Чи можна повернути товар без чека?

Згідно із законами про захист прав споживача, ви можете повернути неякісний, бракований або просто невідповідний вам товар, куплений не раніше двох тижнів тому. Однак для цього у вас повинен зберегтися товарний чек, в якому буде зазначено найменування продукту, його вартість, деякі характеристики і час / місце покупки.

Пізніше 14 днів з моменту придбання чого-небудь, річ повернути вже не можна, і ви зможете зробити це тільки по знайомству, або якщо вам дуже пощастить. Говорячи про цих двох тижнях, день придбання не вважається. Але деякі люди втрачають або викидають товарні чеки після покупки. І як же діяти в цьому випадку, якщо придбаний предмет не відповідає вашим уявленням про якість?

Чи можна повернути товар без чека? Теоретично, це можна зробити, і відсутність такого документа не є причиною відмовити вам у поверненні продукції. Але потрібно пам’ятати, що ситуації бувають різними, і теоретичну ймовірність такої дії не можна поширювати на кожну ситуацію.

Крім того, у вас виникне куди більше проблем з поверненням та / або обміном товару, ніж при наявності чека. Тому ми настійно рекомендуємо вам все ж зберігати його. Отже, як можна повернути неякісний товар без чека?

Чи можна повернути товар в аптеку?

Найбільш чутливою в цьому відношенні питання – чи законно повернути товар в аптеку? Згідно з чинним законодавством Російської Федерації, всі подібні маніпуляції з лікарськими препаратами заборонені. Тобто, якщо ви купили медикамент, і він вам просто не підійшов, ви не зможете здати його назад у фармацевтичний магазин і отримати назад свої гроші. Проте в тому випадку, якщо продукт виявився неякісним або бракованим, такий розвиток подій цілком можливо.

У законі про захист прав споживача існує розділ про відпуск лікарських засобів аптечними організаціями. В ньому чітко прописано, що споживач має право вимагати гроші за товар, який має видимі і приховані недоліки, тобто, не відповідає належною якістю. Тому якщо ви хочете повернути в аптеку такий засіб – закон гарантовано буде на вашій стороні.

Але в чому ж полягають ці самі «видимі і приховані недоліки» — питання друге. Якщо вам просто не сподобалося оформлення упаковки, або таблетки мають солодку оболонку, яка вам протипоказана, об’єктивним недоліком подібні нюанси називати не доводиться.

Повернення товару в аптечну організацію

Він можливий, якщо:

 1. Препарат має минулий або стрімко закінчується термін придатності (втім, це краще перевіряти ще при покупці, оскільки з цього приводу повернути продукт буде відносно складно);
 2. В упаковці відсутня анотація (інструкція по застосуванню), або вона є, але не відповідає даним лікам, тобто, є підміненої;
 3. Товар має дефекти маркування – наприклад, термін придатності змазаний або не визначено зовсім; або термін придатності на упаковці не відповідає терміну придатності, зазначеного на самому препараті (ампулі, саші, пластини);
 4. Якісні характеристики товару не відповідають тим, що вказані в інструкції до його застосування (запах, колір, консистенція, фармакологічні властивості і т. д.);
 5. Є наявність шлюбу на упаковці – наприклад, у ній відсутнє герметичність, є сколи, розрізи, загублені пробки та кришки, стертий або змазана поліграфія.

Якщо ви купили товар у посередника з рук, повернути його ви вже не зможете. Та й взагалі, відповідь на питання «чи можна повернути продавцеві товар, куплений з рук?» буде негативним майже у всіх випадках.

Трапляється і так, що повернути товар в аптеку потрібно і при належному його якості. Тобто, без усіх перелічених вище пунктів. Це можна зробити лише в тому випадку, якщо правопорушення було вчинено самим фармацевтом. Наприклад, він продав вам медикаментозний препарат без рецепта, хоча його безрецептурная реалізація неприпустима в принципі.

Ви можете звернутися безпосередньо до продавця і зажадати повернення грошей. Якщо за цим послідував відмова – тактовно попросіть книгу скарг і чітко викладіть в неї ситуацію, після чого попросите контакти начальства.

Ви також можете здійснити повернення або обмін, якщо мала місце помилка фармацевта. Наприклад, він не розрахував дозу, продав вас сироп замість таблеток або мазь замість крему.

