Чи можна під час вагітності качати прес?

Вважається, що хороша фізична підготовка полегшує процес появи малюка на світ. Але думати про те, як поліпшити свою фізичну форму і здоров’я, бажано задовго до материнства. А якщо жінка вже в положенні задумалася, чи можна під час вагітності качати прес, то їй доведеться вирішувати проблему зміцнення черевних м’язів дуже обачно.

Прес і цікаве положення

На жаль, більшість жінок починають замислюватися про свою фігуру, м’язах і здоров’я тільки після констатації вже наступила вагітність. І серед інших вони дуже часто задаються питанням, чи можна качати під час вагітності прес, щоб підтримати в тонусі черевні м’язи.

Фахівці стверджують, що виконувати такі вправи можна тільки тим жінкам, які до цього регулярно займалися спортом або фітнесом і відвідували тренажерні зали кілька разів на тиждень.

Але навіть їм дозволяється опрацьовувати м’язи преса тільки в спрощеному варіанті (тренування в положенні лежачи категорично заборонено!), в певний період і за відсутності будь-яких порушень у стані здоров’я.

Фізичні вправи в першому триместрі вагітності

Розумна фізична підготовка з правильно підібраною навантаженням – один із факторів успіху в народження здорового і міцного малюка. Але при цьому слід пам’ятати, що перші три місяці вагітності – це найбільш ризикований період для життя майбутньої дитини. Саме тому будь-які вправи і тренування в цей час заборонено навіть фізично добре підготовленим жінкам, оскільки це може привести до переривання вагітності. Справа в тому, що надто велике навантаження на передню стінку живота позначається і на матці, що здатне спровокувати її тонус зі всіма витікаючими наслідками.

Східні танці, аеробіка, велотренажери теж повинні бути повністю виключені. За рекомендацією лікаря допустима спеціальна гімнастика для вагітних жінок на ранніх термінах. Допустима і йога, але теж тільки після дозволу спеціаліста.

Фізичні вправи в останньому триместрі вагітності

Якщо лікар дозволив виконувати фізичні вправи для підтримки м’язів (у тому числі преса) в тонусі, то слід пам’ятати, що на пізніх термінах будь-яка активність повинна бути особливо обережною.

Її слід негайно згорнути у разі виникнення головного болю, нудоти, запаморочення, підвищеної пульсу. За 2-3 тижні до майбутніх пологів будь-які навантаження слід повністю відмінити.

Важливі нюанси

  • Навіть якщо дозвіл фахівця на виконання певного комплексу фізичних вправ для підтримки тонусу м’язів було отримано, все одно важливі (або, як називають медики, критичні) періоди розвитку дитини в утробі матері будь-які навантаження слід повністю виключити. Сюди відноситься 2, 3, 12,13, 20, 24 і 28 тиждень вагітності.
  • На будь-якому терміні будь-які, навіть самі легкі, навантаження повинні бути виключені, якщо виникають больові відчуття або навіть просто дискомфорт. Вагітній жінці ні в якому разі не можна напружувати свій організм при поганому самопочутті навіть заради благих цілей. Такий непотрібний героїзм може привести до переривання вагітності.

Як правильно качати черевний прес при вагітності?

Якщо про стандартні способи накачування черевних м’язів доведеться забути, це не означає, що прес на всі 9 місяців повинен залишитися без уваги і тренування. Фахівцями був розроблений спеціальний комплекс вправ з метою підготовки жінки до майбутніх пологів. Він націлений на зміцнення м’язів живота, промежини і тазового дна, розвиток еластичності і хорошу розтяжку тканин. Легкі тренування допоможуть залишатися у формі і підтримувати м’язи в тонусі без небезпеки заподіяти шкоду майбутній дитині.

  • Робіть повільні кроки, при цьому високо піднімаючи по черзі кожне коліно. Рухи виконуйте протягом 30-40 сек., потім обов’язково зробіть перерву. Під час тренування дихайте рівно і глибоко.
  • Робіть повільні кроки, гомілка при цьому захлестывайте тому. Вправу повторюйте не більше 20 сек., потім зробіть перерву.
  • Прийміть вихідне положення: одну руку поставте на талію, іншу підніміть вгору, ноги на ширині плечей. Робіть легкі нахили в сторони, по 4 рази в кожну. Зробіть перерву і повторіть дії.
  • Займіть вихідне положення: ляжте на бік, зігніть нижню ногу, верхню випряміть. Голову покладіть на зігнуту руку, або на маленьку подушку. Верхню пряму ногу підніміть приблизно на 5 см від підлоги і затримайте на 5 сек. Потім піднімайте стегна у напрямку до плеча (стежте за тим, щоб нога залишалася прямою) і знову затримайте її в кінцевому положенні на 5 сек. Вправу повторіть 5 разів для кожної ноги.
  • Займіть вихідне положення: лежачи на спині на гімнастичному килимі, поставте на ширину плечей, зігнуті в колінах ноги, руки покладіть вздовж тулуба. Притисніть низ спини до підлоги і відразу ж починайте витягувати одну ногу до повного випрямлення (ступня повинна ковзати по підлозі, не піднімайте ногу). Почекайте 5 сек. і поверніть ногу у вихідне положення. Повторіть ті ж самі рухи для іншої ноги. Увага! Після 20 тижня вагітності не лежите на спині довше трьох хвилин, щоб не сдавливалась нижня порожниста вена.

Добре сформований прес ніколи не буде зайвим, особливо при вагітності. Але важливо не перестаратися, адже неправильний підхід до цього питання може лише ускладнити процес виношування дитини, а пізніше і самих пологів. У період вагітності все дуже індивідуально. Тому приступати до накачування м’язів живота навіть самими простими вправами (або відновлювати тренування після перерви, викликаного проблемами з самопочуттям) слід тільки після консультації з акушером-гінекологом.

Залишити коментар