Чи можна парити ноги вагітним?

Очікування дитини – період дуже відповідальний. У ці місяці жінці доводиться переглядати раціон, впроваджувати в своє життя нові правила і відмовлятися від багатьох звичок.

Часто майбутніх матусь хвилює питання, чи можна парити ноги вагітним, адже гарячі ванночки – одна з найулюбленіших процедур практично кожної жінки.

Процедура звична, але доступна?

Що може бути приємніше, ніж ароматна ванна для ніг після важкого робочого дня? Статут та продрогнув на вулиці, так хочеться занурити ступні приємно зігріваючу воду! Але найчастіше справа навіть не у відпочинку.

Представниці прекрасної статі регулярно парять ноги з наступних причин:

 • лікування або профілактика застуди та грипу. Гаряча вода покращує процес кровообігу, відмінно допомагає зігрітися і навіть позбавляє від закладеності носа;
 • косметичні процедури. Розпарювання стоп дозволяє підготувати їх до педикюру, позбутися важкості у ногах, а з додаванням трав або ефірних масел – зменшити набряклість.

Проте хоч би якою звичною, корисною і приємною була гаряча ванна, багато жінок все ж сумніваються, чи можна парити ноги при вагітності. І не даремно, адже сильний перегрів — як стоп, так і всього тіла — представляє велику небезпеку для майбутнього малюка. Відомо навіть, що за допомогою подібної процедури в колишні часи нерідко переривали небажану вагітність!

Можливі небезпеки

Кожен гінеколог намагається попередити майбутніх мам про те, що високі температури, як і різке їх перепад, на будь-якому терміні вагітності вкрай небажані.

Звичні й безневинні, на перший погляд, ножні ванночки можуть спричинити за собою такі негативні наслідки, як:

 • сильна маткова кровотеча;
 • стрибок артеріального тиску;
 • мимовільне переривання вагітності;
 • прирощення плаценти;
 • втрата свідомості;
 • передчасні пологи.

На високу температуру води реагує не лише ЛОР-область, яку жінки намагаються вберегти від застуд. Під її дією активне розширення судин і прискорення кровотоку відбувається у всьому тілі людини. Тому перш ніж приступити до подібного лікування, згадайте про те, що посилена циркуляція крові в судинах матки може призвести до незворотних наслідків.

Враховуючи все вищесказане, неважко зрозуміти, чи можна вагітним парити ноги в гарячій воді. Якщо ви хочете зберегти життя свого малюка, а також власне здоров’я, виконувати подібну процедуру ні в якому разі не можна!

Альтернативні варіанти

Але як же бути, якщо застуда вже набирає обертів, а прийом медикаментів, як і гарячі ванни, протипоказаний?

Полегшити стан допоможе безпечний варіант вже знайомої нам процедури:

 • в зручну для ніг ємність наберіть воду, температура якої не перевищує 36-38°С;
 • додайте у ванну теплий відвар ромашки, меліси і кілька крапель ефіру пачулі або лаванди;
 • повільно опустіть ноги у воду і зігрівайте їх таким чином не більше 15 хвилин;
 • під час прийняття ванни необхідно загорнутися в плед або одягнутися в теплий одяг і пити гарячий малиновий морс або чай з медом;
 • по закінченні визначеного часу насухо витріть стопи махровим рушником і відразу ж надіньте щільні вовняні шкарпетки;
 • укутати в теплу ковдру і гарненько виспіться.

Незважаючи на те, що сильно «розкочегарити» ноги вам не вдасться, лікарські трави і ефіри в поєднанні з іншими заходами обов’язково дадуть позитивний результат. Чи можна парити (а точніше, просто зігрівати) ноги вагітним таким щадним способом? Можна, і на ранок ви будете почувати себе значно краще.

Якщо ж ви хочете розпарити ступні для проведення будь-яких косметичних процедур, можна скористатися тим же самим способом, тільки в теплу ванночку слід додати інші компоненти:

 • 2 ст. л. соди;
 • 2 ст. л. йодованої солі (можна замінити на кілька крапель йоду);
 • 2-3 шматочка нейтрального мила.

Завдяки такому складу ваші стопи чудово пом’якшаться, що дозволить позбавити їх від шорсткостей і з легкістю зробити педикюр.

Тепер ви знаєте, чи можна паритися вагітним в ножної ванни: незалежно від терміну відповідь однозначна – не можна. Поки жінка перебуває в цікавому положенні, їй дуже важливо вміти знаходити баланс між тим, що подобається, і тим, що тепер доступно. Звичні ванночки для стоп не під забороною, але вирішальне значення для майбутньої мами має температура води. Якщо вона виявиться занадто високою, це ставить під загрозу успішне виношування дитини.

Залишити коментар