву вранці, запиваючи ласощі водою або будь-яким несолодким чаєм.

Це дозволить солодощі краще засвоїтися організмом, так і жінка зможе поспостерігати за реакцією новонародженого на нову їжу. Після 12 годин дня їсти продукт не варто, так як він надасть додаткове навантаження на кишечник мами і малюка.

Якщо жінка помітить, що після вживання продукту з соняшнику у крихти посилився газоутворення, з’явилося занепокоєння і проблеми зі стільцем, алергія і т. д., від халви варто на якийсь час відмовитися.

Якщо маленький організм не видав реакцію на новий продукт, то годуюча мама може вживати в добу не більше 100 г солодощі. При цьому рекомендується купувати халву одного сорту, виготовлену одним і тим же виробником. Перед придбанням продукту варто звернути увагу на склад, бажано, щоб в ласощах відсутній мед.

Як впливає халва на лактацію

Даний продукт відноситься до досить калорійним і жирним ласощів, але все-таки більш кращий для годуючих жінок, ніж шоколад, цукерки і здоба. Особливого впливу на вироблення молока це ласощі не надає. Правда, дитяче харчування стає жирнішим.

Сувора заборона на поїдання цього ласощі лікарі часто накладають на дам, які страждали алергічними реакціями на продукт ще до вагітності. Від експериментів з новою насолодою варто відмовитися і тим матусям, які до народження дитини ніколи не пробували такого ласощі.

Період лактації – не найкращий час для гастрономічних експериментів.

Годування грудьми – це досить непростий період для кожної жінки, але відмовляти собі в улюблених десертах все-таки не варто. Головне, правильно вводити нову їжу в раціон і не поспішати.

Коли дитина добре реагує на продукт, то можна його вживати, а якщо ні, то потерпіть трохи, лактація адже не триває вічно.

Бережіть себе і своїх діток! Удачі!

Залишити коментар