Чи можна спати в контактних лінзах і носити їх декілька днів?

Контактні лінзи – одне з сучасних медичних винаходів, проте саму ідею використання лінз для поліпшення зору вперше запропонував у своїх працях знаменитий Леонардо да Вінчі в 16 столітті. Ідею вдалося реалізувати лише в 60-ті роки 20-го століття, і засіб контактної корекції зору вмить стало популярним і у лікарів, і пацієнтів. Про плюси і мінуси цих офтальмологічних виробів, а також про те, чому не можна спати в лінзах – будемо говорити докладно.

Переваги контактних засобів корекції зору

Коректор зору у вигляді лінз – відмінна заміна незручним очками. Лінзові вироби з діоптріями також коригують зір, але при цьому оточуючі люди не помічають їх.

Винахід вирішило психологічну проблему багатьох людей, стеснявшихся носити окуляри на публіці.

Крім того – носіння лінз не доставляє та інших незручностей – вони не спадають, не сповзають, не потіють від дощу і вологи, не викликають дискомфортних відчуттів при постійному носінні.

Оптика неймовірно проста у використанні – навіть дитина зможе швидко навчитися користуватися ними – вставляти і виймати, а також доглядати. Але якщо вам лінь витрачати час на догляд – ви можете купити собі набір одноденних лінзових коректорів зору і викидати використаний матеріал, не обтяжуючи себе додатковим придбанням розчинів, контейнерів, додержанням правил зберігання.

До винаходу контактних коректорів люди не могли займатися деякими активними видами спорту – тенісом, футболом, волейболом, баскетболом. По-перше, окуляри при сильних і різких рухах спадали, по-друге, за ним могли потрапити м’ячем і розбити, по-третє, – деякі види спортивних секцій просто не брали при наявності проблем зі здоров’ям очей. Зараз же лінзи активно носяться спортсменами, і люди навіть з серйозними проблемами із зором можуть домогтися успіху на спортивному поприщі.

Ще однією перевагою такого засобу корекції зору є те, що з допомогою особливих
б’юті-лінз ви можете легко змінити природний колір своїх очей, вибравши для себе кардинально новий відтінок або просто зробивши за допомогою оптики природний колір яскравішим. Але врахуйте, що б’юті-лінзи погано пропускають світло, а значить, знижують гостроту зорового сприйняття, а тому від них бажано відмовлятися під час водіння автомобіля, при читанні та інших заняттях, в яких якість зору є пріоритетним.

Носіння лінз можливо в будь-якому віці, тому даний засіб корекції нерідко використовують в лікуванні вроджених дитячих патологій, наприклад, катаракти.

Недоліки контактних засобів корекції зору

На жаль, навіть у цього чудового досягнення наукової медичної думки є свої мінуси:

  • Є категорія людей, які ніколи не зможуть звикнути до контактних лінз. Вони відчувають їх в оці, як чужорідне тіло, яке заважає зору і завдає суттєвий дискомфорт, аж до сильного подразнення ока;
  • У людини може виникнути алергічна реакція на матеріали, використані у виготовленні виробів. Зазвичай алергія проявляється не відразу, а через кілька днів після тривалого і безперервного носіння.
  • Деякі оптичні патології виключають носіння лінзових коректорів, а тому оптику для вирішення патологій зорового сприйняття завжди вибирають після детальної консультації у фахівця-офтальмолога.
  • Офтальмологи регулярно стикаються з випадками, коли пацієнти відмовляються від цього способу коригування порушень зору з-за того, що їм здається, ніби в процесі вставки оптики в око вони зашкодять рогівку або навіть оболонку ока. Ця фобія є аномальною і щоб від неї позбавитися – потрібна допомога професійного психолога;
  • Носіння оптики даного типу вимагає від людини певної дисциплінованості і дотримання деяких правил її використання. Важливо своєчасно здійснювати заміну виробів, правильно їх зберігати, одягати і знімати виключно чистими руками, знімати на час будь-яких водних процедур. Питання про те, чи можна спати в контактних лінзах ми розглянемо трохи нижче і трохи докладніше. Будь-яке порушення гігієни може призвести до серйозної інфекції ока, а тому при найменшому прояві будь-яких незрозумілих симптомів – терміново звертайтеся до офтальмолога;
  • Носіння лінзових коректорів зору виключено при прийомі деяких фармацевтичних препаратів. Наприклад, якщо ви постійно приймаєте фармацевтичні засоби від алергії, їх побічною дією є підвищена сухість слизових оболонок. У цьому випадку спроба надіти оптику може обернутися травмою. Ви, зрозуміло, можете скористатися спеціальними зволожуючими краплями, тільки пам’ятайте, що їх без консультації з лікарем застосовувати небажано.

Пам’ятайте про те, що носіння оптичних виробів не може бути постійним, так як вони виготовлені з матеріалу чужорідного людському тілу і тому очам потрібно давати відпочивати від оптики і робити такі паузи-перепочинку не тільки вночі, але і вдень.

Можливо спати, не знімаючи контактних лінз?

Можна лиспать в лінзах? Деякі виробники контактної оптики запевняють, що їх марки можна спокійно не знімати не тільки вночі, але взагалі носити, не знімаючи кілька днів і навіть тижнів. Чи це Правда?

Офтальмологи кажуть про те, що є оптика, яка виготовляється з матеріалів особливої якості, що допускає пролонговану носіння, в таких лінзах можна спати і вдень і вночі, носити їх кілька тижнів, але…

Але краще цього не робити. Пояснимо чому. Як би ні виробник запевняв, що оптика є на 100% повітропроникною – дослідження та експерименти цього не підтверджують.

Кисень не надходить в очну область в потрібній кількості, а тому слизові оболонки починають підсихати, з’являється неприємне відчуття печіння. Нестача кисню призводить до неповноцінного харчування рогівки і стимулює розвиток різноманітних патологій рогівки. Зазвичай першою ознакою порушень є врослі в рогівку очні судини.

Крім того, постійне носіння коректорів зору перешкоджає природному змочування і зволоженню слизової очі, і нестача вологи робить мікрофлору очі більш вразливою до різноманітних інфекцій і бактерій.

А тому професійні офтальмологи на питання, в яких контактних лінзах можна спати завжди
відповідають однозначно: будь-які вироби потрібно знімати на ніч і однозначно давати очам відпочинок, від оптики через 12 годин постійного використання. Що стосується питання чи можна спати в одноденних контактних лінзах, то лікарі категорично забороняють залишати одноденну оптику вище строку її використання, зазначеного в інструкції.

Матеріал, з якого виготовлена оптика даного типу, не передбачає пролонгованої носіння, і порушення інструкції може призвести до серйозних пошкоджень і травм ока, стати причиною патологій зорового сприйняття.

Робимо важливі висновки

Контактну оптику можна і потрібно використовувати як зручний засіб корекції зору, проте в її носінні обов’язково потрібно дотримувати всі вимоги, які дані в інструкції до оптики, а також не вибирати для себе з діоптріями самостійно – ви повинні обов’язково пройти огляд у офтальмолога і прислухатися до всіх рекомендацій лікаря.

Лінзи, будь-які – навіть найдорожчі і якісні бажано знімати на ніч і, взагалі, як можна частіше давати очам відпочивати від оптики. Бережіть свій зір!

Залишити коментар