І, нарешті, такий варіант – якщо фармацевт порекомендував вам безрецептурное ліки як абсолютно безпечне, але ви зіткнулися з його побічними діями, ви також можете повернути препарат. Правда, наявність чека в цьому випадку обов’язково. Крім того, вам знадобиться виписка від лікаря про те, що у вас є захворювання і порушення, що є прямими протипоказами до прийому даного ліки. Буде чудово, якщо ви приведете з собою свідка, який зможе підтвердити факт реалізації вам продукту з «супровідними рекомендаціями» від фармацевта, який в принципі не має таких повноважень.

Повернення і обмін інших товарів широкого споживання

Припустимо, ви купили низькоякісну річ і мають намір його повернути, проте чека у вас не збереглося. Це може бути одяг, техніка, предмети інтер’єру та інші товари, які щодня купуються тисячами людей.

Чи можна повернути браковані товари без чеків? Так, продавець не має права відмовляти вам при певних умовах.

Продавець зобов’язаний прийняти товар, якщо:

 • Ви здатні підтвердити зроблену покупку саме в цьому місці, навіть якщо не маєте чека (для цього потрібен інший документ);
 • Виріб, придбане вами, не має виражених слідів зношеності і пошарпаності;
 • Пломби, ярлики і заводські ярлики з речі не зірвані;
 • Річ зберегла свій товарний вигляд і споживчі властивості.

Тобто, якщо ви вирішили повернути телефон, який напередодні розбили й потоптали об асфальт, у вас нічого не вийде, навіть якщо він був придбаний двома днями раніше, і на нього поширюються всі первинні і вторинні гарантії. А от якщо це той же телефон, який почав зависати з незрозумілих причин, і на поточний момент з його дисплея знята лише плівка, такий розвиток подій цілком можливо.

Якщо минули строки…

Чи можна повернути товар після закінчення 14 днів з моменту його придбання?

В принципі, так, але при цьому вам доведеться робити це офіційно. Наприклад, якщо ви купили річ з рук на ринку, вам потрібно звернутися до товариства захисту прав споживачів і віддати придбане виріб на незалежну експертну оцінку.

Це може стосуватися різних дефектів – наприклад, шкіряні чоботи, які по ідеї повинні служити не один рік, потріскалися через місяць і т. д. Брендові магазини, як правило, дорожать своєю доброю репутацією, тому краще не вступати в суперечки й сварки з покупцями.

Як довести придбання товару без чека?

Якщо ви втратили товарний чек, і не знаєте, чи можна повернути товар без повноцінної упаковки, ми підкажемо вам, як довести і підтвердити факт його придбання саме в цьому місці.

У вас на руках має бути щось з переліку доказів:

 1. Цінник;
 2. Серійний номер купленої речі;
 3. Бирка.

Звичайно, краще всього, якщо пакувальний матеріал виробу також зберігається у вас – в цьому випадку процедура пройде значно простіше. Але, ймовірно, в будь-якому випадку вам доведеться писати заяву з чітко сформульованими і викладеними претензіями.

Якщо ви купили товар в кредит

Найбільш складною ситуацією є необхідність обміну або повернення товару, придбаного вами в кредит. Як же повернути товар, куплений в кредит?

Варто розуміти, що в даній ситуації вам доведеться розривати угоди з двома різними організаціями – власне, магазином, і банком, який надав вам розстрочку оплати. Ви повинні звернутися до реалізаторам та довести факт низької якості або несправності продукту. Після того, як буде складено акт повернення (суму, яку ви внесли готівкою при купівлі, повинен буде повернути вам саме магазин, якщо таке діяння мало місце), ви отримаєте документ. З ним ви повинні звернутися в банк в той самий день, щоб вам не нараховувалися зайві відсотки по виплаті кредиту.

При розірвання контрактів і договорів з банком, уточніть суму заборгованості, яка є на сьогоднішній день. Нехай і мінімальна, але якась відсоткова сума вже могла «накапати» до цього моменту. І вам, на жаль, доведеться її виплачувати. Навіть якщо несправність була виявлена в поточний термін гарантії, анулювати кредитні договори не вийде.

Купуючи нову річ, будьте уважні, щоб вам не довелося стикатися з подібною тяганиною.

Залишити коментар