Чи можна вагітним ходити на каблуках

Вагітність для жінки – особливий період. Весь її організм зосереджує сили на розвиток і вирощуванні дитини, але при цьому майбутній мамі хочеться виглядати добре і не випадати з соціального життя. Особливо, якщо жінка продовжує працювати і веде звичний спосіб життя.

Багато вагітні розуміють, що у міру зростання малюка і животика, їм доведеться змінювати не лише звичну одяг, а й взуття. Але в першому триместрі жінки вважають за краще носити улюблені речі, ходити на підборах і ніяк не подавати виду, що всередині щось змінилося. Збільшується вага – не єдиний привід поміняти підбори на зручне взуття.

Відмовитися від шпильок майбутня мама готова тільки ближче до кінця другого семестру, однак ця позиція не зовсім правильна.

Стійкість, хода і маса тіла

Щоб зрозуміти, чому лікарі рекомендують з перших місяців вагітності носити зручне, м’яке взуття на низькій підошві, потрібно розібратися, як високий каблук впливає на жіноче тіло. Найважливіша зміна, що відбувається, це зміна точки опори. Прямостоячий людина спирається на п’яту, вага розподіляється рівномірно на всю стопу.

У жінки на підборах центр ваги зміщується на головки плеснових кісток, тобто фактично тільки одна третина стопи утримує весь вагу. Це розтягує зв’язки і порушує її стійкість. А в період вагітності під впливом гормонів зв’язки і так стають слабкими і пухкими.

Однак це не єдиний результат носіння взуття на високих підборах. Ще одним побічним ефектом є напруження м’язів тазу, попереку та ніг. Перший триместр часто характеризується підвищеним тонусом матки, а зайве напруження м’язів тільки сприяє цьому. Навантаження на м’язи і судини під впливом зростаючого плоду може призвести до розвитку варикозного розширення вен.

У жінки на високих підборах центр ваги зміщується вперед, що посилює поперековий прогин. А під вагою зростаючого дитини він і так буде посилюватися. Це може в майбутньому призвести до защемлення нервів у поперековому відділі хребта, болів і дискомфорту. Тому думаючи, що підбори дозволять зберегти відчуття власної привабливості, не можна забувати і про те, які наслідки для здоров’я це може мати.

Взуття для вагітних жінок

Залишаючи шпильки подалі, майбутні мами часто засмучуються, що якийсь час доведеться носити тільки зручний і практичний одяг і взуття, замість привабливою і жіночною.

Насправді, вагітність – не привід відмовлятися від краси. Взуття на підборах можна носити, але вона повинна відповідати декільком важливим характеристикам:

  • каблук не вище 4-5 см;
  • стійкий широкий каблук;
  • надійна фіксація ноги ременями і хлястиками, особливо п’яти;
  • не надто щільне облягання ноги, адже під вечір вони, як правило, набрякають.

Танкетка замість каблука – хороший вибір, але її висота також не повинна перевищувати 5 см, оскільки розподіл ваги тіла жінки відбувається за тим же принципом, як у взутті на підборах.

Деякі жінки приймають рішення під час вагітності носити тільки кросівки, думаючи, що це найкращий вибір. Проте взуття на плоскій підошві теж не є ідеальним варіантом для майбутньої мами. М’які зручні туфлі з хорошою устілкою і на невеликому каблучку стануть оптимальним вибором для роботи, прогулянок і поїздок.

На пізніх термінах вагітності краще носити взуття, яка буде на розмір більше, адже під вечір стопи наливаються і набрякають, збільшуючись в розмірі. Звичне взуття буде тиснути і тиснути на кровоносні судини, погіршуючи кровопостачання ніг. А жіночий організм в ці 9 місяців і так працює в посиленому режимі. Тому треба ретельно та усвідомлено підходити до питання вибору одягу і взуття, берегти своє здоров’я і самопочуття.

Як допомогти ніг в період вагітності

Ідеальні умови рідко зустрічаються в повсякденному житті. Навіть якщо жінка знає про шкоду підборів в період вагітності і намагається вибирати зручну комфортне взуття, іноді бувають ситуації, коли доводиться йти всупереч здоровому глузду.

Тому важливо знати і виконувати деякі правила, які допоможуть відновити комфортне самопочуття і здоров’я ніг. Серед них:

  1. Навіть якщо на якийсь час доводиться надягати взуття на підборах, наприклад, на важливу зустріч чи заході, після цього краще перевзутися в запасні балетки або зручні туфлі, щоб зняти навантаження.
  2. Для полегшення самопочуття в ногах можна використовувати спеціальні устілки для вагітних.
  3. Увечері можна робити розслаблюючі ванночки для ніг з відварами трав або ефірними маслами. Це допоможе активізувати кровообіг в ногах, зняти втому і напругу.
  4. Контрастний душ і масаж стоп також допоможуть полегшити самопочуття втомлених ніг.
  5. У другій половині вагітності щовечора бажано сидіти так, щоб ноги лежали на опорі вище тазу. Це дозволить зменшити набряклість.

Безумовно, взуття на високому каблуці прикрашає жінку, робить її ходу жіночною і сексуальною, але в період вагітності потрібно особливо берегти себе. Забувати про красу не варто, але можна врахувати ті моменти, в яких зручність і комфорт важливіше краси. Тим більше, якщо це буде корисніше для здоров’я майбутньої мами і малюка.

Залишити коментар