Чи можна ставити свічки під час місячних?

Комплексна терапія багатьох хвороб включає застосування вагінальних свічок. Якщо жінка зіткнулася з необхідністю використання таких ліків, їй обов’язково потрібно знати, чи можна ставити свічки під час місячних. Адже неправильні дії можуть негативно позначитися на результатах лікування, викликати дискомфорт і навіть призвести до травми.

Пацієнткам, які бажають позбутися захворювань сечостатевої системи, у тому числі інфекцій, що передаються статевим шляхом, гінекологи часто призначають препарати місцевої дії. Після введення вагінальні свічки швидко розчиняються від температури тіла і вступають в боротьбу з патологічним процесом, приносячи жінці полегшення в найкоротші терміни. Але якщо настали «критичні дні», лікування свічками доведеться відкласти — за винятком декількох препаратів.

Правила важливі, але не абсолютні

На питання, чи можна ставити свічки під час місячних, медики відповідають найчастіше негативно, тому що склад більшості місцевих ліків не дозволяє поміщати їх у несприятливе середовище:

 • кров’яні виділення змивають лікувальну речовину і виводять його назовні. Внаслідок цього дозування значно знижується, і хвороба переходить у хронічну форму;
 • при менструації змінюється кислотність піхви, компоненти препарату вступають в хімічну реакцію з виділеннями. Це загрожує хворобливими відчуттями, свербежем і порушенням мікрофлори, навіть якщо дія свічок має бути зворотним;
 • побічні ефекти засоби можуть спровокувати нетипове протягом місячних і привести до помилок в діагностиці і терапії хвороби.

Але бувають випадки, коли вимагається термінове місцеве лікування, а деякі ліки найбільш корисні саме на початку циклу. Чи означає це, що доведеться змиритися з небажаними явищами під час їх застосування? Звичайно, немає. Проблема вирішується просто: існують препарати, що складаються з компонентів, які не піддаються впливу вологи і кислоти і навіть навпаки — в таких умовах діють більш активно.

Огляд основних супозиторіїв

Більшості дам хотілося б відразу з’ясувати, чи відносяться до дозволеної групі найпоширеніші ліки даної форми.

 • Усунути молочницю і різні вагінальні запалення допомагають свічки Тержинан. Пояснюючи, чи можна їх ставити під час місячних, лікарі підкреслюють, що особливістю засобу є його активізація у вологому середовищі. Так що сама рясна менструація не перешкода для лікування, а сприятливий фактор.
 • Цервіцити та вагініти зникають після курсу лікування свічками Гексикон. Чи можна ставити ці супозиторії під час місячних, стає зрозумілим після ознайомлення з властивостями основної діючої речовини – хлоргексидину. Він швидко розчиняється в рідині, тому при менструації ефект від використання препарату нульовий.
 • Грибкові ураження піхви також лікують Ливаролом. При місячних такі свічки не застосовуються, так як кетоконазол, становить основу кошти, негативно реагує на скупчення крові – не впливає на мікрофлору піхви, а повністю виводиться.
 • Клотримазол – ліки від безлічі генітальних інфекцій, в тому числі кандидозу. Як ні дивно, якщо користуватися Клотримазолом у вигляді супозиторіїв під час «критичних днів», симптоми кандидозу посиляться. Компоненти препарату стійкі до змивання, і цей, на перший погляд, позитивний факт призводить до протилежного результату: їх контакт з кров’янистими виділеннями викликає свербіж.

Є свічки, які не тільки можна, але і потрібно ставити після початку менструації, якщо вона надто болюча. Речовини цих супозиторіїв діють швидко, не вступають в хімічні реакції з зміненим вмістом піхви і довго не змиваються. Мова йде про наступні медикаменти:

 • Напроксен;
 • Індометацин;
 • Диклофенак;
 • Кетопрофен;
 • Вольтарен.

Ні для кого не секрет, що самолікування не завдає шкоди здоров’ю, тому при дискомфорті в області статевих органів слід відвідати гінеколога і, якщо він пропише свічки, уточнити, чи допустимо їх використання в період менструального кровотечі. Буває, потрібний питання не пролунало, і можливості потрапити на повторний прийом найближчим часом не передбачається. У такому випадку потрібно уважно прочитати інструкцію по застосуванню препарату і знайти інформацію, можна ставити ці свічки під час місячних. Відсутність таких відомостей у документі рівносильно негативного відповіді: значить, лікування припиняється і поновлюється після менструації.

Незнання елементарних правил використання медикаментів у формі вагінальних свічок при місячних – причина того, що замість одужання жінки отримують загострення проблем. Розмова з фахівцем і ознайомлення з інструкцією – кращий спосіб не допустити сумної ситуації. Більшість свічок не підходить для лікування під час «критичних днів», але не можна забувати і про те, що не буває правил без винятків.

Залишити коментар