Чи можна народити самій після кесаревого розтину?

Жінки, які знову завагітніли після попереднього кесаревого розтину, часто вважають, що пологи природним чином неможливі або пов’язані із занадто великим ризиком для здоров’я породіллі і дитини. Але чи так це насправді? Чи можна народити самій після попереднього кесаревого розтину?

Природні пологи після кесаревого розтину – реальність чи міф?

Значне збільшення випадків кесаревих розтинів в останні роки стало найбільш частою причиною такої операції при наступних пологах. При цьому, згідно з результатами досліджень з питань здоров’я, число народжень, які пов’язані з ризиком для матері чи дитини, і отже, потребують кесаревому розтині, залишилося незмінним.

До того ж клінічний результат для жінки і малюка в цей період не покращився. Навпаки, все більше свідоцтв того, що зроблено кесарів без чіткого на те медичного показання.

Чи можна народжувати самій після кесаревого розтину в попередніх пологах? Навіть якщо минуле народження дитини проводилося за допомогою такої операції, немає ніяких підстав для відмови в майбутньому від природного розродження. У своїй більшості жінки бояться, що під дією родових сутичок і тиску плода може відбутися розрив матки на місці рубця від операції.

Таке трапляється, але досить рідко: приблизно один на 200 випадків, особливо коли перейми слабкі і штучно стимулюються. При цьому стан старого рубця попередньо оцінюється шляхом ретельного обстеження, а при мінімальному ризику природні пологи скасовуються.

Вагінальні пологи після кесаревого розтину — у чому відмінності?

Термін вагінальні пологи використовується, коли жінці можна народити самій після першого кесаревого розтину. Основна відмінність такого розродження полягає в інтенсивному контролі родового процесу. Це означає, що постійно здійснюється моніторинг серцебиття плоду і його стану, а також ходу родових сутичок.

Відсутність звуку серцебиття дитини може означати проблеми з рубцем на матці від минулого операції. Тим не менше при достатньому рівні контролю ризик розриву залишається мінімальним. До того ж жінка під час вагінальних пологів, виказавши бажання, для полегшення болю може отримати епідуральну анестезію.

Звичайно, все залежить від того, наскільки ваш пологовий будинок оснащений необхідними пристроями, які дозволяють проводити безперервний моніторинг, і від досвідченості персоналу клініки. Потрібно зазначити, що у багатьох жінок вагінальні пологи були успішними без будь-яких ускладнень.

Завжди залишається можливість для планового другого кесаревого розтину. В цілому, і кесарів, і вагінальні пологи – практично безпечні способи появи на світ здорову дитину. У вас є дев’ять місяців, щоб подумати про ризики і переваги обох варіантів, порадитися з вашим гінекологом і дізнатися більше про своїх минулих пологах. Можливо, ця інформація полегшить прийняття рішення, яким способом ви хочете народити дитину. Однак вирішити потрібно не пізніше, ніж на 36 тижні вагітності.

Які переваги вагінальних пологів?

Найбільшою перевагою є те, що ви можете уникнути ризиків, пов’язаних з кесаревим розтином, якщо скористаєтеся природними пологовими шляхами. При такому способі набагато менше післяпологові болі і коротше термін перебування в лікарні. А у вашої дитини після народження буде значно нижче ризик виникнення ускладнень дихання.

Якщо ви переживаєте щодо того, що ваш попередній дитина прийшла у світ не природним чином, вагінальні пологи можуть дати вам відчуття власного задоволення і досягнення. У разі успішних природних пологів ймовірність, що це спрацює і в наступний раз, дуже висока, а вас не буде мучити питання, чи можна народжувати самій після двох кесарів.

Недоліки природних пологів після кесаревого розтину

Недоліки кесаревого, як правило, такі ж, як і при будь-яких природних пологах. У короткостроковій перспективі може відбутися наступне:

 • біль від незначних кровотеч при розривах шкіри або швів промежини;
 • нетримання під час відновлення області навколо самого піхви.

У довгостроковій перспективі може трохи збільшитися ризик, що ваша матка трохи опуститься. Але з віком до цього наводять і інші фактори:

 • більше двох пологів природним способом;
 • спадковість;
 • надмірна вага;
 • якщо ви страждаєте від частих запорів.

Вагітність сама по собі здатна послабити тазове дно, що може викликати в наступні роки такі проблеми, як нетримання. Таким чином, жінкам обов’язково необхідні вправи, які зміцнюють таз.

Високий шанс на успіх?

Фахівці високо оцінюють імовірність успішного вагінального розродження після попередньої допоміжної операції. На успіх в значній мірі впливають причини, за якими минулі пологи проходили з допомогою кесаревого, і як це співвідноситься з поточної вагітністю.

Погляньте на статистику і оціните шанси успішності вагінального народження дитини:

 • від 87 до 90%, якщо ви мали, принаймні, одні вагінальні пологи в минулому;
 • від 72 до 76%, якщо раніше було кесарів;
 • шанси, можна народити самій після двох кесаревих, оцінюються в 68%.

Показники успіху будуть нижче, якщо:

 • попередні пологи стимулювалися гормоноподібними засобами;
 • всі ваші діти з’явилися на світ за допомогою родоразрешающей операції;
 • в попередні пологи кесарів розтин проводився внаслідок застрягання плоду в родові шляхи;
 • у породіллі надмірна вага.

При збігу цих чотирьох факторів шанси на успіх природних пологів не перевищують 40%, тому кесарів може бути безпечніше, якщо ви очікуєте великого дитини.

Як би там не було, завдання лікаря — повідомити матері, яка хоче природного народження малюка, про існуючі ризики. А рішення, народжувати самій після 2 кесарів, приймається подружньою парою.

Залишити коментар