Чи можна пити соду натщесерце: думка лікарів

Помірне вживання харчової соди з водою допомагає позбутися від печії, підвищує імунітет та здатність організму протистояти бактеріям, а також полегшує роботу нирок. Саме так звучать заголовки до статей з розділу народної медицини. А що кажуть фахівці? Отже, можна пити соду натщесерце: думка лікарів.

Ви запитували – ми відповідаємо

Є думка, що сода вранці натщесерце – це чи не чудодійний засіб для схуднення. Фотографії дам, скинули вагу за допомогою такого методу, регулярно з’являються на просторах Інтернету і заманюють вступити у свої ряди все нових прихильників. Проте чи так це?

Думки лікарів традиційної і народної медицини з цього приводу розходяться. Так, ескулапи в місцевій поліклініці категорично забороняють такі «цілющі» процедури. А ось народні знахарі пропонують безліч рецептів з содою і гарантують позитивний результат. Кому ж вірити, справа суто особиста.

Однак хочемо звернути вашу увагу на останні проведені в цій області дослідження. А висновки вчених дуже невтішні. Вони стверджують, що від систематичного вживання соди руйнуються стінки кровоносних судин, що проходять в стравоході і шлунку. Внаслідок цього через деякий час прийом їжі для людини стає скрутним і викликає неприємні хворобливі відчуття, кислотну відрижку і блювоту. Всі ці симптоми викликані банальної відкрилася виразкою.

У той же час якщо звернутися до проблеми з іншого боку і взяти розробки іноземних вчених, то можна з’ясувати, що на Заході до соді ставляться не так категорично. Наприклад, один італійський лікар-фармацевт отримав від держави 2 мільйони доларів за розробку власної теорії про користь бікарбонату натрію при лікуванні раку.

Думки лікарів щодо того, чи корисно пити соду натщесерце, з інших країн не настільки оптимістичні. Хоча справедливості заради варто відзначити, що більшість з них сходяться на думці, що сода може виступати в ролі своєрідного провідника і дозволяє іншим препаратам діяти ефективніше.

Доктор Огулов дає поради

На захист інтересів альтернативної медицини постає Олександр Тимофійович Огулов. Його теорія ґрунтується на принципах окислення організму. Так, для нормальної роботи всіх органів показники лужного балансу в організмі повинні бути в межах 7,35-7,48.

Якщо ж ці показники опускаються нижче позначки в 7,25, в організмі починають відбуватися необоротні наслідки. В першу чергу різка зміна кислотності призводить до самоотруєння організму, тобто в негативну сторону змінюється наш спосіб мислення, вчинки та дії. Людина піддається поганому настрою, злості, розчарування і страху. В сукупності всі психологічні фактори рано чи пізно призводять до зниження захисних функцій організму, людина слабшає і захворює, а при досягненні критичної позначки 6,5 може навіть наступити летальний результат.

Принцип лікування содою по Огулову передбачає відновлення і підтримання кислотно-лужного балансу на належному рівні. Всі рекомендації народного цілителя зводяться до наступного:

 • Пацієнту пропонується починати терапію з вживання 1 склянки теплої води, у якому слід попередньо розчинити половину чайної ложки харчової соди.
 • Содовое лікування обов’язково повинне починатися з ранку, після того як організм вже відійшов від сну, а шлунок ще не починав активно переробляти їжу.
 • Приступати до вживання їжі можна тільки через півгодини, але не раніше.
 • Якщо ви тільки почали лікування і випити склянку води з половиною чайної ложки соди досить важко, дозу бікарбонату натрію можна зменшити до 1/5. А ось збільшувати її вкрай небажано.
 • Тим, хто не звик пити содову воду, можна обмежитися вживанням сухого продукту, але при цьому його завжди доведеться запивати склянкою води.

Цих рекомендацій варто дотримуватися протягом усього курсу лікування, який не повинен перевищувати 14 днів. Через два тижні доктор радить зробити перерву приблизно на 7-10 днів, після чого можна продовжити профілактику. Лікар також попереджає про можливе виникнення негативних наслідків у вигляді легкої нудоти, проносу.

Не рекомендується пити соду таким категоріям осіб:

 • годуючим і вагітним жінкам;
 • пацієнтам зі зниженою кислотністю шлунка;
 • дітям до 14 років;
 • людям із захворюваннями кровоносної та серцевої систем організму.

Варто також зазначити, що звертаючись до таких нетрадиційних методів лікування, вам все ж доведеться пройти обстеження у лікаря і здати відповідні аналізи, так як визначити кислотно-лужний баланс в домашніх умовах досить проблематично.

А що кажуть люди?

Якщо ж ви не дивлячись ні на які заборони і застереження лікарів все-таки прийняли тверде рішення пити соду натщесерце, вельми корисно з вашої сторони буде звернути увагу на відгуки тих, хто вже випробував ефективність даного методу на собі. А думки вельми різноманітні. За традицією ми розділили їх на позитивні і негативні.

Відчутні переваги:

 • сода чудово чистить кишечник, виводить з організму шлаки і токсини;
 • з допомогою бікарбонату натрію можна легко позбутися від печії і підвищеній кислотності шлунка;
 • за допомогою такого напою в жаркий день можна швидко заповнити дефіцит рідини в організмі;
 • содовий розчин дозволяє нормалізувати сон, заспокоює і додає сил.

Негативні наслідки:

 • регулярне вживання бікарбонату натрію поступово призводить до виникнення стійкого почуття відрази до їжі;
 • вода затримується в організмі, в результаті з’являється зайва набряки і важкість у кінцівках;
 • содовий розчин здатний підвищити тиск, а в деяких випадках навіть викликати аритмію серця;
 • при гострому гастриті або виразці такий напій посилить кровотеча і відкриє вже загоєні рани.

Є і третя категорія людей, які до такого засобу відносяться абсолютно нейтрально. Спробувавши її одного разу, вони не відчули ніякої користі, так і шкоди теж. З цього можна зробити висновки, що все суто індивідуально і вирішити, чи виступить сода в даному випадку панацей, звичайному користувачеві досить складно.

Тим не менш краще довірити своє здоров’я офіційній медицині. І якщо ви не дуже довіряєте лікарям поліклініки, хоча б перед початком лікування содовим розчином здайте необхідні аналізи на встановлення вашого лужного балансу. Будьте уважні до себе і обережні зі своїм здоров’ям!

Залишити коментар