Чи можна приймати «Синекод» при вагітності?

Навіть коли жінка підходить до своєї вагітності відповідально, плануючи її заздалегідь – повністю обстежується, з’ясовує слабкі сторони свого організму – від хвороби під час вагітності застрахувати себе не може.

У цей відповідальний період організм знижує імунний статус – інакше виносити малюка неможливо – відповідно, зростає ризик захворіти сезонної вірусною або бактеріальною інфекцією.

Дуже рідко такі хвороби не залишають після себе ускладнення у вигляді нежиті та кашлю.

Які медичні засоби можливо використовувати, щоб позбутися від ускладнень і не пошкодити розвитку плоду?

Чи можна пити «Синекод» при вагітності – адже цей препарат вважається одним з найбільш ефективних протикашльових засобів?

Відомості про лікарський препарат

Активна речовина препарату – бутамірату цитрат, випускається у вигляді таблеток, вкритих оболонкою, в краплях і «Синекод»-сироп. Остання форма має ванільним смаком і з задоволенням приймається дітьми.

Малюкам ліки призначають вже від 2 місяців – «Синекод» в краплях. «Синекод» при вагітності 1 триместр не застосовується – на цьому терміні його використання може негативно позначитися на формуванні органів і систем плода.

Побічних ефектів небагато:

  • запаморочення і сонливість – з боку центральної нервової системи;
  • розлад кишечника і нудота – реакція травних органів;
  • екзантема – дерматологічні прояви.

Можуть виникнути й індивідуальні алергічні реакції, про які виробник просити повідомляти. Випускає препарат під оригінальною назвою «Новарис Консьюемер Хелс С. А.»., Швейцарія.

Потрібно сказати, що побічні дії з’являються рідко, і в більшості випадків – при передозуванні. Якщо це відбулося, необхідно промити шлунок та прийняти активоване вугілля. Антидоту для купірування дії лікарського засобу не існує.

Показання для застосування:

  • бронхіт – незалежно від етіології;
  • болісні напади при коклюші;
  • при діагностичних дослідженнях органів дихання;
  • після операцій на дихальну систему.

Фармакологічні властивості

Після перорального прийому бутамірату цитрат всмоктується в тонкому кишечнику і розноситься по кровотоку – максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 1,5 години.

Кашльовий центр блокується, пригнічується нападоподібний кашель, але при цьому пригнічувальної дії на дихальні органи – як у препаратів минулого покоління з цієї групи – не зазначається. Крім ефекту лікування кашлю, «Синекод» має ще й протизапальною та відхаркувальною дією.

Бронхолітичні властивості: здатний збільшувати просвіт бронхіальних гілок, що призводить до блокування спазму в бронхіальному дереві, в його великих і дрібних альвеолах. Це допомагає організму швидше вивести мокротиння, в якій знайшла «притулок» патогенна флора, яка викликала дане захворювання.

Набряклість слизової оболонки, що вистилає дихальні органи, зменшується, фізіологічна функція відновлюється. Кількість вироблюваного секрету, який допомагає вимивати з бронхів токсини, збільшується, він стає більш рідким і легко отхаркивается. При застосуванні препарату пацієнт після кашльового нападу відчуває полегшення.

Ліки акумулюється нирками і виводиться з сечею. Нагромадження в організмі при тривалому застосуванні не спостерігається, обмежень для використання у пацієнтів, які страждають захворюваннями мочевыделительный системи, відсутні. При нирковій недостатності застосовується з обережністю.

Період напіввиведення – 6 годин.

Дітям до 3 років рекомендовано давати ліки в краплях, старше 3 років та дорослим – у вигляді сиропу. Таблетована форма випускається іншою компанією і застосовується у дорослих. При вагітності застосування обумовлюється з лікуючим лікарем.

«Синекод» при вагітності

З 2 триместру вже можна користуватися даним препаратом. Закладка органічних систем вже виконана, ніякі блокуючі властивості основної діючої речовини не вплинуть на подальший розвиток центральної нервової системи і формування можливості приймати і відтворювати імпульси. Також можна застосовувати «Синекод» при вагітності 3 триместр.

Однак при призначенні ліків лікар завжди враховує ризики – вплив хвороби на жіночий
організм і медикаментозного засобу на особливий стан, і тільки зіставивши їх, приймає рішення. Самостійно жінка провести оцінку – приймати саме цей препарат чи потрібно скористатися іншим засобом – не в змозі.

Навіть у аналогів дія може дещо відрізнятися, тому тільки лікар може призначити той чи інший лікарський засіб. Іноді краще пити аналог або скористатися для лікування захворювання рецептами народної медицини.

Аналоги «Синекода»

Препарати, дія яких аналогічні «Синекоду», також мають протизапальні та протикашльові властивості.

«Аскорил» сироп – основна діюча речовина сальбутанол – розширює дрібні й середні бронхи ефективніше, що полегшує і прискорює відходження мокротиння. Але його не можна застосовувати при вагітності.

«Дигідрогеноцитратпісля» – основні діючі компоненти гвайфенезин і бутамірат. Вони, діючи в комплексі, розріджують бронхіальний секрет, полегшують відходження мокротиння, знижують сприйнятливість кашльового центру в ЦНС. Протипоказанням є 1 триместр вагітності – на більш пізніх термінах рішення про призначення приймає лікуючий лікар.

Найбільш вираженою протизапальною дією володіє «Эреспал». Цей препарат випускається також в сиропі – є ще й таблетована форма – й додатково він має протиалергічну дію. Однак він найдорожчий за ціною і не призначається під час вагітності.

З усіх перерахованих вище препаратів «Флюдитек» більш ефективно розріджує мокротиння, та у зв’язку зі зміною консистенції видалення її з трахеобронхіального дерева полегшується.

Протипоказань у лікарського засобу більше, ніж у «Синекода», але при вагітності з 2 семестру його вже можна використовувати. Як можна помітити, незважаючи на практично однакові властивості, все аналоги діють трохи по-різному. Це ще раз підтверджує, що не можна самостійно приймати рішення і призначати собі той чи інший лікарський засіб, особливо під час вагітності.

Прийом «Синекода» при вагітності

Дозування препарату при вагітності витримується так само, як і в звичайному стані.

Таблетки, драже 2 рази на добу по 2 штуки, сироп – один мірний ковпачок – 15 мл – 4 рази на добу, краплі – від 25 – 4 рази на добу. Кратність прийому сиропу-«Синекода» або крапель – через інтервал 8 годин.

Під час вагітності рекомендується використовувати краплі – у цій лікарській формі легше коригувати дозування. Дорослим дозволяється за один прийом приймати до 50 крапель лікарського засобу, тому вагітна повинна обговорювати з лікарем дозування – вона залежить від клінічної картини, тобто від загального стану.

Категорично не можна поєднувати застосування «Синекода» з іншими лікарськими засобами відхаркувальної дії – наслідки для організму можуть бути досить важкі.

Якщо виконувати всі рекомендації по використанню препарату при вагітності, він не матиме жодних несприятливих впливів на розвивається і зростаючий організм дитини.

Здоров’я вам і вашому малюкові!

Залишити коментар